питане за алергиите???

  • 1 339
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 249
извинявам се предварително ако темата не е за тук-но в тази библиотека открих статии за алергиите

дъщеря ми е на 5 месеца-с атопичен дератит и алергия към белтъка на кравето мляко-има много светла кожа и фамила обремененст към алергии
по препоръка на педиатъра минахме само на ФРИЗОПЕП-въпроса ми е -дали все още тези млека могат да се взимат с рецепта по здравна каса и ако това все още го има като вариант-какво трябва да направя???

другият ми въпрос е-кога мога да направя кръвни тестове или някакви други(какви?) за да разбера със сигурност какви алергии има?
само да уточмя,че съм правила опити да захранвам -с круа и ябълка-за около 2 седмици,но спряхме заради проблемите ни-ще започна пак като навърши 6 месеца
благодаря ви предварително за отговорите Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей Мери, много е сладка малката...кога роди и ти, пропуснала съм...
И моето момченце го водят с АБКМ, и сега и астма му лепнаха, първо да ти пиша, че има по-хубаво мляко от Фризопепа, на Нутрилон, отвън е розово, и се казва Нутрилон ТСЦ, не е толкова горчиво, поне на мен така ми сес трува, то е комбинирано и против лактоза даже става....Препоръча ми го гастроентероложка, не съм го взела на своя глава и тогава така ми каза или Фризопеп или най-доброто е Нутрилон ТСЦ..., моя Лъчо акаше кръв, нямаше друга изява - кожна както вас... Не разрешиха да се вземат млеката от ЗК, доколкото знам, иначе щеше да се чуе. А тестове кръвни се правят и на бебета, но са скъпи около 120 лв доколкото разбрах, другите не са препоръчителни за тях, защото могат да им причинят алергия при правенето им. И аз мисля да заведа Лъчо на кръвен тест евентуално, но още не съм избрала доктора, нещо не ми се ходи при Мустаков, много комерсиален май станал! От крушата надали сте имали проблем според мен, но все пак не бързай, изчакай още малко, нищо че сте на АМ, а не на кърма доколкото разбирам.

# 2
  • Мнения: 2 249
благодаря ти мамо Иги Hug
ще потърся това мляко
нацелувай малките сладурчета от нас Hug

п.с. бяхме 3 месеца на кърма и започна да ми намалява-започнах да дохранвам,малката отказа да суче-хареса шишето и така....тривиалното отбиване Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 2 262
Да, ясно... Аз още му давам кърма...но до кога ще издържа да се цедя незнам...Вече 8 месеца и нещо продължавам, искам до 1 годинка да бъде, да видим...
Да се коригирам само млякото се казва Нутрилон Пепти ТСЦ - на фирмата Нутриция. Можеш да опиташ да го поръчаш в някоя аптека, ако го няма около вас.

# 4
  • Мнения: 2 425
За кръвните тестове и аз знам, че могат да се правят и на бебета. Те просто взимат кръв от вената и това е .
А за млеката като не става от здравната каса питай лекуващия лекар дали не стават с протокол.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Кръвните тестове за алергии преди 3 - годишна възраст дават неточни резултати - показват широк спектър алергени, на които детето действително не реагира. Затова не ги препоръчват в ранна възраст.
Мойта щерка е с разни алергии, в много от случаите вече хващам какво ги провокира, но има периоди, в които не знам от къде идват проблемите.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 85
Млеката вече не се покриват от здравната каса, изключително умно решение от страна на управляващите....
Кръвните тестове се правят и на бебета, има лаборатории и във Варна и в София, но не съм сигурна че резултатите са верни. Мустаков не го препоръчвам, повече трови децата от колкото да ги лекува, просто я захранвай по бавно, давай нова храна и 3 дена чакай за реакция, така ще можеш със сигурност да разбереш към какво е алергична, моето дете също беше алергично към ябълки и круши, сега вече не е. Най-правилното лечение е диета+хомеопатия, при традиционно лечение масово децата стават астматичета. Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 556
Какво е традиционното лечение? Дъщеря ми също е силно алергична към белтъка на кравето мляко (няма атопичен дерматит), но досега с нищо не съм я лекувала, освен че й давах известно време Кларитин покрай първата й и най-силна реакция. Просто не яде млечни продукти и няма проблеми. Надявам се докъм 3 годишна възраст да го преодолее.

За тестове и аз се бях замислила да й правя, но засега не съм, тъй като не виждам каква би била ползата от тях.

# 8
  • Мнения: 2 249
ВЪВ ВТОРНИК ИМАМЕ ЧАС ЗА ХОМЕОПАт и ще ви кажа отзиви
от това което изчетх май хомеопатията се справя най-успешно с алегиите

# 9
  • Варна
  • Мнения: 85
Какво е традиционното лечение? Дъщеря ми също е силно алергична към белтъка на кравето мляко (няма атопичен дерматит), но досега с нищо не съм я лекувала, освен че й давах известно време Кларитин покрай първата й и най-силна реакция. Просто не яде млечни продукти и няма проблеми. Надявам се докъм 3 годишна възраст да го преодолее.

За тестове и аз се бях замислила да й правя, но засега не съм, тъй като не виждам каква би била ползата от тях.
Да се мажат обривите с кортекостероидни кремове, да се пият антихистаминови препарати месеци наред и т.н. Иди при който и да е алерголог и виж какво ще ти изпише....

# 10
  • Мнения: 2 757
Как и поставиха диагнозата АБКМ без кръвен тест? Ние сме с Атопичен дерматит поставена диагноза от мен, лекар още не го е видял. Но кръвните тестове за алергия уж не са показали нищо. Скоро ще видим алерголожката и ще се консултирам по-подробно.

# 11
  • Мнения: 532
Здравей Мерелин,

много съжалявам, че така са се получили нещата при вас с тривиално, глупаво отбиване, защото най-добрата превенция на предразположени към алергии деца е дългосрочно кърмене, изключително кърмене до 6 и повече месеци и много бавно и хипоалергенно захранване.

Доста съм писала за алергиите, захранването и различните видове АМ при алергии. Можеш да влезеш в профила ми и да погледнеш в "публикации на потребителя" заглавията на теми, в които съм писала, касаещи алергии. Ходи назад по страниците, май доста често се включвам и то само по такива теми. Описвала съм подробно и линкове съм давала. Извинявай, просто нямам време да пиша всичко отново. Скорошна тема, например, в която съм писала е "бебето ми е алергично" - дала съм доста линкове, вкл. на клуб Алергии. По-назад по страниците на публикациите ми има тема за "Диария и мляко Ал 110" - там съм написала доста за видовете АМ. Разгледай, мини набързо по страниците и си наотваряй в нови прозорци темите, касаещи алергии. Излизат точно на моето мнение, защото ги отваряш от моите публикации, но изчети и мненията на останалите майки - всичко е ценно.

Сега по същество - хидролизираните млека на база краве мляко са: Фризопеп (на Фризланд), Пепти Джуниър (на Нутриция), Алфаре (на Нестле). Най-доброто е Фризопеп - водят го трето поколение хидролизирано мляко с най-нисък % свободни аминокиселини. Много добре действа при алергии с кожни прояви, по-трудно се понася от бебета с алергични прояви от храносмилателната система.

Хидролиза на база соя - Прегомин (на Милупа) - хидролизат на соя +свински протеини, най-общо казано (свинското месо е едно от най-хипоалергенните). Често бебета, които не понесат Фризопеп ги насочват към Прегомин.

Алергията се определя от лекар специалист и то при малки бебета на база алергични прояви и фамилна обремененост - анамнеза.

Незнам колко са лекарите в София, при които се ходи за преглед и те изписват протоколи за тези специални млека да се дават от ЗКаса.

Така беше преди. После махнаха млеката, после в клуб Алергии се борихме да ги върнат, сложиха алергичните прояви в закона за право на храни от Зкаса  и после какво стана ... май ЗКаса щяха да започват процедура за това кой ще ги внася ... объркана работа.

Това, което можеш да направиш е да отидеш в клуб Алергии и да пуснеш тема за млеката - ще те ориентират майки с малки бебета и такъв проблем към момента - да разбереш последно дават ли се от ЗКаса и как, с протоколи ли, кои лекари ги изписват и т.н. Също и да видиш координати на лекари в закованите теми.

Кръвните тестове по същество не се правят на толкова малки бебета, оставят се за след годинката. Просто бебето се захранва бавно и следва диета от храни, които не са алергени.

Дано съм те ориентирала! успех!

ПС1: Можеш спокойно да ме питаш и на лични.

ПС2: Сега видях за хомеопатията. Да, има майки в клуб Алергии, чиито дечица са се повлияли доста добре от хомеопатия. Мисля, че в закованите теми има и за това. Дано сте на прав път.



# 12
  • Мнения: 2 249
ЕДНО ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ sneji_73  Hug   bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МЕрелин, съжалявам че бебка е с алергии
преди 3г не дава точни резултати тестовете - не че срещу 100лв няма да ти направят
само да прибавя, че нямаш причина да се притесняваш - американския стандарт на захранвяне  е след 6-ти месец - така че спокойно и бавно я зцахранвай
целувки  малката е красива колкото мама че и повече

# 14
  • Мнения: 2 556
NikiFin, на нас например диагнозата АБКМ ни е поставена от специалист - алерголог без кръвни тестове, въз основа на факта, че от адаптирано мляко бебето ми направи две много тежки мигновени реакции с обрив и подуване на лицето, цялата посинява и започва да се задушава  Sad По-леки бяха реакциите й към кисело мляко и към уж безмлечна каша, в която явно е имало следи от АМ.

За тестове не напирам, понеже проблема при нас е от ясен по-ясен, още повече че и майка ми, и аз също сме алергични. 

Млеката се отпускат след издаване на рецептурна книжка, която се заверява от личния лекар и се дават с протокол за период от месец или 3 месеца наведнъж мисля беше. Ние така и не ги ползвахме, но поне преди една година си бяха безплатни, дано и сега е така.

Аз отглеждам малката без никакво мляко и млечни изделия - така прецених и така действам. Но нашият случай е инцидентно изключение от правилото, почти всички алергични бебета си ползват хидролизирани млека и нямат никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт