~ Лунна диета 24.04.2007 г / Вторник /. НАЧАЛО : 09:36 ч. ~

  • 5 860
  • 167
  •   1
Отговори
  • Мнения: 685
~ Лунна диета 24.04.2007 г / Вторник / ~
НАЧАЛО : 09:36  ч.
~ Лунна диета 25.04.2007 г. / Сряда / ~
КРАЙ : 09:36 ч.



Време е момичета да се стегнем за поредната доза Лунна диета!


Не е нужно да чупим всички огледала защото не се харесва ме!

Нужно е само малко воля! ! !

Тази седмица Лунната е в своята Първа четвърт.

Тази фаза настъпва, когато тъмната и осветена страна на Луната се изравнят. Светлината е толкова силна, колкото и тъмнината, мъжкото начало се изравнява с женското, което води до увеличаване на конфликтността и борба за надмощие. Този период трае 12 ч. преди и 12ч. след точния момент на фазата Първа четвърт. Може да се очаква повишаване на напрежението между мъжа и жената, майката и децата, правителството и народа. В човешкия организъм има свръх производство на енергия, болестните състояния могат да се обострят (т.нар. болестна криза, след която следва оздравяване). В живота на човека фазата отговаря на възрастта на пубертета. Нестабилност, конфликтност неуравновесеност. Един ден след точният аспект на фазата Първа четвърт процесите се стабилизират и периода на растеж продължава до Пълнолунието. В природата този момент отговаря на прехода между пролет и лято, а в жизнения цикъл на човека - на юношеството и младостта. Човек се намира в добро разположение на духа, организмът е наситен с енергия и сили, работоспособен, готов да разгърне максимално своя потенциал. Ако сте изпуснали третия ден след Новолунието като начален за започване на нова работа, сега периодът също е благоприятен, за да осъществите замислите си.

Лунната диета се прави 4 пъти месечно, т.е. по един ден от всяка седмица.Това са и дните, в които 24 часа след посочения час не приемаш никаква храна, а само течности. В разрешените течности комай влизат само водата и билковите чайове. Разрешено е да подсладиш чая, но само с мед. Аз си слагам и малко лимон.

Сигурно се питаш каква е обосновката на тази диета?
Идеята е, че луната действа на нашия организъм така, както действа на водите в природата - приливите и отливите. Това твърдение се базира на факта, че човешкото тяло е 80% вода.
Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се пият само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени. Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.



Желая успех на всички Лунатички ! ! !



Направете правилният избор ! ! !



Дата за м. Май :
02.05.07 г. /сряда/ от 13:09 ч.
10.05.07 г./четвъртък/ от 7:27 ч.
16.05.07 г. / сряда / от 22:27 ч.
24.05.07 г. / четвъртък / от 00:03 ч.


# 1
  • Мнения: 1 339
Страхотно уформена темичка  Simple Smile Браво   bouquet
Аз се записвам с надеждата този път наистина да удържа и да сваля някой друг грамец  Grinning

# 2
  • Мнения: 86
Охоо, още от сега се записвам да лунувам Mr. Green , че от предното си свалих 1 кило, нищо че бях на плодове и чай. Подготовката си я имам - 12 дена на плодове, а до тогава ще са 14  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 64
 Hug този път и аз се записвам  Simple Smile че изтървах предните седмици, а покрай празниците така се отпуснах #Cussing out

# 4
  • Мнения: 685
Айде всички на хорото!
Течен ден моля течен ден  Laughing

Малко като на пазара го докарах  Joy

# 5
  • Мнения: 2 099
Аз се вкл. и този път, от миналият път за 3 дни свалих 3 кг. и още си ги държа, много съм доволна.

# 6
И аз съм пак на хорото. Миналия път свалих 1кг. и си го държа още. По малко , но редовно. В никакъв случай изведнъж да свалиш , защото после става страшно.Успех

# 7
  • Мнения: 1 424
И аз съм с вас  Peace Този път съм много мотивирана, защото миналият път не издържах  Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 241
Аз се вкл. и този път, от миналият път за 3 дни свалих 3 кг. и още си ги държа, много съм доволна.
mimival ти само на течности ли кара 3 дни, че свали 3 кг?

# 9
  • Мнения: 664
записвам се и аз, от предното лунуване съм много доволна -1 кг, надявам се и от това да е така; тъкмо ще си поизчиста организма от месцето

# 10
  • Мнения: 2 099
Icecream - да, само 1-вият ден сгафих и изядох една филия със салам и малко кашкавал.

# 11
  • Мнения: 2 099
Излъгах, освен прегрешението ми 1-вия ден на 18-ти я спрях на обед, че се чувствах супер зле и си хапнах подобаващо, след което на следващият ден бях +1кг., но пък почнах млечната и на следващия си го бях стопила и все още е така, но съм на млечна.

# 12
  • Мнения: 1 241
мерси за бързия отговор
какво пи?много ми се иска и аз да изкарам малко на течности, но дали ще успея

# 13
  • Мнения: 2 099
Icecream пак да се поправя- нещо ми е гладно и трудно мисля. Почнах от неделята, в който прегреших със сандвича и 1 бонбон и спрях в сряда на обяд. Яденето и пиенето ми беше само горчиво кафе и вода, много трудно издържах.
Само да опомена и че тези 3 кг. ги бях качила наскоро и мисля, че и това има значение.

# 14
  • Мнения: 1 241
май наистина има значение
мисля да се включа в млечната за седмица, но ще видим
иначе на вода и кафе няма да изкарам Cry

Общи условия

Активация на акаунт