има ли ЖК-БЕЗПЛАТНА и КЪДЕ???

  • 661
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
Моля ви кажете има ли безплатна Женска Консултация и къде?Знам,че в Шейново е 300лв.,но ми се струва скъпо! newsm78
Влизам в 6 лунарен месец и ако някой ме напъти ще сам му много благодарна!  bouquet
Благодаря предварително!!!!!!!!! Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ами чак безплатнааа... аз съм уж такава по ЗК( в Света София) ама си плащам изследванията, които иначе би трябвало да са безплатни.  Иначе там има също и с абонамент (както в Шейново и на др. места)  и е 200лв.

# 2
  • Мнения: 9 973
А в някоя поликлиника?????????????

# 3
  • Мнения: 741
Ако си оситурена не би трябвало да плащаш за нищо.Аз ходя в една поликлиника от самото начало(16 ДКЦ) и досега не съм плащала за нищо.Друг е въпроса колко разбират там.

# 4
  • Мнения: 11 003
Да, ако си осигурена и лекарят ти работи със Здравната каса, ЖК трябва да ти е безплатна! Аз си плащах само прегледа на видеозон.

# 5
  • Мнения: 1 371
Можеш да се запишеш към всеки лекар, който работи със здравната каса (направление май ти даваше личния лекар). За бременни е безплатно, ако си осигурена. Побързай, защото доста си напреднала. Хубаво е да те следи някой.
 Peace

# 6
  • Мнения: 2 677
При всеки гинеколог, работещ със Здравната каса женската консултация е безплатна.  Peace

# 7
  • Мнения: 368
Ето тук виж какво ти се поема от ЗК. Женската консултация би трябвало да ти е безплатна+изследванията

http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=994

# 8
  • Варна
  • Мнения: 912
Аз ходя в частна болница, която обаче има договор със здравната каса и ми е безплатно, плащам единствено по два лева в лабораторията, когато ми пуснат изследвания. Бях чула, че ми се полагали  два или три прегледа с видеозон, а досега винаги-на всяко посещение са ме гледали без проблем. Друг е въпросът, че не съм доволна от отношението, но то - отношението няма нищо общо с плащането се уверих. Преди да се запиша на ЖК  там, пробно ходих на частно, за да реша дали си струва да си дадеш парите, дали има разлика. И какво да ти кажа - висене с часове в буквалния смисъл 4-5 часа стоях и чаках пред кабинета при условие, че имам запазен поне от седмица по-рано  Shocked И когато най-после се доберях до вътре  . . . не ми се говори , така че реших - няма да си плащам за ЖК, а за фетална или за допълнителни прегледи,ако ми се наложи или прииска при други специалисти. Пожелавам ти да попаднеш на добър лекар!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Трябва ти направление от личния лекар - ЖК ти е безплатна - е, поне всичко, което е включено в "услугите" на ЗК, ако и лекаря, който избереш, работи с нея. Внимавай, обаче, не го избирай произволно - некомпетентен лекар може да сътвори повече бели от липсата на какъвто и да било...

Успех!

# 10
  • Мнения: 46 492
Във всяка поликлиника, както и при частните лекари, които работят със Здравната каса е безплатно.
Платих единствено за Кръвна група 11 лв.


Трябва ти само направление от личния лекар  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
При всеки гинеколог, работещ със Здравната каса женската консултация е безплатна.  Peace

 Peace Аз ходя на ЖК при лекарка, която работи със Здраваната каса и не съм платила нито стотинка.

# 12
  • софия
  • Мнения: 432
и във втора градска има безплатна женска консултация, носиш направление от личния лекар и започват да ти следят бременността

# 13
  • Мнения: 1 225
В медицинския център в майчин дом също има консултация - безплатна, но се заплащат разни таксички - за кръв 2 лв., урина - 2 лв., секрет - 3 лв., записа на тонове също е платен - но ми казаха че не се поемал от касата и там струва 7 лв.
Според мен е по-важен лекаря който ще те следи, иначе всичко по каса което ти се полага,можеш във всяка поликлиника да получиш.

# 14
  • Мнения: 5 362
При всеки гинеколог, работещ със Здравната каса женската консултация е безплатна.  Peace
Точно така.

Общи условия

Активация на акаунт