Кои са любимите ви детски автори?

  • 1 976
  • 31
  •   1
Отговори
Кои според вас са творците за деца, които са едновременно най-популярни, най-обичани и най-заслужили? Става дума за автори от всички сфери на изкуството и културата - писатели, певци, автори на музика, пиеси,литература, изобразително изкуство и каквото още се сетите?

Ще се радвам да споделите мнението си!

# 1
  • Мнения: 41
на мен се падна честта да поставя първите три имена, за мен това са:

 Астрид Линдгрен Grinning

Ханс Кристиян Андерсен Grinning

Луис Карол  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 154
Ерих Кеснер, Джани Родари, Артър Милн

# 3
  • София
  • Мнения: 62
+
Туве Янсон
Алън Александър Милн
Рене Госини
Михаил Лакатник
Джим Хенсън
Уолт Дисней
Енньо Рубик Simple Smile
 

# 4
  • UK
  • Мнения: 3 959
Какво съм чела на Туве Янсон? Не мога да се сетя... Невидимото дете? Ъъ, Муминтрол, Филифионката? Тя е, нали? Оо

Иначе - Дж. К. Роулинг и Астрид Линдгрен... И ако Туве Янсон е тази за която я мисля, значи със сигурност искам да прочета още нейни неща... Невидимото дете беше една от най любимите ми книжки като малка...

# 5
  • Мнения: 2 673
Братя Грим, Шарл Перо, Астрид Линдгрен, Ангел Каралийчев, Ран Босилек и мнооооого други слънчица

# 6
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Астрид Линдгрен,Ерих Кестнер,Ран Босилек,Ангел Каралийчев,Марк Твен

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз най-много обичах Астрид Линдгрен и Ангел Каралийчев. Техните произведения са ми четени десетки пъти и никога не ми омръзваха. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 491
Като дете обичах най-много Шарл Перо и Братя Грим, също и всякакви народни приказки - колкото повече магии и принцеси, толкова по-добре.
Сега покрай децата открих други автори, споделям вече техните любимци - за литература Ерик Карл на първо място. Той освен писател, е и илюстратор.

http://www.eric-carle.com/

По отношение на музика синовете ми са абсолютни фенове на Мистър Рей, това е един младеж, който пише и свири на китара детски рок, и умее страхотно да предразполага деца (под "предразполага" разбирам да ги ентусиазира естествено и с уважение, без да се прави на инфантилен).
Ето го:

http://www.mrray.com/

Одобрявам вкусовете на децата си.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Разбира се на първо място вечната дама - Астрид Линдгрен Heart Eyes , но и Туве Янсон (ей, много симпатични тия Муминтролове),Луси Монтгомъри, Марк Твен, Джеймс Крюс.
Българските - Ангел Каралийчев, Елин Пелин и хм..... как ли му е истинското име - Чичо Стоян (с хубавите детски стихчета).

# 10
  • Мнения: 920
Астрид Линдгрен, Ерих Кестнер. И скоро се сетих за 1 много любима детска книжка Бирлибан.

# 11
  • Мнения: 4 585
Слава на Луис Карол.
Само че ми е по-интересен като математик, автор на невероятно много главоблъсканици, ребуси, механични играчки. Страдал е от хронично безсъние и само това е правел.
Алиса е единствената книга написано от Луис Карол, но по ирония на съдбата, с това е станал известен.
Може да се спори дали това е детска книжка, фантастика или фентъзи.
Възможно е да се е досещал за пространствено-времени връзки, но не би
могъл да ги докаже, пък и никой не би му повярвал.

Иначе по темата - Марк Твен.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Ерих Кестнер, Ено Рауд, Карло Колоди, Хървое Хитрец

# 13
  • Мнения: 141
Полет Буржоа и Бренда Кларк - " Франклин " , ох колко го харесваме и филмчето и книжките всяка вечер ги четем

# 14
  • Мнения: 684
Сещам се само за литературни автори - Астрид Линдгрен, Джани Родари, Доналд Бисет, Ерих Кестнер. А от българските - Ангел Каралийчев и Чичо Стоян...
Ееех, как ме удари носталгията и ми се дочетоха детски книжки 
Hug

Общи условия

Активация на акаунт