деца, брак или съжителство

  • 3 484
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Опитах се да пусна такава тема преди малко, но не я намирам и може да е станала грешка.Интересува ме мнението ви - при наличие на дете трябва ли да има брак между родителите или може да съжителстват?Аз лично съм омъжена, но ми е интересно да чуя и други мнения по въпроса след като в дир.бг прочетох, че нараства броя на незаконно родените деца в бг?Считате ли, че децата родени в такава връзка са незаконно родени?Нима детето на снаха ми е такова, след като тя няма брак с брата на мъжа ми?Благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 1 771
Въпрос на избор и убеждение.
Аз съм за брака и без и с дете.

# 2
  • Мнения: 1 425
Незаконороден е остарял термин, доколкото знам в момента няма такъв термин в правото. Коректния термин е "извънбрачен". И да - племеменника ти е извънбрачно дете (формално). Но ако е припознато от бащата - има всички права на дете родено в брак. Виж, ако бащата не го е припознал - става малко по-сложно примерно с наследствата, но предполагам че тези прецеденти ще се изчистят, когато случаите започнат да стават по-масови (а натам отиваме). А какви допълнителни значения вкарват разни хора в термина - това е друг въпрос.
Чувал съм че се очакват промени в Семейния Кодекс с цел актуализирането му и съобразяване с тенденциите в момента в обществото. Като излязат - сигурно ще има доста дискусии пак.
Лично според мен ако детето има майка и баща които го обичат и се грижат за него - дали са женени или не няма съществено значение.

# 3
  • Мнения: 146
Словосъчетанието "незаконно родено дете" винаги ми е било противно. Освен това е и неадекватно. Децата да не са продукт на търговия, че да са законни или не (най-сбито и образно казано, няма да се впускам в пространни разсъждения). А за брачните съюзи мнението ми е, че аз (лично) нямам нужда да се подписвам за любовта си (нито пък да водя свидетели затова хахаха). Не изпитвам нужда някакъв си държавен чиновник да "узаконява" връзката ми, дори и символично с каквито и да било брачни свидетелства, халки и пр. За мен е напълно достатъчно че съм се врекла в любов пред пред когото трябва, а Бог така или иначе е свидетел на любовта между мен и незаконния ми мъж. Това моето лично решение и виждане.
Разбира се щом хората искат да се обвържат пред закона нека го правят, по принцип се радвам на сватби  Wink

# 4
  • Мнения: 4 546
бракът, независимо с дете или без, си е въпрос на  дълбоко личен избор. важното е средата в семейството да е добра и хармонична, а не дали родителите държат определен лист хартия при документите си или не. лично аз не съм от твърдите привърженици на брака, въпреки че имам такъв.

# 5
  • Мнения: 46 477
... Интересува ме мнението ви - при наличие на дете трябва ли да има брак между родителите или може да съжителстват? ...

Както си решат.
Аз за себе си съм избрала, отношенията на другите не ме засягат  Peace

# 6
  • Мнения: X
За мен това е остаряла формалност. Когато имам с един мъж дете, общ бизнес, кредити, съм обвързана три пъти повече от подпис и халка. А ако нещо тръгне да се разваля, с или без подпис, си отива по дяволите.

# 7
  • Мнения: 17 407
Аз съм за брака при наличие на дете/деца. Еднакво са ми гадни термините: извънбрачно, незаконно родено и припознато дете.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Аз съм за брака при наличие на дете/деца. Еднакво са ми гадни термините: извънбрачно, незаконно родено и припознато дете.
newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 3 669
Въпрос на личен избор Peace
Аз лично се омъжих заради родителите си- просто да ме видят булка - те искаха и аз не се възпротивих.Живеехме вече с мъжа ми заедно/тогава просто приятеля ми Crazy/, и решихме да имаме дете.Решението за сватба дойде после...
Не мисля че деца на неженени родители са незаконородени- нали са припознати от бащата ,живеят и с двамата родители...другото е просто една формалност и голяма и приятна веселба Hug

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Незаконно дете! Laughing  Какво- следва да бъде преследвано от закона ли? Mr. Green
Да, може да съжителстват без брак. Това се нарича консесуален брак. Раждането на желано дете свързва двама души по-силно от всеки подпис в ритуалната зала.

# 11
# 12
  • софия
  • Мнения: 25 371
Ние си имаме дете, общ живот, общи планове и нямаме брак. Детето ни е безкрайно обичано и не е незаконно. Не се чувстваме по-малко обвързани или отговорни. В момента, за мен, бракът е нещо, в което не намирам какъвто и да било смисъл.

# 13
  • Мнения: 2 957
Ние си имаме дете, общ живот, общи планове и нямаме брак. Детето ни е безкрайно обичано и не е незаконно. Не се чувстваме по-малко обвързани или отговорни. В момента, за мен, бракът е нещо, в което не намирам какъвто и да било смисъл.

И ние сме така  Peace Вече няма такава глупост като " незаконно родени деца".
Един ден ако ни хрумне ще сключим брак,но без никакви дандании,хорА,тъпани ,гайди и народ.

# 14
  • Мнения: 3 674
Незаконно дете! Laughing  Какво- следва да бъде преследвано от закона ли? Mr. Green
Да, може да съжителстват без брак. Това се нарича консесуален брак. Раждането на желано дете свързва двама души по-силно от всеки подпис в ритуалната зала.
Peace
За мен дали имат  брак двама партньори  или живеят в съжителство няма зна4ение.Любов да има Heart Eyes
А хорското мнение и клюките зад гърба ми 4е евентуално нямам брак с 4овека който оби4ам....не ме интересува никак.Никога не съм живяла за хорското мнение. Макар 4е ние имаме склю4ен брак..но така се налага6е за да мога да пребивавам легално в страната в която живея,тъй като съм 4ужденка,брака бе6е задължителен.Законите са такива...

Ина4е не бих имала ни6то против  да си живеем с любимия в съжителство.4увствата ни не биха се променили  никак.... Peace

Общи условия

Активация на акаунт