Колко дни се захранва с каша

  • 1 205
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 044
Колко дни да захранвам?До сега бяхме само на Аптамил и от три дни му давам по малко каша-бананова на Милупа,първият ден дадох три четири лъжички,следващия ден и по следващия по 20 мл. До кога да давам така?И какво количество да дам на едно хранене ? Rolling EyesИначе много му хареса кашичката на мойто мече Heart Eyesимам чувството че и 200 мл.ще си ги хапне,иначе мляко пие по 170 гр.Мерси предварително  bouquet

# 1
  • софия
  • Мнения: 636
Не сте ли твърде малки за каша? Ние още не сме давали - вярно, че аз съм за късното захранване, ама все пак преди 4 месеца е доста раничко. По принцип като захранвах с пюре - правя го много внимателно, за никъде не бързам, важно е детето да го понася добре и да е доволно захранвам между 10 и 15 дни. За около половин месец достигам дозата, необходима за съответния месец. Може и зе седмица и за три дни - то от теб зависи. По-плавното е по-добре. Но все пак, поизчакай с кашата. Ние на тази възраст само кърма с АМ. По принцип първо 5 гр, после 10, после 30 -50 и така. Максималната доза за 6 ти месец, която ми казаха лекарите е 150 каша, от която 30 процента е плодово пюре - т.е. кашата ти е около 100гр., пюрето 40 и малко се надига от сухото в-во та става 150. Като е по-малко на възраст не знам.
Ние живот и здраве през 7 месец така ще ядем, тъй като бебка е вече 8кг., 73см, а няма 6 ще давам с повече плодово пюре.
Кашата е броя на месеците минус 10, нещо такова и като се стига това количество не се дава мляко, а само тя се папка. Дано съм ти била от полза. Hug

# 2
  • Мнения: 2 677
Аз лично не съм захранвала с каша. Синът ми се захрани с цялата купа.  Mr. Green
daniart1, детенцето й е на четири месеца.  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 2 044
Не сте ли твърде малки за каша?
Алекс утре става на 4 месеца Laughingобаче проблема е че е много енергичен и много гладен,и тия 170гр. мляко хич не го наяждат ConfusedВъпреки  че си хапва прилично количество мляко хич не му личи-5.600 е преди два дни го мерих,та мисълта ми е че не качва много,даже малко ми се струва,та затова започнах захранването с кашичка тези дни.Иначе за захранването така си бях решила да започна с каша,зеленчуково и накрая плодовото да дам,но зеленчуковото ще дам чак 5 месец,плодовото в 6.За сега добре му понася кашата и си я хапва с голям кеф CrazyМерси за отговорите  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не съм давала от кашата в малки количества за захранване.Купих му безмлечна оризова на Милупа и замених цяло хранене следобед с нея наведнъж.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Добре правиш, че захранваш бавно.  Peace При захранването бърза работа няма.
Увеличавай постепенно , докато стигнеш количеството, указано на кутията за възрастта на твоето дете. Аз сипвах толкова вода, колкото е указано, и добавях толкова сухо вещество, колкото беше достатъчно, за да получа желаната от мен консистенция. Според указанията на кутията кашите винаги ставаха прекалено течни.

# 6
  • Мнения: 676
Аз на 4-5 ден му дадох цялото количество.Не сме се захранвали кой знае колко дълго.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
С всяка храна се захранва постепенно до достигане на количеството което си папка бебето. За вашата възраст около 140гр., понеже кашата е по-засищаща, не е като АМ
А към края на 4-тия месец можеш да вдигнеш грамажа на 150  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 044
  bouquetмерси момичета Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 433
И ние сме много гладни винаги и след първите две-три лъжици за захранване, дирестно минахме на цяла порция

# 10
  • Мнения: 153
Аз лично не съм захранвала с каша. Синът ми се захрани с цялата купа.   Mr. Green
И ние по същия начин

# 11
  • Мнения: 5 362
Аз лично не съм захранвала с каша. Синът ми се захрани с цялата купа.  Mr. Green
И аз така Grinning

Общи условия

Активация на акаунт