Един мъж ви моли за съвет!

  • 1 083
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,мили майки!Искам да ви споделя за нашия проблем и да ви помоля за съвет.Около Коледа съпругата ми претърпя операция-отрязаха едната тръба.Всички предполагам сте наясно какви са обикновено причините за подобна интервенция,а и не искам да се впускам в подробности.И без това пиша по пет изречения половин час,не ме бива с компютъра.Преди около месец правихме снимка на другата тръба,предполагам че е цветна рентгенова снимка,защото купувах някакво контрастно вещество.За съжаление новините бяха лоши-тръбата е крива и запушена.Доктора,който е гледал снимката,казал направо че единствения ни шанс е ин-витро.Наистина ли е така или имаме някакъв шанс за забременяване по естествен път.Няма ли начин да се отпуши тръбата или да се постави някакъв инплант в нея(не знам точните термини,но се надявам да ме разбирате),който да спомогне моите сперматоиди да се срещнат с нейната яйцеклетката и след 9 месеца да гушкаме едно сладко бебче.Това ни е вече трети неуспех и сме доста обезкуражени,разстроени и уплашени.А и сме вече и двамата на 36 години,обичаме се много и детето е това,което най силно желаем.Ами това е засега,благодаря Ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Иво, теоретично има шанс /пластика на тръби, обаче не  е приложима за всеки случай, невероятен късмет.../. На практика единственото решение е ин витро. В предвид на годините ви, не отлагайте. Не се страхувайте от процедурата - много успешно са минали през нея. Ако имаш въпроси, питай. Финансовата страна е най-трудната за преодоляване... Всичко друго е незначително на фона на крайната цел.

# 2
  • Мнения: 429
Преди 12 год. моя приятелка със същия проблем забремя ин витро и след една по-късно по естевен път забременя с второто си детете. Опитайте. Късмет и шанс ви желая.

# 3
  • Мнения: 2 261
На мен ми правиха операция 2005 и знам че имам правена пластика на лява тръба............
Сега 2007 отново ме оперираха и вече нямам 2 тръби и един яйчник.
Не губете време и на възлагайте напразни надежди като мен!Отидете в клиника по стерилитет в по близкия ви град ,София или Варна и  действайте!
Пожелавам успех и позитивизъм!

# 4
  • Мнения: 4 399
Иво, пред вид възрастта ви, мисля че най-доброто решение е ин витро. С всичко останало рискувате да загубите само време и да намалите шансовете си. Успех!

# 5
  • Мнения: 7 718
Иво, отидете в клиника по стерилитет. Първият път може да опитате ин-витро на естествен цикъл, щадящо както здравето, така и финансово.

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нямам опита на жените тук
но ще споделя - моя позната направи извънматочна - не видяха запушване на тръби и направи втора при което махнаха едната тръба
направи трета бременост и уви пак извънматочна и махнаха втората тръба
сега е без тръби...
значи при запушена тръба - ако това е така - все пак вижте и второ мнение - наистина има случаи когато може да се наприви пластика
но тя струва пари
освен това може да не се окаже успешна, а освен това въпреки успешната пластика - като при моята приятелка - по неясни причини може да се окаже извънматочна бременост
всичкото това ще ви отнемче поне 1г - евментуаялно ако забременее бързо....
затова идете в някоя добра клиника по инвитро и стерилитет - те ще разгледат случая ви и ще ви кажат
но и аз мисля, че предвид възрастта ви е добре да не губите година-две в може би напразни опити
успех

# 7
Иво, отидете в клиника по стерилитет. Първият път може да опитате ин-витро на естествен цикъл, щадящо както здравето, така и финансово.
А какво е ин-витро на естествен цикъл?За финансите е ясно,че за такава цел няма значение-теглят се кредити и т.н.По-важно е здравето на съпругата ми.От София съм,така че избор има доста тук.Благодаря ви за съветите,не отказвам и още.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Ин витро на естествен цикъл: Ин витро без стимулация на яйчниците с цел получаване на по-голям брой яйцеклетки или с много лека такава. Преимущества: спестява се стимулацията, която е много натоварваща за женския организъм, няма риск от хиперстимулация, цената пада много /от една страна се спестяват разходите за лекарства, които са около половината от цената /но е индивидуално/, от друга, във всеки момент процедурата по ин витрото на ест. цикъл може да се прекрати, като се заплаща само направеното до момента. При стимулация на естествен цикъл цената е много грубо казано /т.к. всеки случай е различен/ около 10-тина пъти по ниска т.е. може да се заложи на по-голям брой опити. Освен това ин витрото на естествен не вреди на организма, докато няколко стимулации при класическото ин витро могат значително да изчерпат яйчниковия резерв, да разбъркат хормоните и още много, недоказани неща. Недостатък на ин витрото на ест. цикъл: разчита се само на 1, рядко 2 яйцеклетки, което намалява значително процента на успеваемостта. При ин витро със стимулация обикн яйцеклетките са 10 - 15, и въпреки това успеваемостта е около 25%.

Една тема в Зачатие за ин витро на естествен цикъл: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&a … =8545.0;topicseen

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 20:46 от Лекси

Общи условия

Активация на акаунт