Мътна урина - причини?

  • 4 713
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
От около 2 месеца забелязвам в гърненцето на дъщеря ми някакви бели парцалчета.Правихме 3 пъти изследване за тези 2 мес.-стерилна и две нестерилни урини.Всичко в рез/те е наред.Но от време на време забелязвам, че самата урина  е някак странна като престои в гърненцето става като супа/ако мога така да се изразя/или по-скоро като пресечено мляко.На следващото пишкане не е такава.А на другия ден като я занеса за изследване пише "Калциеви оксалати"-от какво се получават те и дали могат да навредят?И ето днес пак е така.И понеже до понеделник не мога да я изследвам, много се притеснявам.Вече два пъти сме имали бактерии в урината -Протеус и Псевдомонас и сега ме е много страх.Мин. лято я гледаха на ехограф и казаха, че всичко е наред.Прави ми впечатление, че такава става урината когато детето яде леща.Дали има някакво значение това или просто си търся обяснения?Няма Т, не казва да я боли, вчера каза, че я сърби, но до вечерта "забрави".
Моля някой ако е запознат или се е сблъскал с тези проблеми-споделете мнението си.Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 585
В тая тема майките са по-компетентни,  питай, ще ти отговорят. Утре де.

# 2
  • Мнения: 542
Лещата е една от храните, които като боба и другите бобени са "тежки" за децата с проблем с бъбреците. Не се препоръчват, но може и да не е това причината. Може да се направи по-детайлно изследване и да се види на ехограф дали не задържа урина и как се движи диурезата за денонощие. Калциевите оксалати са една от индикациите за песъчинки, но не са доказателството за тях - не се притеснявай излишно - следи дали детето поема достатъчно вода - не просто течности. При операцията на дъщеря ми съм наблюдавала такава урина, но тогава си беше по други причини. Добре е да си имаш лекар, който да е запознат с детето и да може да му обърне внимание в по-дългосрочен план.
Дано не се повтарям за неща, които знаеш, но не съм чела дали си писала в темата за проблемите с пикочните пътища. Важното е че следиш нещата и имаш наблюдение - каквото и да е, дори и бактерии - лекуват се. Дано да няма нищо.

# 3
  • Мнения: 82
Здравей,аз пък знам че, мътна урина може да се получи и от шоколад,месо,ако повече време не е пишкало детето или пие по-малко вода.

# 4
  • Мнения: 69
Здравей,аз пък знам че, мътна урина може да се получи и от шоколад,месо,ако повече време не е пишкало детето или пие по-малко вода.
Ами с триста зора изпиваме по около 700-800мл течности, от които ок.500мл вода.Според пед. трябва да я докараме поне до 1л, но детето не се сеща и по 100пъти на ден и повтарям.А когато е на детска, незнам.Гледам вечер да наваксваме, но пък взе през нощта да се изпуска SadА м/у другото какво колич. течности изпиват вашите деца?

Общи условия

Активация на акаунт