Точността на кантара?!

  • 8 931
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 467
Здравейте, красавици!
Имам следното питане:
Реших да взема да се преборя с остатъците от бременското коремче и от известно време работя по въпроса. ОБАЧЕЕЕ... имам два кантара. Един електронен и един обикновен. (При родителите - нормален, при свекърите - електронния) И като се меря на обикновения показва 45. ( Почти желаните) А, електронния дава след 15 мин ( това заради разстоянията) 46 и нещо, винаги над 46,400... И до 47 стига. Незнам вече на кой да вярвам, меря се по различно време и на двата, и просто разликата им е от 1,5 кг средно. Как ще ме посъветвате да открия кои са истинските килограми?! Някаква проверка за кантар? Имам някакви смътни спомени за кило брашно ли беше захар...?!

# 1
  • Мнения: 5 362
Незнам как да разбереш дали кантара е верен,но със сигурност знам,че трябва да се теглиш на един и същи кантар винаги Wink.

# 2
  • Мнения: 3 647
Незнам как да разбереш дали кантара е верен,но със сигурност знам,че трябва да се теглиш на един и същи кантар винаги Wink.

аз бих вярвала на този който  ме дава по-лека  Flutter  bouquet

# 3
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ами лесно - просто премерете на единият пакет брашно или пък сол или захар... все са по 1 кг.Единият от двата кантара ще покаже 1кг, а другият...разлика 1.5кг Grinning
А по улиците и насам натам има разни баби с кантарчета - премерете се и при тях - взимат към 20 - 30 стотинки   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 099
Цитат
Ами лесно - просто премерете на единият пакет брашно или пък сол или захар... все са по 1 кг.Единият от двата кантара ще покаже 1кг, а другият...разлика 1.5кг
Хитро, как не се бях сещала, че и при мен са 2 с различни кг. bloodywhite браво мила, то е хубаво от време на време и да мисли човек, ама... Laughing

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Който и кантар да избереш - вземи си го у вас  Wink
Теглото се следи на един и същ кантар, по едно и също време - най - добре сутрин.

А номерът с пакета захар не знам дали ще проработи, защото някои кантари дават отклонение в истинското тегло, но след определени килограми. Опитай все пак.

П.П. Колко си висока? Защото 45кг. са малко по принцип.

# 6
  • Мнения: 802
ами ако момичето е високо 1,60 -  45 кг са си нормални .

та въпроса за кантара - ми нормално е да има разлика от 1 - 1,5  кг в точността .
зависи от дрехите, особенно ако се мериш с дънки с колан на тях / той си тежи / ,  зависи от това дали си се хранила преди това, колко течности си поела и т.н. ...
и аз вечер след вечеря съм с 1 кг повече, сутрин .. особенно след wc съм естествено много по - малко ....

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
ами ако момичето е високо 1,60 -  45 кг са си нормални .


Затова питах колко е висока  Laughing

# 8
  • Мнения: 27 524
Кило захар или брашно май няма да ти свършат работа, защото тези кантари не отчитат толкова малко. Имаха някакъв минимум и той е обикновено над 4кг.
По принцип са верни и точни електронните, избери си него. Отклоненията в меренето често идват от това къде и как ще стъпиш точно на кантара. Едно време като тренирах и исках да вляза в по-ниската категория за състезание просто стъпвах доста напред на кантара и пренасях тежестта на пръстите, така отчита по-малко. Както и ако стъпиш много назад.
Пробвай с една туба мин. вода от 5 литра например, но пак няма да стане сигурно, защото трябва тежестта да е от двете страни на циферблата.
Хич не ти помогнах, Уинки-Бинки, ама карай   bouquet

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам един механичен кантар, не беше евтин (тоест, би трябвало да мери като човек,  Laughingама не). Заподозрях го в шмекерия. Събрах дискове за дъмбели (така ли се казваха онези грамадни гири с дискове  newsm78). На всеки диск пише килограмите му. Имах 40 кг. До там нямаше отклонение. Но на моите 50-52 кила дава отклонение с два килограма.
Знам, защото правих тестове с три други. newsm78
Загадка.  Laughing
Затова разбирачите препоръчват да си мериш обиколките с метърче. А най-добрият метод си остава пробването на най-тесните дънки.  Peace

# 10
  • Мнения: 6 958
Тегли се на един и същи кантар и най-добре това да е електронния  Peace

# 11
  • Мнения: 467
Мерси много за съветите!:-)

bim_bam Висока съм 147. Чуствам се най-добре около 43-44кг.

Да и на мен ми се ще да вярвам на тоя дето по-малко отчита:-))

Разбира се, че меря по едно и също време. Имах предвид, че съм пробвала различни часове през деня, за да се премеря и на двата. С цел проверка.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 753
 И аз имам 2 кантара в къщи - електронен и механичен.
 Разликата между тях - механичния  мери с 3 кг. по-лек.  Shocked

Абсолютно вярвам на електорнния, защото сама  по себе си съдя, че не мога да бъда толкова малко кг.
Също така, доста хора се теглят и казват същото.  Peace

Тегля се винаги, сутрин на гладно, без дрехи.

# 13
  • Мнения: 27 524
Разликата между тях - механичния  мери с 3 кг. по-лек.  Shocked

При нас обратното беше - майка ми беше с 3 повече на механичния  Rolling Eyes Купих електронен и тя беше много доволна  Grinning

# 14
  • Мнения: 5 622
Моят е електронен. Нямам обикновен. Електронният мери доста точно, мисля аз. Е, понякога не ми харесва какво показва, но пък за сметка на това, не го вадя толкова често..Все пак да се стресирам излишно не е в полза на никого  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт