Едно бързо питане....?

  • 348
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Здравейте захранващи и захранили вече момичета!
Правя и аз първи стъпки в тая насока и имам един такъв въпрос.....
След като сте "прояли" вече  един зеленчук / като първа храна почнах зеленчуково пюре/....... ядем вече 10тина дни  , сега искайки да предложа друг / самостоятелно или в комбинация с първия/ трябва ли да почвам пак по лъжичка на ден, като увеличавам постепенно дозата или мога да стигам направо до количеството което е приемало детето от първия без да изчаквам ?

# 1
  • Мнения: 1 559
Може да предложиш другия зеленчук в комбинация с вече въведения или самостоятелно, както предпочиташ. С всяка нова храна трябва да започваш по лъжичка и всеки ден да увеличаваш количество с по лъжичка-две докато стигнете до толкова, колкото бебето иска.
Изчаквай поне 4-5 дни между въвеждането на новите храни. Аз в началото изчаквах по седмица за по-сигурно.

# 2
  • Мнения: 166
А не ви ли е раничко още да се захранвате  newsm78 ? Или вече си го решила? Аз лично захраних мойта бебка, като навърши 7 месеца, но пък в края на краищата всеки си има право на мнение и си решава сам за себе си, та щом така смяташ за правилно, давай  Grinning  Ами наистина е хубаво да даваш всяка нова храна по лъжичка първия ден и да увеличаваш с по лъжичка-две всеки ден. Паузата от 10-тина дни е идеална за вашата възраст, защото когато детенце е по-малко, рискът от алергична реакция е маалко по-голям от колкото на детенце на 6-7 месеца. А можеш да даваш новия зеленчук по малко и след това да дохранваш бебко с другия, вече тестван зеленчук, или пък да му го добавиш при него, но най-добре първите няколко дни да му го даваш отделно, за да свикне с този нов вкус и да си сигурна, че го харесва и след време да не ти го отказва. Ами това е май, по същия начин се процедира и с плодовите пюренца  Laughing
Успех със захранването   bouquet  и дано нямате алергии, че е неприятно много, ако имаш още въпроси, питай, или наглеждай темата "Как върви захранването" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176658.0

# 3
  • Мнения: 8 242
Може да предложиш другия зеленчук в комбинация с вече въведения или самостоятелно, както предпочиташ. С всяка нова храна трябва да започваш по лъжичка и всеки ден да увеличаваш количество с по лъжичка-две докато стигнете до толкова, колкото бебето иска.
Изчаквай поне 4-5 дни между въвеждането на новите храни. Аз в началото изчаквах по седмица за по-сигурно.

 Peace Съвсем вярно  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 212
Благодаря ви момичета, така ще направя! Hug

# 5
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз лично предложих новият зеленчук, в малка доза, заедно с въведения до момента.Не съм захранвала специално наново с новият продукт.

Общи условия

Активация на акаунт