Какво значи това?

  • 707
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте момичета!
Преди две седмици бях на ехограф и ми казаха следното - ембриончето е 5.3 см при норма 4.8 см за 12 г.с.Докторката не коментира повече и аз се притесних.Случвало ли се е на някой и какво значи това?

# 1
  • Мнения: 4 546
мисля, че всичка е наред. ехографите не мерят с точност да милиметър, а щом твоето бебче е и над нормата даже , мисля че няма място за притеснения  Grinning а може и да си забременяла малко по-рано също  Simple Smile
леко бременеене   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
По-едро е просто!
Ако имаше нещо притеснително жената би ти казала, поне теке мисля.

# 3
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И аз мисля, че няма какво да се притеснявате.Бях в 10г.с, а лекарите ме убеждаваха, че съм в 13г.с защото бебчо бил много голям.А аз си знаех кога е правен... Blush и затова бях сигурна, че грешат.
Лека бременност Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ами значи, че е малко по-голямо от средните норми за тази г.с. Което не означава нищо лошо и е много относително защото не всички бебета се раждат с еднакви мерки, защото може да си забременяла по-рано и реално да си в по-голяма седмица, защото може и ехографа да не е измерил правилно (обикновено дават отклонения). Това е, ако има нещо притеснително щяха да ти кажат, не се тревожи излишно, а се радвай на бременноста си.  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 1 248
Цялата си бременост бебо вървеше по-голямо от нормата.Няма проблем. Peace

# 6
  • Мнения: 2 746
Много благодаря за отговорите! Вече започвах да си мисля много лоши неща, защото в началото на бременността имах кървене, което спря, после пък едно кафяво зацапване, и то спря.Та затова много се шашкам напоследък.

# 7
  • Мнения: 4 700
Не се притеснявай. Когати иzостава е ло6о и трябва да се следи внимателно.  Peace

# 8
  • Мнения: 253
При мен в началото вървеше по-голямо с 2-3 седмици, но от 5-ти месец си влезе във форма. Не се притеснявай и имай предвид, че мерките не са съвсем точни особено пък в началото. Лека бременност и раждане после  Peace

# 9
  • Bapнa
  • Мнения: 762
ако е по-малко трябва да се притесняваш според мен, не ако е по-голямо  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте момичета!
Преди две седмици бях на ехограф и ми казаха следното - ембриончето е 5.3 см при норма 4.8 см за 12 г.с.Докторката не коментира повече и аз се притесних.Случвало ли се е на някой и какво значи това?
Щом не е коментирала,значи няма нищо притеснително!
Моят бебо вървеше с 2 седмици по-голям от нормата и се роди дългичък-53 см.Не виждам нищо лошо в това.Той и сега си е по-едро бебче/точно като мама Laughing/Даже когато ме приеха за раждане,ехографа не можеше да му измери главата-просто беше над горната граница,програмирана в него!
Не се притеснявай излишно,повечето бебета имат някакви отклонения от нормата през цялата бременност.
Успех и леко бременеене! Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Просто бебчето е малко по-едро.При мен беше същото.Цяла бременност вървях с две седмици напред,накрая бебчо си беше съвсем в нормите 3.400кг.

# 12
  • Мнения: 174
не се притеснявай и при мен в началото вървеше уж по едро пък накрая се роди 2,500 това са ориентировачни стойности за лекарите

Общи условия

Активация на акаунт