Гръбче отдясно = по-дълго раждане

  • 2 231
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Здравейте, момичета! Пак ше ви занимавам, но колкото повече наближава събитието, толкова повече въпроси ми се завъртат в главата. На последния преглед доки каза, че гръбчето на бебчо е отдясно, а това били по-дълги раждания, отколкото ако е от ляво. 

Има ли някои от вас, които са били с такова положение на бебоците и за колко време родихте? Разкритието е по-бавно или по-болезнени контракциите или пък самото "изгонване"? Искам да се подготвя психически и ще ми е много полезна вашата информация.

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 12:11 от charlotte

# 1
  • София
  • Мнения: 4 585
Това за първи път го чувам. Thinking И при мен мисля, че гръбчето е отдясно.
Ще следя темата. Blush


# 2
  • Мнения: 72
Мисля, че гръбчето на моето бебе също беше от дясно, но родих за два часа. Е раждане без болка няма, но пък си заслужава. Пожелавам ви леко раждане.

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
И на моя Марти гръбчето беше в дясно, вярно е че раждане без болка няма, а моето след като ми спукаха мехура и бебо се роди след час и половина,ама сигорно 15 мин съм напъвала, все си мисля  newsm78че ако напъвах добре щеше да се роди и по бързо, ама не мисля че има връзка с това кяде е гръбчето newsm78

# 4
  • Мнения: 7 414
И на моя Марти гръбчето беше в дясно, вярно е че раждане без болка няма, а моето след като ми спукаха мехура и бебо се роди след час и половина,ама сигорно 15 мин съм напъвала, все си мисля  newsm78че ако напъвах добре щеше да се роди и по бързо, ама не мисля че има връзка с това кяде е гръбчето newsm78
    Моето беше с гръбчето в ляво,а напъвах повече от 2 часа.А за болки и контракции преди изгонването не ми се говори...... Sad

# 5
  • Мнения: 1 008
При нас гръбчето беше отдясно, родих много бързо.
За първи път чувам такава зависимост, мисля че всичко е много индивидуално.
Болката е силна, но... оживява се  Laughing Всичко отминава и се радваш на бебето!
Леко раждане ти желая!

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тези неща имат значение за ротацията на бебето, докато минава през родилния канал и действително може да отнеме повече време, докато бебето се намести в оптималната позиция. Което не означава автоматично по-дълго или по-тежко раждане - особено ако майката вземе мерки по време на раждането да застава в пози, които подпомагат бебето. Преди раждането също има неща, които могат да се направят:
Activities to help a fetus into a good starting position before labor

# 7
  • Мнения: 748
и моето беше така и родих за 2 часа Peace

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 844
Аз пък въобще не знаех на къде са им гръбчетата.

# 9
  • Мнения: 253
Много ви благодаря, момичета. Успокоихте ме.

Hedra, благодаря ти за линка, още не съм го видяла, защото имаме гости, но като си тръгнат веднага ще прочета  Flutter

# 10
  • Мнения: 2 865
И моето бебе беше с гръбчето настрани, но незнам дали ляво или дясно. Когато започнаха контракциите (бях на система) се намести от само себе си в най добрата позиция - с гръбче към корема на мама.

# 11
  • Мнения: 3 161
При мен беше отдясно - още нямах разкритие обаче (само редовни контракции) и се прибрах у дома и цял ден заставах на 4 крака при контракция или прикляках, приведена напред - така бях чела. Контракциите продължиха цяло денонощие - явно толкова е било нужно на бебо, за да заеме оптимална за излизане позиция. Не бяха много болезнени, освен през последните 2-3 часа, когато също прикляках при контракция и се движех из предродилна зала между тях. Накрая бебето си излезе както трябва - с лице към опашката ми, т.е. смяната на позициите е дала резултат и бебето се е завъртяло както трябва.
Мисля обаче, че единият вариант при разположено в дясно гръбче е да се удължи наистина раждането - което не  е толкова страшно - а другият е бебето да тръгне с лицето напред, особено ако стимулират и ускорят раждането с медикаменти, което е доста по-неблагоприятно и може да е много трудно излизането на плода. 

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 18:38 от Емем

# 12
  • Мнения: 701
И моето бебе е с гръбче от дясната ми страна,но досега докторът не ми е казвал че това би представлявало проблем... newsm78

# 13
  • Мнения: 1 174
Гръбчето на моето бебе също беше вдясно и акушерката ми ме караше да спя на лявата страна, за да можело да се обърне при раждането.До последно не се случи  никаква промяна в позицията на гърба, въпреки че следвах инструкциите от ЖК-посещенията. Simple Smile
Родих за час и половина и нямаше никакво удължаване, заради положението на плода или нещо подобно.Онова, което се случва в такъв случай е, че бебето прави още един оборот завъртане при излизането си през родилния канал - нищо страшно. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 253
Ами аз си спа и на двете страни - в интерес на истината на дясно ми е по-удобно. Ще пробвам с техниките за по-правилно позициониране, пък каквото стане.  Rolling Eyes Явно не е задължително да е бавно ражането. Ще се настроя положително !!!

Благодаря ви момичета. Наистина ми помогнахте. Ако има и други мами, които са раждали така, ше се радвам да споделят.

Общи условия

Активация на акаунт