Как опазвате дамаските от мръсните детски ръчички?

  • 2 171
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте, мами ! Гледам по снимките , че на всички Ви диваните са без покривала , а цветовете им са все светли.На нас наскоро ни предстои да се нанасяме в ново жилище и купихме съответно нови мебели, но не мога да се начудя  newsm78 как ще ги поддържам като малката(2 годишна )навсякъде пипа и цапа? Вие какво правите ,постоянно перете дамаските или въобще кажете как поддържате мебелите си чисти ?

# 1
  • Мнения: 2 401
Няма опазване. Затова сме си взели диван със сваляема дамаска. Цвета е бял и ...пране му е майката.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пране по-начестичко и така,няма опазване Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 956
По-често миене/бърсане с мокри кърпи на детските ръчички.А и не се сещам докато сте вкъщи с какво толкова ще си намаца ръцете,че да съсипе мебелите  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
А и не се сещам докато сте вкъщи с какво толкова ще си намаца ръцете,че да съсипе мебелите  newsm78
С шоколадов корнфлейкс, с мазен зрънчо, с оцветени бонбонки, които ту се вадят от устата, тук се пъхат обратно, с пастели, с лютеница, със сок, с пръст от цветятя...да продължавам ли Grinning

# 5
  • Мнения: 282
А и не се сещам докато сте вкъщи с какво толкова ще си намаца ръцете,че да съсипе мебелите  newsm78
С шоколадов корнфлейкс, с мазен зрънчо, с оцветени бонбонки, които ту се вадят от устата, тук се пъхат обратно, с пастели, с лютеница, със сок, с пръст от цветятя...да продължавам ли Grinning

 newsm10
То е ясно , че ако е сваляща дамаската ще се пере по - на често, но ако не е сваляща се .............. newsm78
 

# 6
  • Мнения: 2 956
А и не се сещам докато сте вкъщи с какво толкова ще си намаца ръцете,че да съсипе мебелите  newsm78
С шоколадов корнфлейкс, с мазен зрънчо, с оцветени бонбонки, които ту се вадят от устата, тук се пъхат обратно, с пастели, с лютеница, със сок, с пръст от цветятя...да продължавам ли Grinning

Не се бях сетила за повечето от тези боклуци (с изключение на сокчето) сигурно защото не ги давам на детето си. Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми така е - чието дете яде квалитетна храна, майка му има чист диван. Тия, дето си тъпчем децата с боклуци, с изключение на сокчето, си перем дамаските hahaha

# 8
  • Мнения: 2 956
Ми така е - чието дете яде квалитетна храна, майка му има чист диван. Тия, дето си тъпчем децата с боклуци, с изключение на сокчето, си перем дамаските hahaha

Е чак пък квалитетна....Просто не му давам "шоколадов корнфлейкс, мазен зрънчо и оцветени бонбонки ".Странно ли  е че не давам подобни боклуци на дете на 1г.6м. ?  newsm78  Да не изоставаме нещо?Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Просто не му давам "шоколадов корнфлейкс, мазен зрънчо и оцветени бонбонки ".Странно ли  е че не давам подобни боклуци на дете на 1г.6м. ?  newsm78  Да не изоставаме нещо?Simple Smile
Не бе, шегувам се Laughing Не си изостанала изобщо. Разбира се, че няма да му даваш такива неща на тази възраст. И аз не съм давала. Просто думичката болкуци е малко неуместна, съгласи се. Всички знаем, че това не са най-полезните храни, но почи всички деца ги обичат и хапват с кеф. Когато твоето дете стане на 3 и вече ходи примерно на градина, ще видиш, че няма спасение от боклуците. Просто ти самата ще престанеш да гледаш на тях като на най-големия си враг и с примирение ще купуваш Нескуик и Харибо желирани мечета веднъж седмично Laughing Повярвай ми, минах точно по този път Laughing

# 10
  • Мнения: 2 956
Мда...малко силна думичка използвах наистина;) Извинявам се;)

# 11
  • Мнения: 5 539
Не знам за другите, аз сложих  покривала на дивана в хола. Да ми е мирна главата. Въпреки че дамаските ми се свалят /с цип са/, макар и трудно, и цвета е петроленозелен /носи на замърсяване/. Но най-лесно ми е сутрин да тръсна покривалата и веднъж на няколко месеца да ги завъртя в пералнята.
Когато ни дойдат гости обаче ги махам, макар че не са никак грозни Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 047
   На познати с по-големи деца диваните са надрани и надупчени с химикал, с петна от шоколад и други неизяснени причини, на места е ровено от малките пръстчета и късано умишлено  Crazy Ставало е дума за това, просто изчакват още малко и ще купуват нови.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Купих си дивани специално за детето - кожени - всичко се отмива без проблем.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
Децата ми се хранят на масата в трапезарията. Като приключат, минават през банята да си измият ръцете. Досега не сме имали поражения по мебелите.

Общи условия

Активация на акаунт