Какво мога да давам вместо каша?

  • 1 204
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте момичета, синът ми е на 5м. захранен е с почти всички зеленчуци /без грах, карфиол/ и плодове /без цитрусови, праскови и кайсии/ Наскоро бях пуснала тема за кашите дали от тях се пълнее и дали мога да давам на детето си. До сега пробвах оризова, царевична на Milupa и бананова на Humana. Опитах се да му ги давам по указанията на производителите, както и смесени с плодово пюре. Детето категорично отказва да ги яде, плюе и стиска уста. И аз започвам леко да се притеснявам. Искам да Ви питам какво мога да му давам вместо каша -пюре, АМ, кисел?

# 1
  • Мнения: 174
аз редувам каша с кисел а плодовото пюре си е отделно при нас но единствената каша която си е харесала е фризокрем ориз и царевица  chef

# 2
  • Мнения: 27 524
Не ги смесвам с плодово пюре и не следвам написаните изнструкции. Приготвям кашата винаги на око. Обикновено децата много ги харесват. Странно, че твоето не ги иска. Безглутеновите са си гадни общо взето. Няма за какво да се притесняваш. Има време да свикне и да ги хареса. Потърси с друг плод безглутенова (има деца, които не харесват банани) и я прави с леко топла вода, да не е е много гъста, но и да не се стича от лъжичката.

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Благодаря за съветите

# 4
  • Мнения: 451
Кашата я редувам с кисел- правя го от царевично нишесте с плодово пюре и 1 м.л. АМ, и  понякога с плодово ,в което слагам 2 м.л. АМ и толкова от безглутеновите Плазмони. Когато се въведе глутена ще може още по- разнообразни неща да се дават. Аз предпочитам млечните каши от тези без.

# 5
  • Мнения: 2 908
Аз съм чувала от приятелки,че на Фризокрем са много хубави кашите-пробвай ги PeaceНие още не сме захранени с каша. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 701
На пазара има голямо разнообразие от плодови каши в бурканчета - плодове с извара, ориз, грис, бисквити... Но твоето детенце е малко за тях.  Rolling Eyes Ако отказва каши, можеш да му даваш плодово пюре с АМ.  Peace Пробвай млечната каша на Милупа с морков и ябълка - много е хубава!   chef 

# 7
  • Мнения: 316
Блонди много точно ти е казала да ги правиш на око. Аз захраних с банановата на Хумана и едвам се въздържах да не ям от нея  Joy После давах ябълкова безмлечна на Хумана с нашето мляко (Милумил). Отначало като я правех по инструкциите ми ставаше страшно гъста, а бебчето ти е малко и може да не му харесва така. Кашите на Милупа по инструкциите ми стават много редки и затова не гледам мерките а консистенцията.
Може да пробваш и с безмлечна каша и вашето мляко. Така ще има познат вкус и може да му хареса на малкия Simple Smile
Редувам с кисел, а него го правя с царевично нишесте и 2 лъжици АМ 50 на 50 с плодово пюре.
Моята пухла много харесва тези каши, а и кисела си го папка  Crazy

Педиатърката ми каза, че с кисел мога да редувам когато заместя напълно едно хранене с каша. Затова те съветвам да опиташ да захраниш първо каша, а след това да редуваш.  Peace

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
В началото и аз се стараех да правя кашата строго по инструкциите - количество вода, каша, температура на водата, но сега я правя на око. Никога не смесвам каша с плодово пюре или ще е каша, или пюре! Детето трябва все пак да си изгражда вкусови усещания към храната, а не да яде комбинации и бъркочи, само и само за да яде. Можеш да даваш кисели, като поотрасне може да даваш пресен плод, с въвеждането на глутена идва и разнообразието в каши с овесени ядки, макарони, грис и т.н.
Важното е да си търпелива, това е.
Желая ти успех.

# 9
  • Мнения: 4 621
Можеш да редуваш кашите с плодово пюре или кисел Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 301
От колко време го захранваш с каша? моят син започна да хапва каши на 6 навършени месеца. в началото беше ужас просто - хапваше по 2-3 лъжички и започваше да се сърди, да плюе, всичко около него ставаше в каша. направо ме втрисаше като станеше време за следобедното хранене Crazy. но постепенно (някъде около 1-2 седмици му трябваха) започна да си хапва нормално кашите. а сега направо ги яде с настървение.

# 11
  • Мнения: 5 362
Можеш да редуваш кашите с плодово пюре или кисел Peace
newsm10

# 12
  • София
  • Мнения: 978
От колко време го захранваш с каша? моят син започна да хапва каши на 6 навършени месеца. в началото беше ужас просто - хапваше по 2-3 лъжички и започваше да се сърди, да плюе, всичко около него ставаше в каша. направо ме втрисаше като станеше време за следобедното хранене Crazy. но постепенно (някъде около 1-2 седмици му трябваха) започна да си хапва нормално кашите. а сега направо ги яде с настървение.

Захранвам го от около 20 дни. Все още нямам никакъв напредък с кашите, но ще дерзая

Можеш да редуваш кашите с плодово пюре или кисел Peace
newsm10

Благодаря Ви, момичета, но мога ли да заменя хранене с плодово пюре, доколкото знам май не?

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881


Благодаря Ви, момичета, но мога ли да заменя хранене с плодово пюре, доколкото знам май не?

Точно така, плодовото пюре не замества хранене, кашата да, но плодовото пюре, не.

# 14
  • Мнения: 1 701


Благодаря Ви, момичета, но мога ли да заменя хранене с плодово пюре, доколкото знам май не?

Точно така, плодовото пюре не замества хранене, кашата да, но плодовото пюре, не.
Ако смесиш пюрето с АМ, може да се замести хранене!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт