Как се отглежда киви?

  • 8 619
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте мамички,бихте ли ми казали как се отглежда киви?  newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Ако нямаш двор или голяма тераса,по-добре се откажи.Кивито е лиана,също като гроздето.По ТВ съм гледала,че се отглежда на нещо като асма.

# 2
Да имам двор и то голям.

# 3
  • Мнения: 2 591
а ще вирее ли то въобще при нашите условия  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 120
в Петрич съм виждала ниви с киви.аз бях озадъчена,че расте като лозето.преди си мислех,че е дърво  Blush
мисля,че трябва малко по-топли Т.на ако и следващата зима е като тази,гледай на воля.ако не мисля,че може да му пригодиш парник или нещо такова.или пък зимна градина да си направиш

# 5
  • Мнения: 725
ние имаме киви повече от 10годв с Осеново Варненско на вилата сееят се няколко броя трябва да са мьжки и женски за да се опрашат ,мьжкото не дава плодове ,гледаме го като асма ,но ражда на 7година  т . е .дава плодове ,които са твьрди .берат се септември и стоят до ноември ,декември да омекнат и тогава стават за ядене .
внимавай като купуваш да не ти пробутат само женски коренчета.
ако имаш тьрпение сей

# 6
Благодаря за отговорите,ще пробвам дано само зимата да не измръзне.

# 7
  • Мнения: 725
зимата ги загрьщаме или зариваме да не замрьзнат ,покриваме с листа и шума,нашата асма е много голяма но ако е студено има и замрьзнали корени.

# 8
  • Мнения: 2 591
внимавай като купуваш да не ти пробутат само женски коренчета.
ако имаш тьрпение сей


а къде продават тези коренчета, че май и аз се зарибих  Rolling Eyes
как се познават женските и мъжките  newsm78

# 9
  • Мнения: 298
Ние също гледаме кивита. От Варна сме. Имаме само женски,но понеже в нашия квартал доста хора отглеждат,пак се опрашват и дават плодове. Имат направена същата метална конструкция като на асмите,но се гледат много по-лесно от лоза,защото не искат пръскане. Засега не са ни измръзвали дръвчетата-кивита,даже и предишната адски студена зима.Но имахме друг проблем с тях - на вилата ни откраднаха 13 броя почти едногодишни дръвчета...Не знам какво да кажа повече - живеем в ужасна държава...
Иначе занапред сме решили да премахнем и останалите асми в двора ни и на тяхно място да засадим кивита,защото искат много по-малко грижи  Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Само от корен ли се хваща?

# 11
  • Мнения: 298
Мисля,че може и от резници,но ще прочета в книжката тези дни и ще пиша. Вижте на какво друго попаднах,може да ви е от помощ :  http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=flowers&Number=19 … ollapsed&sb=5  Peace

# 12
  • Мнения: 1 080
Кивито е много яко, става точно като асма иска влага и топлина. Виждала съм в Ахтопол.

# 13
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Здарасти аз съм от Петрич и при нас Актинидите т.е кивито се отглежда по полето изглежда по същия начин като астмата и се хваща много лесно от резници.
Най-късно до средата на месец януари се извършва зимната резитба на кивито. Тя се състои в отстраняване на излишните, неправилно разположени плодни клонки и ськращаване на дългите.

Общи условия

Активация на акаунт