Може ли да ми кажете има ли разлика между киселите и плодовите пюрета на Hipp?

  • 429
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте момичета, намирам много полезна информация тук и за мен сте направо безценни със съветите си, за което много Ви благодаря.
Бих искала да Ви питам за следното, доколкото знам плодовия кисел се състои от някакъв термично обработен плод, плодов сок и нишесте.
Плодовото пюре на Hipp /ябълка например- съдържа ябълка, сок от ябълка, грис от ориз, оризово нишесте/ преписах от етикета, не съм посочила само процентното съдържание.
И въпросът ми е каква е разликата между киселите и тези пюрета newsm78
Предполагам, че на много от Вас това ще прозвучи глупаво, за което се извинявам предварително

# 1
  • Мнения: 4 399
Не съм много запозната с киселите, защото аз самата не ям, а и на детето никога не съм давала. Но все пак доколкото знам нишестето в кисела е доста повече, направо си е основна съставка. В пюретата на Хип ориза е в малки количества, колкото да се сгъсти леко консистенцията. А и ориза все пак не съдържа само нишесте.  Wink Ако не се лъжа има и плодови пюрета, които не съдържат ориз или нишесте.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Не бих казала, че в кисела основна съставка е нишестето. Аз сгъстявах 150мл мляко с 1 мерителна лъжичка от АМ нишесте. За мен това си беше вариант за млечно хранене.

Аз правех кисел като към приготвен нишестен крем (от царевично натурално нишесте) добавях плодово пюре или пасиран плод.
Плодово пюре или пасиран плод съм добавяла и към грис, приготвен с мляко.

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 726
кисела е млечно-нишестено-плодов, докато плодовото пюре е плод+вода и малко нишесте за сгъстяване- все пак няма кой да ти продаде 100%плод.

Общи условия

Активация на акаунт