Чернобил-21 години по-късно

  • 10 836
  • 138
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Малко подраних с тази тема,мислех да я пусна на 26.04,но не се стърпях.
Погледнете това клипче:
  http://www.vbox7.com/play:1bdd46fe
и споделете какво мислите за аварията.
Имате ли конкретни спомени,чувствате ли последиците,
аз ще пиша по-късно.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Трагедия, помня я, бях на 17 години и нищо, че бях чедо на високопоставен човек от партията, никой не ни предупреди да не ядем марули, мама беше направила салата зелена точно на другия ден, татко също яде, само ни каза, че се е случило нещо ужасно.
Това за предупреждението го споменавам единствено заради слуховете, че на богоизбраните са им носели храна в къщи -чиста от радиация.
Няма такова нещо, категорично го заявявам. Confused

# 2
  • Мнения: 6 167
ефекти не съм усещала, но имам ясен спомен от този ден, т.е тези дни.  Rolling Eyes
на 12г. бях. семейството ми имаше информация от самото начало, защото
за армията се взеха мерки веднага, а род. ми работеха във военна болница.
мама донесе едни розови хапчета и започнахме да ги пием веднага.
обади се на познати и роднини да ги предупреди.

доста салати се изядоха в тези дни, а дъжда не подмина първомайската манифестация.  Confused


# 3
  • Мнения: 534
Аз съм родена по това време и майка ми ми е разказвала
как ми е мачкала пюрета от плодове и зеленчуци,
как всички са си мълчали като да не казвам какво,а
по-късно,когато вече не имало как да се скрие са карали хората
да ядат йодирана сол.
Да чукна на дърво засега нищо ми няма   fingerscrossed
добавям и един албум със снимки по темата:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=125481

# 4
  • Мнения: 10
И как да не мразиш комунизма..... #2gunfire #Cussing out

# 5
  • Мнения: 4 555
Нямам никакъв спомен. Била съм 6 годишна и случката изобщо не ми е направила и грам впечатление. Най-вероятно не сме говорили за това в семейството.
За Чернобил чух едва след 10-ти ноември и изобщо не знаех за какво иде реч, макар всичките ми съученици да знаеха.

Историята е просто потресаваща.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Имам някакви смътни спомени от тогава... Хората бяха потресени, ужасени... Майка ми се вайкаше как ще пораснем.
Когато синът ми се разболя от левкемия, обяснението на докторите беше, че аз съм рожба на Чернобил и това несъмнено е изиграло голяма роля.............

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
 Cry, мойте съболезнования....

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Cry, мойте съболезнования....

 Hug

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Помня разбира се. Винаги сме се шегували със съучениците ми, че сме "Чернобилски набор".
Тъкмо се готвехме за абитуренсткия си бал.
Благодарна съм на покойният ми баща, че не ни пусна на манифестацията на 1 май.
Стечение на обстоятелствата е обаче, че той работеше при военните и знаеше за случилото се. Така и не ни обясни обаче защо ни спря от задължителната манифестация тогава. Бях му много сърдита - а то било за добро. Все още се страхувам от последиците.

# 10
  • Мнения: 3 423
Да, помня. Момчетата от класа вееха
знамена на поредната манифестация.
Валя дъжд. Марулите бяха избуяли. У
нас тази година не ядохме салати. Не
знам откъде, но родителите ми знаеха.
След време си отидоха няколко познати
момчета от рак на костите. Уж случайно.

# 11
  • Мнения: 6 417
Спомням си, че ни замъкнаха на манифестация и валеше дъжд.  #Cussing out

# 12
  • Мнения: 1 616
Манифестацията не я помня. Помня, че миехме усърдно всички плодове и зеленчуци, уж да се предпазим... Помня, че ядяхме като невидели череши направо от дървото в двора ни и учителката ми (съседка ни е) ни молеше да не правим така, първо да измием черешите. Ама кой да слуша... Помня и че години по-късно един от учителите ни разказваше как с колегата по физика са измервали нивото на радиация в двора на училището и как са им забранили да оповестят тревожните резултати...

# 13
  • Sf
  • Мнения: 808
Помня, че ходихме на тази манифестация. И дъжда.

Помня, че имаше страшно много ягоди тогава... Аз не обичах тогава марулите  Laughing Помня също една учителка, синът й беше военен големец и уж премервали със специален уред и ни успокояваха, че всичко е наред.

Впоследствие разбрахме, че на баш големците от ЦК са им внасяли храната и напитките от Швейцария, примерно. Имам една колежка сега, която го потвърди...

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Ами не на всички големци са им внасяли храната, това е преувеличено абсолютно! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт