Има ли и други такива бебчета?

  • 673
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
Синът ми е на 10 месеца. От шестият си месец е захранен. В момента режимът му е следният:
06 ч. АМ
10 ч. АМ, в много редки случаи приема безглутенови безмлечни каши + АМ + плодово пюре
14 ч. зеленчуково пюре с пилешко ( не повече от 50-60 гр.) + АМ
18 ч. АМ + бишкота в редки случаи
22 ч. АМ
02 ч. АМ

Пробвам да давам плодови пюрета между храненията - рядко постигам успех... Отказва пресни плодове... Въобще не знам нормално ли е да предпочита АМ пред всичко друго и да няма желание да опита нещо по-различно??? Има ли други бебета с подобен проблем и евентуално как сте го преодолели? Че децата на неговата възраст дъвчат, хапват супи, кремчета и не знам си какво още, а синът ми като усети и малка бучица (от недобре разтворена бишкота) и плюе...

# 1
  • Мнения: 4 970
Ние нямаме такъв проблем( даже напротив- не иска да пие мляко, а набляга на другите неща ooooh!),но ще си позволя да ти там съвет.Защо даваш безмле4ни каши newsm78.Вие сте на Ам, така 4е давай мле4ни каши.Така няма да даваш АМ след кашата.Защо не въведеш глутена- така ще имаш пове4е възможности за разнообразие- да добавяш сухар например към зелен4укова супа ( ще го засити предполагам пове4е и няма да има място в стомах4ето за АМ Grinning) Можеш да предлагаш сутрин закуска, а кашите да даваш следобед.Така ще стане разнообразно Grinning
Аз слагам плодово пюре в кашата понякога.МОжеш да добавяш бисквити на прах към плодово пюре...Друго не се сещам newsm78

# 2
  • Враца
  • Мнения: 109
Не се притеснявай, според мен си е съвсем нормално да си пие мляко на почти всяко хранене. Сина ми е захранен на вашата възраст и имаше същия режим. И до сега ако няма АМ се сърди и си го иска.Може би не са много децата като нашите, но всяко си е уникално, така че не го насилвай да яде нещо, което не иска. Аз също се притеснявах, ама сега виждам, че трудно ще променя нещата.Най-вероятно само ще си стресирам детето.
Желая успех!

# 3
  • Мнения: 46 492
Има деца, които обичат мляко, дъщеря ми е такава. Пиеше и още пие, ужасно много мляко, нищо, че си изяжда и твърдата храна.
При вас са минали само 4 месеца от захранването, има време  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 433
Не се притеснявай, всяко дете е различно. Важното е да не го насилваш, а промените въвеждай бавно и методично, за да не се стресира детето.

# 5
  • Мнения: 316
Радвай се, че харесва мляко детето Simple Smile
Имам приятелки, които положиха усилия да откажат децата си от млякото и сега съжаляват за това. След 1-1,6г се случва да влизат в периоди, в които отказват всякъква твърда храна и ако обича мляко поне някакви хранителни вещества ще поема Wink
Моята беба също си обича млекцето и го слагам във всичко Simple Smile
Като включиш глутен може да даваш коричка хляб (децата обекновено го харесват) или обикновени бисквити (няма смисъл да казвам, че много им харесват). Като седнем на масата и сложим малката на столчето до нас и тя иска да хапва като нас Simple Smile Давам една бисквита и е щастлива  Joy Само наблюдавам да не се задави, но те обикновено изплюват по-големите парчета.
Успех   bouquet

# 6
  • Мнения: 351
И ние на вашата възраст пиехме много мляко. А освен това бяхме (и все още сме) и злояди. Така поне се успокоявах, че коремчето й не е празно.

# 7
  • Мнения: 2 197
Aз се ръководех от принципа, че детето ми е хищник, а не млекопитаещо и по тази причина я захраних тевърдо и категорично - не иска пюре - няма ядене. За месец и половина прояде пюрета, след 1 месец вече беше на 4 хранения (6-тия месец), само едно от тях беше АМ. Предполагам, че нищо няма да му стане на детето и 3 години да яде само мляко, но аз никога не бих допуснала дъщеря ми на 10 месеца да се храни така. Това е мое мнение.

# 8
  • Мнения: 1 032

Права си, но освен, че човек е хищник, той е и бозайник. Така че няма нищо страшно и проблемно през първата годинка основното хранене да е мляко.

# 9
  • Мнения: 275
Ох, аз ли се побърквам вече??? Cry
Нали основен принцип беше да не насилваме децата? Това ли е наистина начина да го оставя да гладува и да спадне теглото му?! Той не стига, че е в долната граница и тежи само 8 кг., ами и да си правя експерименти... GP-то само ни казва, че не съм предлагала достатъчно разнообразна храна, а това не е така! Към кого да се обърна за помощ?   Cry  Ако съм сигурна, че така не навреждам на детето си може би и аз ще се поуспокоя.

Общи условия

Активация на акаунт