Дайте ми съвет моля ви-алергичен към белтъка в млякото?

  • 829
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 87
   Синът ми е на 10 месеца и чак сега откриха,че е алергичен към белтъка в млякото,а през толкова педиатри и специалисти сме минали,че не ми се говори.Въпросите ми са безброй,но ме интересуват някои по конкретни.
    Късно ли е открито и какви последствия би могло да предизвика?
    Какви се признаците на една такава алергия?
    Лечението колко продължава?
   Ние сме с един дерматит по лицето от началото,който по никакъв начин не мога да изчистя и едни коремни болки,които уж бяха колики в първите месеци,а така никога не минаха.Вечерите ни до ден днешен са неспокойни с разтриване на коремчето и гимнастика.На 4-5 месеца сме летели до спешни кабинети заради уж коликите,но никой нищо не откриваше.
   Ще съм много благодарна на всички,които ми дадат отговор на моите въпроси.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 09:03 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 4 700
Не е късно открита. Приzнаците най често са диария и коремни болки Относно лечение, ами може и никога да не се иzлекува и лечението е да не се дава ни6то което съдържа краве мляко. Открива се чреz спеzиални тестове. Преz интервали от време се правят тестове дали е иzчеzнала.

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 20:50 от mipetrova

# 2
  • Варна
  • Мнения: 87
Интересното е,че ние диария сме нямали,освен когато ни никнаха зъбките.Това важен показател ли е или при всяко дете е индивидуално baby_neutral?И още нещо-кажете ми някой добър детски алерголог във Варна.

# 3
  • Мнения: 4 700
Ето иzвадка от една статия, която четох скоро


Симтомите

Проявите настъпват няколко дни, седмици, рядко месеци след zахранване с краве мляко (нативно или адаптирано) Най честите симптоми са повръ6тане или диария, понякога дори кървава. Може да се прояви и с кожен обрив, дерматит, уртикария, екzема. Рядко се наблдава астматичен бронхит.

За алерголог не мога да помогна.  Sad

# 4
  • Мнения: 201
Потърсете добър хомеопат колкото може по-бързо! Няма да съжалявате! Казвам ви го от личен опит Peace

# 5
  • Мнения: 47 981
не си писала с какво се храни детето досега и какви насоки ви дадоха за храненето му по-натам?
основното лечение е да не приема тази храна, вероятно е добре поне засега да избягваш и други от най-силните алергени като соя, цитруси , мед,  и след известно време да го пробваш да го захраниш отново с млечни
опиши и обрива по-подробно, какъв е , с какво го лекувате и от какво се провокира и повлиява
алергията не е късно открита, но по принцип е възможно и да не е алергия
относно хомеопатията- аз лично съм с резерви, но много хора се насочват към нея

Общи условия

Активация на акаунт