Дайте съвет!

  • 458
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Дайте съвет моля ви.Синът ми е на 23 дни и се храни по по-малко от 5 мин на гърда.После се изцеждам и понякога се налага да му дам изцеденото с биберон.Наддал е 500г за 9 дни.Наясно съм че яжно хапва достатъчно щом наддава,но не е ли малко времето,което яде?Това нормално ли е изобщо?Колкото и да се мъча не иска по повече а кърма има!

# 1
Здравей и от мен - моя син изобщо не хжана от мен и аз се изтисквах, за да му го давам - хубаво е това, че наддава добре, той сега има нужда от това - немога да те посъветвам дали е достатъчно за пет минутки да се храни - други маминки с опит в това ще го направят - но пробвай само да му даваш от теб и виж дали ще плаче за още, ако е гладен ще продължи дори и да е след малко, защото така хем му даваш, хем се изтискваш...успех.

# 2
  • Мнения: 1 771
Честито бебче.
Колко кг се е родило бебето?
Моят син също сучеше по 5 мин и много рядко повече от 5. Това го отдавам на факта, че се роди по малко кг и навярно се е уморявал бързо, но след час и половина - два пак се буди и отново започва активно сучене около 5 мин. Децата са различни и мисля, че това е по добрия вариант, отколкото с часове да е на гърдата и като, че ли е по щадящо за майката.
Съвета който бих ти дала в този случай е важен, защото на график ще е трудно в предвид малкото сучене и евентуално малкото поемане на мляко.
 Кърми на поискване
Не давай вода със захар и чайове, които биха намалили сученето и по този начин и стимулирането на лактацията.
Желая успешно кърмене   newsm10

# 3
  • Мнения: 1 771
И не е нужно да изцеждаш допълнително, защото е възможно да си докараш хипер лактация. Остави кърмата чрез сучене да се регулира според нуждата на бебето.

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 17:25 от goldenova

# 4
  • Мнения: 919
Някой бебета са просто такива, наяждат се бързо, особено като мама има много кърма. Не се тревожи, щом наддава значи всичко е наред. Моята дъщеря също беше голям бързак още от началото.
Защо се налага да му даваш с шише? Не виждам смисъл да се цедиш ако няма напрежение или не ти се налага да си далече от него.  newsm78
Никога не му давай изцеденото количество преди да е сукал, когато си с него. Първо за да не се научи на лесното от биберона и да ти откаже гърдата и второ, защото организма ти не може да се научи точно кога по колко е нужно и най-малкото можеш си докараш някой проблем с препълване в часовете около които цедиш и намаляване на кърмата във времето в което дохранваш с изцедената.

Предполагам че нямате жълтеница, но ако има, наистина е добре да го събуждаш да суче ако смяташ ,че не яде достатъчно от поспаливост Peace

# 5
  • Мнения: 1 371
Педиатърката ми каза, че бебетата изяждат основното си количество храна за около 5 минути. Моята кърма, като тръгне - с такава сила излиза, че струята стига до 1 метър пред мен  Joy. Тъй че бебчо, ако иска да е нахранен, трябва бързо да яде - стои най-много до 10 минути. Наддава и е в нормите  Simple Smile
Давам единствено вода и не мисля, че има някакъв проблем от това.
Колкото до това - 500гр. за 9 дни - даже мисля, че е повече от достатъчно.  Wink Защо изобщо се изцеждаш? Ще си докараш, като мен, някоя хипер лактация. Ако той не се е нахранил, ще разбереш по плача му.
Успех.  Peace

# 6
  • Мнения: 498
Честито бебче.
Колко кг се е родило бебето?
Моят син също сучеше по 5 мин и много рядко повече от 5. Това го отдавам на факта, че се роди по малко кг и навярно се е уморявал бързо, но след час и половина - два пак се буди и отново започва активно сучене около 5 мин. Децата са различни и мисля, че това е по добрия вариант, отколкото с часове да е на гърдата и като, че ли е по щадящо за майката.
Съвета който бих ти дала в този случай е важен, защото на график ще е трудно в предвид малкото сучене и евентуално малкото поемане на мляко.
 Кърми на поискване
Не давай вода със захар и чайове, които биха намалили сученето и по този начин и стимулирането на лактацията.
Желая успешно кърмене   newsm10
Роди се 3.700 и го изписаха 3.600.Миналата седмица беше 4.100.На всичкото отгоре е лаком.И е едричък.Това ме притесняваше,че незнам дали се храни достатъчно.Добре де от вода всеки има нужда.Тя пречи ли бебчо да се нахранва качествено?

# 7
  • Мнения: 3 423
не се притеснявай и моя син бързо се насукваше ,роди се 4 110 и яко сучеше ,затова и по едрите и силни бебета хапват по бързо
важното е,че наддавате добре  bouquet

# 8
  • Мнения: 155
Честито бебче.
Колко кг се е родило бебето?
Моят син също сучеше по 5 мин и много рядко повече от 5. Това го отдавам на факта, че се роди по малко кг и навярно се е уморявал бързо, но след час и половина - два пак се буди и отново започва активно сучене около 5 мин. Децата са различни и мисля, че това е по добрия вариант, отколкото с часове да е на гърдата и като, че ли е по щадящо за майката.
Съвета който бих ти дала в този случай е важен, защото на график ще е трудно в предвид малкото сучене и евентуално малкото поемане на мляко.
 Кърми на поискване
Не давай вода със захар и чайове, които биха намалили сученето и по този начин и стимулирането на лактацията.
Желая успешно кърмене   newsm10
Роди се 3.700 и го изписаха 3.600.Миналата седмица беше 4.100.На всичкото отгоре е лаком.И е едричък.Това ме притесняваше,че незнам дали се храни достатъчно.Добре де от вода всеки има нужда.Тя пречи ли бебчо да се нахранва качествено?
Доста се изписа по въпроса с водата....и тук има информация: http://karmene.greatnow.com/voda.html

# 9
  • Мнения: 1 771
Роди се 3.700 и го изписаха 3.600.Миналата седмица беше 4.100.На всичкото отгоре е лаком.И е едричък.Това ме притесняваше,че незнам дали се храни достатъчно.Добре де от вода всеки има нужда.Тя пречи ли бебчо да се нахранва качествено?

Избора за водата е твой, но е желателно да е без захар.
Добре наддавате и не сте се родили малки. Явно бебето здраво суче  Wink и това което му е необходимо си го поема и кг го доказват. Колкото повече странични неща поема и пълни коремчето има вероятност по малко кърма да приема.

# 10
  • Мнения: 132
Честито бебче.
Колко кг се е родило бебето?
Моят син също сучеше по 5 мин и много рядко повече от 5. Това го отдавам на факта, че се роди по малко кг и навярно се е уморявал бързо, но след час и половина - два пак се буди и отново започва активно сучене около 5 мин. Децата са различни и мисля, че това е по добрия вариант, отколкото с часове да е на гърдата и като, че ли е по щадящо за майката.
Съвета който бих ти дала в този случай е важен, защото на график ще е трудно в предвид малкото сучене и евентуално малкото поемане на мляко.
 Кърми на поискване
Не давай вода със захар и чайове, които биха намалили сученето и по този начин и стимулирането на лактацията.
Желая успешно кърмене   newsm10

И ние така!!!!

# 11

Общи условия

Активация на акаунт