Безпокоя се ,че е късно!

  • 2 361
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Д-р Слънчева,нашият проблем е свързан с крачето на дъщеря ми.Тя е на 2години и 7 месеца и преди два дни и открих ,че на лявото краче второто пръстче(след палеца)стърчи на горе и когато върви не допира пода и криви крачето на вътре и пада(което е от скоро).На какво се дължи и може ли да се направи нещо?Какво може да се направи ?Не е ли късно?Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Мисля, че не е късно.Едва сега се формира походката. Най-добре е да се консултирате с детски ортопед от института  по ортопедия в Горна Баня. .- София.

# 2
  • Мнения: 83
София ми е малко далече,така че бих могла да я заведа в Стара Загора(ние сме от Ямбол) при Д-р Дърмонов?Или там не са достатъчно добри специалисти,ако не да се ориентирам към София?

# 3
  • Мнения: 5 760
Здравейте! В Ст. Загора имат много добра школа по ортопедия. Не е нужно да идвате до София.

# 4
  • Мнения: 83
Здравейте,първо Ви благодаря за вниманието!Ходихме при нашия педиатър,той я огледа и откри една възпалена и доста подута веничка на кокалчето на глезена и тъй като копуваме по-дълбоки ,ортопедични обувки се оказва ,че обувката притиска веничката и от там явно я боли и за това май(но не съм сигурна и влиза крачето на вътре защото го пази по думи на педиатъра).От 4 дена мажем крачето с "Хепароид",веничката поспадна,сменихме обувките с по-плитки,но пръстчето си остава така във въздуха.Иначе скача ,играе не го щади изобщо,но аз пак съм с едно на ум и мисля да отида в Понеделник и да искам направление за Ст.Загора.Мисълта ми е ,че май вената няма общо с пръстчето или поне аз така си мисля?

# 5
  • Мнения: 5 760
Здравейте! действително няма и за ваше успокоение е най-добре да я види ортопед. Laughing

# 6
  • Мнения: 83
Благодаря за отделеното време.

# 7
  • Мнения: 83
Здравейте ,днес взехме направление за ортопед в Ст .Загора и после ще ви пиша ,какви са резултатите от прегледа.

# 8
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Ще чакам с интерес отговора.

# 9
  • Мнения: 83
Здравейте,едва вчера бяхме на на специалист детски ортопед в Стара Загора.Д-р Дърмонов я прегледа и каза,че няма място за никакво притеснение понеже някои костички на децата в тази възраст не растат еднакво бързо и на пръсчето  малко е закъсняло в сравнение с на другия крак,но не е проблем идва момент ,в който се изравняват .Каза,че обувките и са подходящи за този проблем(в смисъл отпред са широки и не сбиват пръстите и в никакъв случай не се препоръчват обувки с остри муцунки).Е това е .....Благодаря за вниманието!

Общи условия

Активация на акаунт