разминаване в различните показатели на бебето

  • 1 967
  • 20
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
тази сутрин бях на жк.доктора ми напарви някакви измервания,после ми даде един лист,нищо не ми обясни.каза само,че всичко е наред.аз обаче ги гледам и се притеснявам,защото има разминавания в показателите.например bpd 25 w5 d,fl 22 w 5 d,hc 24 w 3 d.
знам само 4е bpd е размера на главичката,не е ли доста голяма за седмиците в които съм,а другите размери по малки.теглото на бебето е 730 гр.знам ,че всичко това е относително,ще потърся и мнението на друг специалист,но дотогава,ще се побъркам.имали си сте и вие такива разминавания, а бебчето си е било наред.

# 1
  • Мнения: 678
да и при мен никага не са били еднакви.Не се щащкаи толкова,всичко е наред.А и щом доктора не ти е казал нищо Peace

# 2
  • Мнения: 502
Изобщо не се притеснявай!
Първо, измерванията с УЗ не са абсолютно точни. Много зависи от измерващия, как точно ще направи това.
Второ, отклонения между измерените размери и средностатистическите такива за седмицата, в която е бременността почти винаги има. В крайна сметка и при родените бебета е така. Едно е с по- голяма глава, друго е с по- дълги крака и в това няма нищо лошо.
Моят син винаги беше с по- голяма глава. В 24 седмица, главата му е отговаряла на 26+2 дни. Никога не са ми давали повод за притеснение. Даже ми казваха, че в този период главата избързва с растежа, а към края тялото наваксва.

Няма какво да търсиш второ мнение. Най- много да го измерят с още повече разлика.  Wink Само се отпусни, изключи всички притеснения и се радвай на бременността си!  Hug

# 3
  • Мнения: 498
Няма проблем!За седмицата в която си е нормално.Те никога не могат да кажат с абсолютна точност.Има още много пъти да го гледат бебчето.Пък и наистина щом лекаря не е казал нищо няма страшно. Леко раждане! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 965
1. Измерванията не са абсолютно точни.
2. Няма еднакви деца - "показателите" реално са усреднени стойности, а средностатистически бебета няма (нищо, че има ССФ) - моите са близначки и все пак показателите им бяха много различни и от "нормите", и една от друга.
3. Ако имаше нещо, лекарят щеше да ти каже и да вземе мерки, а не да твърди, че всичко е наред.

Радвай се на бременността си и не си трови нервите. А и в седмицата, в която си, е нормално главичката да е по-голяма. Всъщност, при бебетата главата е 1/4 от цялото тяло, докато при възрастните е 1/8.

# 5
  • Мнения: 545
доктора ми напарви някакви измервания,после ми даде един лист,нищо не ми обясни.каза само,че всичко е наред.
Щом докторът е казал, че всичко е наред ти защо си се притеснила толкова? Не му ли вярваш? Те бебетата не са "по калъп", та всички мерки да са им стандартни...

# 6
  • Мнения: 1 251
И на мен миналата седмица ми казаха, че бебето върви с две седмици напред. Като гледам сега моите резултати са aFL-56 mm-GA 29w4d и aBPD 75mm-GA 30w1. Като гледам снимката първото май е тазобедрената става, а второто е главата. Каза ми, че тежи 1 600. Но и аз не знам това нормално ли е, не е ли. Не се шашкай. Просто колкото повече се заглеждаме, толкова повече притеснения си намираме. Heart Eyes 

# 7
  • Мнения: 814
 Според мен няма място за притеснения, но за твое успокоение можеш да отидеш на преглед при Калчева. Нейната апаратура е най-добрата в Бургас а и аз съм много доволна от нея Peace.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Не се притеснявай. Просто това е точността на метода. Впрочем, имаше наскоро друг такъв въпрос... Трябва навярно да започнат да дават измерванията с отклоненията, за да престанат да се притесняват излишно горките жени. Все пак, като си купуваш брашно, на етикета пише, примерно. 1 kg +- 0.05% (примерно - говоря наизуст, не помня какво точно е допустимото отклонение...). А то доста по-точно може да се измери... Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 164
Нормално е, не може да се измери точно, знаеш как се мери - лекарят го прави на око с мишката, освен това това са средни показатели, ориентировъчно, не е с точността на апаратурата в НАСА. Crazy Недей да се притесняваш!

# 10
  • Мнения: 3 116
Моята мома според изчисления от 3D ехограф (т.е. качествен ехограф) беше зряла, доносена и трябваше да се роди 3300гр. Е, роди се доносена, но незряла и 2750гр.  Sick

Толкоз за тез измервания  Sick

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Не се притеснявай изобщо Simple Smile Така ще си навредиш повече. Другия път като отидеш всичко ще е наред Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 269
мойто бебче сьщо го водят с по-голяма главичка,но доктора каза,че било нормално.изобщо  Peaceне се притеснявай

# 13
  • Мнения: 4 965
Моята мома според изчисления от 3D ехограф (т.е. качествен ехограф) беше зряла, доносена и трябваше да се роди 3300гр. Е, роди се доносена, но незряла и 2750гр.  Sick

Толкоз за тез измервания  Sick

 Joy
Ооо, моите моми 3 пъти ги гледаха на 3Д и все ги изкаваха момчета /последният път беше дори ден преди раждането им/...

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Марианче, не се притеснявай. Ще видиш , че всичко ще е наред. Целувки от нас!

Общи условия

Активация на акаунт