Излизали ли сте с кола извън страната?

  • 772
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Интересува ме дали сте минавали КПП с кола - каква е таксата за колата, трябва ли да има към гражданската отговорност допълнителен документ? Понеже мислим да отидем до Гърция за няколоко дни се колебаем дали да сме с колата или да си хванем автобЯса. А и още нещо се сетих - нали може само с лични карти вече /без паспорти/ та мисълта ми е ако сме с малкия, той е на 7г. какви документи трябва да му нося ? Ще се радвам ако пуснете и  снимки.

# 1
  • Мнения: 1 937
В темите за Гърция можеш да прочетеш подробности.
За сина ти е задължителен паспорт.

За какви такси питаш? Магистрални?

КПП-та минавахме скоро на път за Австрия.
Проблеми нямаше.
Зелената карта я представихме единствено в Сърбия.

# 2
  • Мнения: 4 202
Да, ходихме до Гърция, определено с кола е доста по-удобно и приятно.
Към застраховката гражданска отговорност трябва да си доплатите за зелена карта, около 40 лв. струва.
И може само с лични карти да се влезе в Гърция.

# 3
  • Мнения: 4 202
А да, както е писала Verdad, за децата си трябват паспорти.

# 4
  • Мнения: 5 622
Не сме ходили никъде с колата до сега и аз като теб имам известни притеснения..

Плануваме, обаче ходене до Букурещ, да видим кога ще стане, но в момента съм в процес на търсене на инфо за всичко, включително и преминаването на границата с кола...

# 5
  • Мнения: 11 747
Аз вече писах,ама пак да пиша - вчера минахме румънската граница без никакви проблеми.Беше ни за първи път и на нас с кола и ние се притеснявахме,ама нямало е защо!
Зелената карта се издава към гражданската отговорност,но зависи към кой застраховател сте!Ние сме в Булстрад и там не се доплаща допълнително - издадоха ни я без нито стотинка доплащане.Някои други застрахователи взимат по 10лв за тази услуга,а някои и повече.
Като излизахме от Бг и влязохме в Румъния ни спряха на стоп линията и през прозореца подадохме лични карти,талона на колата и зелената карта.В будката ни сложиха печат на зелената карта и откъснаха страницата на която си пише,че е за ГКПП и ни я върнаха + личните карти и талона на колата,пожелавайки ни приятно пътуване!Това за около 1-2 минути.На връщане ни спряха пак и през прозореца подадохме същите неща,ама човека каза - САМО ЛИЧНИ КАРТИ,видя ги и ни ги върна и продължихме - това отне около 20 секунди.По-лека проверка никога не съм минавала,хората бяха любезни.
Така,че - не се притеснявайте хора!!! Hug

# 6
  • Мнения: 4 202
Зелената карта се издава към гражданската отговорност,но зависи към кой застраховател сте!Ние сме в Булстрад и там не се доплаща допълнително - издадоха ни я без нито стотинка доплащане.Някои други застрахователи взимат по 10лв за тази услуга,а някои и повече.


Ай стига бе, наистина ли не си плащала нищо за зелена карта?
Моята гражданска е в Булстрад и зелената карта струваше 40 лв.  newsm78

# 7
  • Мнения: 11 747
red shoe, март месец ходих да си изкарвам зелената карта и ми казаха,че при тях е напълно безплатно и важи за всички страни от спогодбата - не само Евросъюза!Аз се притесних,че нещо не са ме разбрали и са ми дали друго нещо дето е безплатно,ама вчера си минахме с него!
Казаха също,че от юли,август ще има нови формуляри за гражданска отговорност и с тях вече без добавки ще се излиза в чужбина.

# 8
  • Мнения: 4 202
red shoe, март месец ходих да си изкарвам зелената карта и ми казаха,че при тях е напълно безплатно и важи за всички страни от спогодбата - не само Евросъюза!Аз се притесних,че нещо не са ме разбрали и са ми дали друго нещо дето е безплатно,ама вчера си минахме с него!
Казаха също,че от юли,август ще има нови формуляри за гражданска отговорност и с тях вече без добавки ще се излиза в чужбина.

Метнали са ме сигурно  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт