Аз съм възмутена, а вие?

  • 3 475
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Моят син е ІV клас. Изключително е самостоятелен и се обижда, когато го проверявам, но пък идва за помощ при мен, когато действително има нужда.
Ето, днес ми прочете това и ме погледна озадачено, защото не откривал поуката.

"........кралят си пиел чай с ябълки и изведнъж се задавил, а клалицата взела да го удря по гърба, та парченцето ябълка да изскочи от гърлото му. А кралят си помислил, че кралицата му налита на бой, и я цапардосал с чашата по главата. Тогава кралицата се разсърдила и прекатурила върху краля бюфета. Но кралят изпълзял изпод бюфета и замерил кралицата с короната си. Тогава кралицата хванала краля за косите и го изхвърлила през прозореца. Ама кралят се върнал през друг прозорец в саята, хванал кралицата и я набутал в камината. Ама кралицата се измъкнала през комина на покрива, после се спуснала по гръмоотвода в градината и през прозореца се върнала в стаята. А кралят тъкмо разпалвал камината, за да изгори кралицата. Кралицата се прокраднала отзад и блъснала краля. Кралят паднал в камината и там изгорял........"

/из "Приказката"  Даниил Хармс, от Читанка за ІV клас/

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Че какво й е на Приказката?
А вълкът, нагло изял ЧШ и замезил със седем козлета не те ли възмущава? После за награда - му разпорили корема, моля ти се, напълнили го с камъни и го зашили. Паднал и се удавил, завалията...
Децата не четат с нашите очи  Grinning

п.с. Хармс е писател за възрастни, не за деца. Отличен писател, при това. Грешката е в МОН, не в самия него.
Хармс за всички: http://stalker.dir.bg/harms/

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 12:51 от Мис Бу

# 2
  • Мнения: 6 029
да бе да?????
що за поучителна история.....

# 3
  • Мнения: 1 416
Уау! Много поучителна история...  Grinning

# 4
  • Мнения: 87
Поуката е , че насила бракове не трябва да има..., 'щото виж какво става после! Wink зарад половин кралство - ше се избият...спомних си за "войната на семейство Роуз"  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 673
По-голяма простотия не бях чела.. #2gunfire
Къде ми са детските книжки, кажи ми мой прашен сандък, ..
закусиха сивите мишки с големите букви ...язък!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 392
Поуката е да не пиеш "чай с ябълки", че ако се задавиш по един или друг начин можеш да си отидеш  Grinning

Другата версия е, че в основата на всички проблеми са жените ! Ако не си отидеш от задавяне те ще те довършат !

# 7
  • Мнения: 4 664
Да, децата са принудени да изучават някакви чужди автори понеже на някой роден мозък му се е сторило,че произведенията на българските писатели са безинтересни. Пълна тъпотия. Защо нямат в читанките си български народни приказки? Кой умник е преценил, че героите на  Даниил Хармс са по -поучителни от Хитър Петър ooooh!

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Вижте какво, не се възмущавайте грам. Даниил Хармс не е детски писател изобщо. Това, че МОН е сложило това в учебник за 4-ти клас е пропуск, а самият Хармс пише прекрасно - но за възрастни.
Кой ще каже "Падащи баби"? Laughing

# 9
  • Мнения: 3 447
Хм, хм, бащата на абсурдизма в учебник за 4 клас?  Simple Smile Има едно по-готино, за падащи от прозореца бабички... вероятно на децата повече ще им хареса  Laughing

хаха, Бу Grinning

# 10
  • France
  • Мнения: 726
А ще ми говорят, че в семейството се " раждала" агресията. И насилието е продукт на родителското възпитание.
Нямам думи! Може би министъра трябва да се уведоми за този абсурд. Обади се в Нова ТВ, те проявяват интерес към подобни теми. тел. 9151206

# 11
  • Мнения: 5 622
Има една детска книжка, с твърди корици и очички, която разказва как едно по едно горските животни се настанили в някаква горска къщичка.
Но дошъл мечо, питал кой живее вътре, нарекъл обитателите дребосъци и какви бяха още, запплашил ги, че ще им счупи къщичката и седнал отгоре и..Къщичката се счупила под тежестта му...Ей това е приказката. Аз изумях като я прочетох. Повече не съм я чела на сина си. Баси безмислената история  Thinking  newsm78  Stop

Да не отварям дума изобщо за вълка, който се удавил в реката, напълнен с камъни(може би трябва да ликуваме  Thinking) или за ловеца, който видял сметката на (пак) вълка, като му разпорил корема и извадил (видиш ли здрави) бабата и червената шапка...

Абе..... Crazy

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Вижте какво, не се възмущавайте грам. Даниил Хармс не е детски писател изобщо. Това, че МОН е сложило това в учебник за 4-ти клас е пропуск, а самият Хармс пише прекрасно - но за възрастни.
Кой ще каже "Падащи баби"? Laughing
Ето много Хармс за всеки, който иска да чете Grinning
http://stalker.dir.bg/harms/

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ми то няма приказка в която да няма такива неща. Да не им четем приказки на децата ли? Сетих се за един епизод на Приятели, когато Фийби разбра, че майка й спирала филмите преди тъжните моменти, за да я предпазва...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ми то няма приказка в която да няма такива неща. Да не им четем приказки на децата ли? Сетих се за един епизод на Приятели, когато Фийби разбра, че майка й спирала филмите преди тъжните моменти, за да я предпазва...

...а после се самоубила  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт