За домашното раждане

  • 7 118
  • 148
  •   1
Отговори
  • Мнения: 705
Здравейте, ако се интересувате от раждането без стрес, разгледайте този сайт http://www.achildbirth.com
Авторката е една приятелка, българка. Тя разказва как е родила вкъщи първото си дете. Историята е написана на английски, не зная дали ще публикува и български вариант.
В сайта има и доста видео материали с родилки.

Какво мислите за домашното раждане? За раждането във вана и за раждането в по-рядко срещани пози на тялото? Ако някой има опит или инфо, ще е хубаво да обменим.

Аз лично мисля, че за второто раждане ще потърся доктор, който да предлага условията на домашното раждане в някоя болница. От друга страна само като помисля за болница и сестри, ми става лошо. И от трета страна реша ли да раждам вкъщи, всичките ми роднини ще ме паникьосват и ще ми натякват, че бъркам. Май е най-добре да отида на хотел  Mr. Green

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Имаше подобни теми - мисля на Ludmil, който разказваше за домашното раждане на жена си и то без лекарска помощ и наблюдение.
Подобни неща са обсъждани и в темите на Tandoori  и Емем, а също и в "Маймунската тема" на [desi]. Ако искаш можеш да погледнеш  Peace

Аз лично си мисля, че в БГ условия това е малко неусъществимо Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 705
Благодаря за инфото. Истината е, че в този форум влизам рядко. Постоянно съм в Нашите деца и не зная какво става тук   bouquet Ще потърся темите.

# 3
  • Мнения: 27 524
Домашното раждане за мен е пълна глупост!  ooooh!
Отегчена съм от темите на Людмил, за да навлизам пак в спорове и обосновки  Tired

# 4
  • Мнения: 819
Не го одобрявам от съображения за сигурност.
Ако ти е любопитно,наскоро имаше тема за раждане във вода!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
За мен е безотговорно. Айде, ако излагаш само собствения си живот на риск, ок - твой си избор. Но да застрашаваш и този на детето си... Отдавна човекът е загубил инстинктите и издръжливостта, които помагат на животните да се справят сами.

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 16:55 от Лекси

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При сегашните условия в бг е трудно осъществимо, да не кажа невъзможно - поне достатъчно сигурен начин за домашно раждане е мит. При Людмил лекарят се беше отказал в последния момент и бяха останали без никакъв бекъп, без мед. лице, болницата на немалко време път. Такива условия не са най-добрите.
Принципно съм за домашното раждане, но с мед.лице, с добре проследена бременност и осигурен вариант за стигане в болница в рамките на минути - нещата, които са неосъществими в БГ. Другите варианти са твърде рискови - не че в огромната част от случаите няма всичко да мине ок, но такъв стрес и несигурност за майката не са от полза при раждането.

# 7
  • Мнения: 549
Интересен е линка, всеки си преценява доколко е осъществимо за него и при неговите условия.

# 8
  • Мнения: 2 677
Аз също не подкрепям домашното раждане.
Има толкова добри условия за родилките в здравните заведения, не знам при това положение, защо да излагам и себе си, и живота на детето си на опасност.  Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 978
Домашното раждане за мен е пълна глупост!  ooooh!
Отегчена съм от темите на Людмил, за да навлизам пак в спорове и обосновки  Tired

Напълно подкрепям

# 10
  • Мнения: 3 161
Още не съм изчела сайта - но познавам авторката, тъй като тя ми помогна много в подготовката на второто ми раждане и съм й безкрайно задължена. Така че силно го препоръчвам (жалко само, че го е написала наанглийски, но обеща и на български да го преведе).

За домашното раждане - възхищавам й се за куража, разбирам добре защо го е направила, и на мен ми е минавало през ума и съм убедена, че в повечето случаи така наистина е най-добре и за раждащата жена, и за бебето. И все пак - все пак - в България мисля, че няма условия за това. Няма подходящо подготвена здравна система, която да помогне, ако нещо все пак се обърка. Няма нужното обществено разбиране и подобен акт се разглежда като безотговорност, лудост, и не знам какво още. Така че бих казала това, което казвам и в своята тема за вагинално раждане след секцио и с тесен таз: не е невъзможно - напротив, напълно достижимо е, в много други страни по света се случва, но в нашите условия все пак е изключително трудно да се пребориш с цял куп предразсъдъци и се иска доста смелост, малко лудост и доза късмет, за да завърши всичко благополучно.

# 11
  • Мнения: 4 629
Нямам личен опит. За мен домашното раждане е излишна проява на глупост!

Ако аз се бях спряла на този вариянт сега не само,че нямаше да съм майка, но нямаше и мен самата да ме има, за да имам мнение по въпроса

# 12
  • Мнения: 19 272
и  аз мисля,че домашното раждане излишно излага на опасност майката и бебето.като си представя ,че моята бременност беше напълнонормална,а раждането рисково с усложнения и през ум не би минало да раждам вкъщи

# 13
  • Мнения: 6 461
Не подкрепям домашното раждане.
Мисля,че едно раждане трябва да се осъществи в родилно отделение.

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Възхищавам се на жените имали куража да родят вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт