Обяснете ми за ноктопластиката моля

  • 615
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Това което съм чувала е акрил, гел... Тези неща ми звучат като на чужд език. Интересува ме каква е разликата в качеството, цените, материалите и най-важното кое уврежда по-малко ноктиге, защото цял живот се опитвам да си пусна дълъг маникюр и просто не се получава. Ноктите ми са слаби и меки. Много ми харесват разни мадами с красиви ноктопластики, но ми се иска да чуя още няколко мнения преди да реша. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 601
За акрила хич не съм компетентна. С гел съм от '98г. и сигурно и 80 годишна (дай Боже!) ще ходя с изкуствени нокти! Цените май са еднакви и на двете. За качество не знам. От гела съм много доволна. За акрила знам, че маникюристката, която ти го слага, трябва да е много опитна иначе падал.

# 2
  • Мнения: 226
Гела е това, което няма да ти увреди ноктите! Даже е голяма вероятността да ги заздрави, но ако е направена добре ноктопластиката. Според мен си направи покритие само и те ще си ти пораснат  Peace

# 3
  • Мнения: 78
Да разбирам, ли че гела е за предпочитане? На колко време се ходи на поддръжка и какви са цените?

# 4
  • Мнения: 226
Да точно така. Ходи се на поддръжка на 2-3 седмици. Мисля, че цената е около 30 лв за покритие, а поправката е на половина, около 15

# 5
  • Мнения: 601
За цената - каквото ти е казала Лори, а поддръжката зависи от това колко бързо ти растат ноктите. Аз ходя на 2 седмици.
И още нещо се сетих. В началото, когато за първи път си сложих, маникюристката ми слагаше гела на тънък пласт за да изглеждат ноктите естествено, но плочката ми е по мазна и ми се отлепяше, та ми го слага по-дебело. Но в никакъв случай не е грозно. Пак стои естествено.

# 6
  • Мнения: 5 299
За цената - каквото ти е казала Лори, а поддръжката зависи от това колко бързо ти растат ноктите. Аз ходя на 2 седмици.
И още нещо се сетих. В началото, когато за първи път си сложих, маникюристката ми слагаше гела на тънък пласт за да изглеждат ноктите естествено, но плочката ми е по мазна и ми се отлепяше, та ми го слага по-дебело. Но в никакъв случай не е грозно. Пак стои естествено.
Точно за да не се омазняват ноктите, първо се обезмаслява нокъта със специален за случая препарат. Wink Ако не се обезмасли нокътя(или не е обезмаслен доббре) - тогава гела се отлющва.

Аз съм начинаеща, и се занимавам от скоро с ноктопластика, и всичко което знам, е че акрила е много вреден за ноктите. Виждала съм зеленясали нокти след сваляне на акрила...Не знам защо обаче, в чужбина се предпочита именно този вид ноктопластика. Аз лично на този етап не смятам да се занимавам с акрил, а само с гел.

# 7
  • Мнения: 601
За цената - каквото ти е казала Лори, а поддръжката зависи от това колко бързо ти растат ноктите. Аз ходя на 2 седмици.
И още нещо се сетих. В началото, когато за първи път си сложих, маникюристката ми слагаше гела на тънък пласт за да изглеждат ноктите естествено, но плочката ми е по мазна и ми се отлепяше, та ми го слага по-дебело. Но в никакъв случай не е грозно. Пак стои естествено.
Точно за да не се омазняват ноктите, първо се обезмаслява нокъта със специален за случая препарат. Wink Ако не се обезмасли нокътя(или не е обезмаслен доббре) - тогава гела се отлющва.

Аз съм начинаеща, и се занимавам от скоро с ноктопластика, и всичко което знам, е че акрила е много вреден за ноктите. Виждала съм зеленясали нокти след сваляне на акрила...Не знам защо обаче, в чужбина се предпочита именно този вид ноктопластика. Аз лично на този етап не смятам да се занимавам с акрил, а само с гел.

Обезмаслява ми ги, бе човек! Пак ми се отлепяше.

# 8
  • Мнения: 226
Точно за да не се омазняват ноктите, първо се обезмаслява нокъта със специален за случая препарат. Wink Ако не се обезмасли нокътя(или не е обезмаслен доббре) - тогава гела се отлющва.

Аз съм начинаеща, и се занимавам от скоро с ноктопластика, и всичко което знам, е че акрила е много вреден за ноктите. Виждала съм зеленясали нокти след сваляне на акрила...Не знам защо обаче, в чужбина се предпочита именно този вид ноктопластика. Аз лично на този етап не смятам да се занимавам с акрил, а само с гел.

Бейб, на някои хора просто ноктите им са мазни или по-мазни от на други и затова може така да се е получило на Петя, независимо от обезмасляването преди гела. Затова маникюристката й така е направила.
Аз също съм начинаеща, но това което знам за акрила е че е най-здравото покритие, освен това май ако е без киселинен не вреди толкова  Thinking (но за това не съм 100% сигурна  Blush )

# 9
  • Мнения: 78
Много ви благодаря!  Hug Бяхте изключително изчерпателни!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 952
Ноктопластиката що я бъркате с покритието- гел и акрил?
За мене ноктопластиката е ужасна...пластмасови гадни неудобни нокти.
Сега имам покритие с гел- просто е супер, това са си изцяло собствените ми нокти, просто по- твърди, много съм доволна.
Но ноктопластика Sick

# 11
  • Мнения: 1 952
А иначе знам, че за тези на които нокътя им се омазнява и покритието пада, трябва да си слагат акрил, а не гел.

Общи условия

Активация на акаунт