Имам питане отностно обезкосмяване на краката

  • 2 976
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте  от много време си махам космите по краката с епилатор но от миналата година по краката ми и по-точно от колената надолу се появяват малки пъпчици от корените на косъмчетата, които не минават до порастването на нови косъмчета. Много е гадно и немога да нося къси панталони моля ви ако някой знае нещо по въпроса да каже  newsm78

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Миналата година си купих най новия , най скъпия епилатор , но УВИ  получи се същия ефект даже растат подкожно  ooooh! но само по краката На други места / като триъгълник под мишници и др./ ефекта е идеален Питах разни козметички и те ми казаха че кожата ми е чувствителна и затова Колко е вярно не знам Ще следя темата , може някой да даде някакво обяснение

# 2
  • Мнения: 601
При всяка баня си изтърквай леко краката с кисе, за да махнеш мъртвата кожа.
А ако са пъпки, като при възпалителен процес, след епилация се мажи с нещо. Другите да кажат с какво. На мен не са ми излизали такива пъпки.

# 3
  • Мнения: 289
Хубаво е да се ползва ексфолиант за тяло, който има почистващо действие на горния слой на кожата. Имаше и един продукт на Juvena, който беше предназначен специално за предотвратяване на подкожно никнещи косми, но не му помня името. Предполагам, че има и други такива, но аз знам за този

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
При всяка баня си изтърквай леко краката с кисе, за да махнеш мъртвата кожа.
А ако са пъпки, като при възпалителен процес, след епилация се мажи с нещо. Другите да кажат с какво. На мен не са ми излизали такива пъпки.


Правя всичко това за което си писала , а пъпчиците / поне моите/ не са възпалени , не се виждат , усещат се на пипане
много странно - гледаш идеално почистен крак , а като пипнеш е грапаво -отврат  и аз какъвто съм маниак..... smile3515 

# 5
  • Мнения: 601
При всяка баня си изтърквай леко краката с кисе, за да махнеш мъртвата кожа.
А ако са пъпки, като при възпалителен процес, след епилация се мажи с нещо. Другите да кажат с какво. На мен не са ми излизали такива пъпки.


Правя всичко това за което си писала , а пъпчиците / поне моите/ не са възпалени , не се виждат , усещат се на пипане
много странно - гледаш идеално почистен крак , а като пипнеш е грапаво -отврат  и аз какъвто съм маниак..... smile3515 

Аааа, чакай малко! Може да не са пъпки, а малки косъмчета, които еполатора ти не хваща. Аз бях по същия начин и се изръсих със 150 лв. за епилатор с незнам си колко пинсети и вече скубе всичко.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз имам подобен проблем, на прасците отстрани, точно под коляното. Действително редовното ексфолиране и мазането на кожата с овлажняващ крем решава проблема донякъде. Но уви, само донякъде. Мен обаче това не ме притеснява особено. Ти, щом се чувстваш толкова разстроена от факта, по-добре зарежи епилатора и ходи на кола-маска. С нея няма да ти се случва Peace

# 7
  • Мнения: 684
Понеже имам същия проблем ходя на кола маска с епилатора работя само по интимните част макар,че и там ми излизат едни такива ситни пъпчици,но с кола маската там много,много ме боли....ползвам и лосион на Нивеа за след бръснене но проблема не се решава,явно си е до типа кожа!

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
При всяка баня си изтърквай леко краката с кисе, за да махнеш мъртвата кожа.
А ако са пъпки, като при възпалителен процес, след епилация се мажи с нещо. Другите да кажат с какво. На мен не са ми излизали такива пъпки.


Правя всичко това за което си писала , а пъпчиците / поне моите/ не са възпалени , не се виждат , усещат се на пипане
много странно - гледаш идеално почистен крак , а като пипнеш е грапаво -отврат  и аз какъвто съм маниак..... smile3515 

Аааа, чакай малко! Може да не са пъпки, а малки косъмчета, които еполатора ти не хваща. Аз бях по същия начин и се изръсих със 150 лв. за епилатор с незнам си колко пинсети и вече скубе всичко.

Не не са малки косъмчета , защото веднага съм опитвала със самобръсначката да ги махам , но грапавото си остава И моя епилатор има такива приставки но не става

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
И аз имам подобен проблем, на прасците отстрани, точно под коляното...

Точно там е и моят проблем  Close Чудя се дали не ми се получава от постоянното кръстосване на краката  newsm78 Защото като ги кръстосам, точно там кракът се допира в другия...

Общи условия

Активация на акаунт