до коя г.седмица има риск

  • 2 732
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
В 9г.с съм.До коя гест.седмица има голям риск от спонтанен аборт.?Пия утрогестан и центрум и имам от време на време болки ниско долу.Нямам кървене ,но поради не сполучлива бременност миналата година много ме е страх.Какво трябва да правя за да е по -сигурно.На ден правя разходка почти километър.Много ли е или повече да лежа?И кога е добре да се казва на познати ,че си бременен?При мен знаят само родителите.Има ли някакво суеверие за това?

# 1
  • Мнения: 7 718
Риск има цял живот. Въпрос на късмет.

# 2
  • Мнения: 2 019
повече си почивай и повече положителни емоции,риск има през цялата бременност.успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 919
kali 61    не се изтормозвай !Риск има през цялата бременост, но ДОКИтата твърдят , че до 12 г.с има риск от спонтанен аборт, не че и после неможе нещо да се обърка.//Трябва да си настроена положително и когато имаш оплаквания и притеснения звъниш на ДОКИ. За болките не с епритеснявай щом нямаш кървене -няма и притеснение.Те се получават от разтягането на матката.
Пожелавам ти една прекрасна и безпроблемна бременост и едно хубаво бебе! Hug

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
риск винаги има
ти имаш ли причина да се притесняваш? прави ли изследвания за миналия аборт? има ли причина за него?
ако нищо не занеш дали има причина за предния път е излишно да се тормозиш
иначе казват че до 12г.с. ама това нищо не значи - ако имаш проблеми напр като мен - те се проявиха към края... така че риск винаги има

# 5
  • Мнения: 4 700
Преz цялата бременност има риск. Най много от абортите стават до 12 г.с. Болките ти най вероятно идват от раzтягането на матката. Иzяснила ли си причината zа несполучливата бременност? Стискам палци и дано всичко е наред.
  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз ще повторя - до 12 г.с. рискът е най-голям. Но риск винаги има...

# 7
  • Мнения: 476
И аз ще повторя - до 12 г.с. рискът е най-голям. Но риск винаги има...
Да така е.

# 8
  • Мнения: 521
Миличка,риск винаги има ,но се опитай да мислиш позитивно,и си почивай повечко.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 362
Почивай си повече и си настрой мисленето в положителна насока не мисли за лоши работи!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Когато влязох в 5 м. реших да попитам док дали вече мога да се поотпусна, особено след като вече усещах мъничето да мърда. Отговорът беше: "Бременността е динамично състояние. Никога няма 100 % сигурност." Но истината за мен беше, че след средата на 4 м. психически се поотпуснах и поуспокоих.

За километъра разходки на ден те съветвам временно да се откажеш. Не е нужно да лежиш, просто много се пази от физически натоварвания и слушай доктора  Peace
За казването - твоя си е преценката. Ние казахме само на родителите, на останалите - след 3 м.

Общи условия

Активация на акаунт