Повече от 2 месеца между ваксините? Помогнете ми моля....

  • 590
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Предстои ни поставянето на третата последна ваксина ДТК. Миналия месец не успяхме, защото ваксината липсва. Днес се обаждах на лекарката ни и тя каза , че трябва да купя Infanrix, защото ваксината още я няма. Но аз се чудя как да постъпя. Таткото ни е болен в къщи, а от друга страна знам че времето между  поставяне на ваксините е най-много 60 дни. Как да постъпя. Мога ли да изчакам докато таткото ни се оправи и тогава да я купя. Или трябва да я поставим сега? Моля помогнете ми.

# 1
  • Мнения: 133
Мами , моля ви , помогнете ми. Трябва да поставим ваксината утре. Какво да правя? Да я отложа или да я поставим?

# 2
  • Мнения: 2 818
Попитай и в здравния подфорум...
Иначе аз не бих сложила ваксината. Много е важно детето да е напълно здраво Naughty

# 3
  • Мнения: 4 629
Слушай лекарката какво ти казва. Нали детето е здраво само баща му е болен - или не съм  разбрала?

# 4
  • Мнения: 676
Сложете му я нали е здраво,бащата какво общо има?!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А какво е мнението на педиатъра ви? Лично аз бих сложила ваксината при положение, че бебето е здраво.

# 6
  • Мнения: 1 877
Виж,попитай Бърди в здравния подфорум...Иначе и ние третата ДТК я бавим вече три месеца,даже първо сложихме хепатитната и сега на 9май ще слагаме ДТК ...Изобщо - голяма обърквация,та след малко и аз отивам при Бърди да го питам...

# 7
  • Мнения: 1 043
попринцип дтк се слага в граница от 2 до 5 месеца разстояние - тук в бг си връзват гащите - както се казва и я слагат в възможно най къс период  Peace , няма място за притеснение / поне моята лекарка така ми обясни за да ме успокой въпреки че препоръчителното  найстина е  един - два месеца / - аз също закъснявам понякога ако е болно детенце и не ми пука дали е с седмица дв е или месец по кусно - после само трябва да се следи ваксинационната програма да не се обърка , всмисал да не се сложи по- рано следващият път  Peace въпреки че ще ви е доста далечен следващия път  Mr. Green как бързо минава времето  Crazy

бащата ако е болен може да зарази детето и затова повечето лекари изчакват цялото семейство да е в добро здравословно състояние и тогава слагат ваксина без да го има и този риск - според мен е нормално да се постъпи така

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 09:20 от krissie

# 8
  • София
  • Мнения: 301
Педиатърката на мойте синове има изискване при поставяне на ваксини - цялото семейство да е в добро здраве. Peace На твое място не бих избързвала - нека таткото да оздравее. Доколкото знам е важно да има поне месец между двете ваксинация - ако е по-голям интервала едва ли е проблем. Но се консултирай с педиатъра на детенцето ти! Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 252
След втория прием на ДТК (Инфанрикс) и полиомиелитната ваксина (ИмоваксПолио) синът ми вдигна 40градуса Т и я задържа точно 70 часа след ваксината. Бях се видяла в чудо. Педката се стресна и след 3 месеца сложи само Инфанрикс, а до този момент не съм слагала третата Имовакс. Когато отидем да я слагаме педиатърката му открива или червено гърло или повишена Т, а този месец сме с отит и пак ни се размина. И са се понасъбрали вече няколко ваксини, които чакат да му се сложат  newsm78, а времето минава...

# 10
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам, не е проблем да изчакате. Периода между двете ваксини не трабва да е по-кратък от 30 дни, не знам да има максимален срок Thinking

# 11
  • Мнения: 511
ние я бахме изчакали два месеца че беше болен и неможа по рано.

Общи условия

Активация на акаунт