Странна поза....въпросче

  • 754
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 258
Днес бях на преглед,при който видях,че крачето на бебето ми е горе до главичката опряно върху челото.Малко се поизплаших....Дали е нормално бебетата да заемат странни пози в коремите на майките си?Предполагам,че въпросът ще се стори малко странен и смешен за някои от вас,но за мен е нормално да се притеснявам....На някоя мама случило ли се е нещо подобно при плеглед?

# 1
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Пиша ти само, защото виждам, че никой не е отговорил, а 11 пъти е четена темата.

Честно ти казвам, не знам какво да ти кажа - докторката видя ли това разположение, смята ли, че наистина е така?

Чувала съм вече за два случая "ръчичката до главичката", но за крачето ...  newsm78

Знаеш ли, май ще е по-сигурно секцио

Абе аз не съм човека да ти давам съвет, не съм и чувала за такъв случай, но се надявам всичко да мине добре.

Кога ще раждаш?

# 2
  • Мнения: 3 425
Докато бях в болницата да раждам имаше едно мамче с подобен 'проблем'....бебето последните месеци е било в поза с едната ръчичка над главата...препоръчали са и секцио,тя няколко пъти е отказала(беше влизала с контракции 3-4 пъти и си тръгвала,защото всичко затихвало)...и накрая роди нормално....много тежко раждане и много шевове...сподели,че съжалява,че не се е съгласила на секциото и скоро я срещах второ дете не иска  Rolling Eyes ,заради шокиращото раждане  Rolling Eyes

Единствения съвет,който си позволявам да ти дам е да слушаш докторите и ако имаш съмнения да отидеш и при още един специалист,за да чууеш мнение  Peace

Успех  Praynig

ПП Ще чакам да ни се похвалиш как е минало  Grinning

# 3
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
В моя корем девойката си е вдигнала и двете крачета до главата. Така й усещам ритниците там, където й е главичката. А момчето (чакам близнаци) е в нормална поза на крачетата. И двамата са легнали успоредно на триъгълника ми. На д-р Мазнейкова (при която бях на Фетална Морфология й се стори много забавна поза. Не ми е казвала да има проблем, но все пак аз съм в 23 г.с., а и ще раждам със секцио. Успех! И не се притеснявай, а смело обсъди ситуацията с лекаря ти.

# 4
  • Мнения: 2 258
Мен не ме притеснява начинът на раждане.Насрочена съм за секцио на 1-ви юни.Самата поза на бебето ме притеснява....Дали няма нещо да му стане...

# 5
  • Мнения: 601
Мисля, че няма какво да му стане. Костите са им гъвкави и няма да си счупи или изкриви крака, ако това те притеснява. В едно от предаванията на "Такъв е живота" се беше родило дете с изкривено навътре стъпало. Така беше лежало в корема на майка си. Нормално било и нямало причина за притеснение, обясни лекарката. Оправяло се след това. Спокойно!

# 6
  • Мнения: 953
Нищо няма да му стане, така му е удобно на детето  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Те и като се "излюпят" доста успешно си закарват крачетата при главата, а някои особено добри "акробати" успяват и в устата да си ги напъхат... е, един след друг, не като юмручетата - и двете наведнъж, но... Simple Smile Едва ли има нещо обезпокоително за бебо.

# 8
  • Мнения: 601
Те и като се "излюпят" доста успешно си закарват крачетата при главата, а някои особено добри "акробати" успяват и в устата да си ги напъхат... е, един след друг, не като юмручетата - и двете наведнъж, но... Simple Smile

Да. Моите и в количката се сгъват на 2 за да си напъхат половината крак в устата!

# 9
  • Мнения: 1 273
Моя бебок беше застанал така в осмия месец. Имам снимка от видеозона, но за съжаление нямам скенер да ви я покажа, а с телефона нищо не излиза...
.
Иначе до края се въртеше и си зае правилната поза.
Спокойно всичко ще е наред Peace
Успех и леко раждане Hug

# 10
  • Мнения: 6 164
Съгласна съм, че бебетата са страшно гъвкави и няма опасност, щом само си е застанало така, значи може да се върне и в обратното положение. Освен това не знаеш колко време е така - може 1 ден преди прегледа да си е вдигнало крачето, и 2 дни след това да се е оправило. Освен това в 7ми месец все още има достатъчно място в корема ти за свободни движения и ще се намести без проблем. Природата си знае работата, според мен.

# 11
  • Мнения: 5 362
Съгласна съм, че бебетата са страшно гъвкави и няма опасност, щом само си е застанало така, значи може да се върне и в обратното положение. Освен това не знаеш колко време е така - може 1 ден преди прегледа да си е вдигнало крачето, и 2 дни след това да се е оправило. Освен това в 7ми месец все още има достатъчно място в корема ти за свободни движения и ще се намести без проблем. Природата си знае работата, според мен.
PeaceТочно така.

Общи условия

Активация на акаунт