Къдрава коса и балсам

  • 8 344
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Здравейте, ами в общи линии имам проблем с  естествено къдравата ми коса и балсамите. Всички балсами, които съм ползвала до сега правеха косата ми много мека и къдриците изчезваха затова и не ползвам вече. Но онзи ден след фризьорката, косата ми беше невероятна - бухнала, къдрава и блестяща. Сложи ми балсам на Лореал и съвсем мъничко пяна пак на Лореал. Използва дифузер, но аз също ползвам вкъщи, но такъв ефект не успявам да постигна. Жената не се постара много, което ме навежда на мисълта, че явно при мен е грешката. Каква марка балсам да ползвам, какво да направя, че да ми стой добре тази къдрава коса?  newsm78
Благодаря предварително на отзовалите се на моя отчаян вик за помощ   bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Как изчезват?Моята е чуплива и искам да оформя отделни едри къдрици,защото тя иначе става много рошава.Една мама ме посъветва нещо в една съседна тема и смятам да опитам.
А иначе си мисля,че фризьорката е постигнала ефекта с дифузера.Може и да не си е дала много зор ама пипа професионално.То и аз със сешоара и пресата немога да постигна такъв ефект.

# 2
  • Мнения: 365
Аз използвам жълтия балсам Sunsilk и съм доволна.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Как изчезват?Моята е чуплива и искам да оформя отделни едри къдрици,защото тя иначе става много рошава.Една мама ме посъветва нещо в една съседна тема и смятам да опитам.
А иначе си мисля,че фризьорката е постигнала ефекта с дифузера.Може и да не си е дала много зор ама пипа професионално.То и аз със сешоара и пресата немога да постигна такъв ефект.
Ами изчезват, там където са хубавите къдрици, когато не използвам балсам, стават леко чупливи и разхвърляни, а ако успея да ги запазя, то след половин/един час се изправят. Косата ми става много мека с балсамите,  които съм ползвала. Тъй като не ползвам вече, косата след шампоана е сравнитено твърда с добре оформени къдрици, но този блясък и обем не мога да постигна дори и с дифузера. Вярно, че и профедионалната ръка си има значение, но си мисля, че и балсама беше "виновен".
А коя е темата, която споменаваш?

# 4
  • Мнения: 315
И аз съм така ,но започнах да и слагам балсам без отмиване като е влажна и се търпи,намачквам я и я оставям да изсъхне.

# 5
  • София
  • Мнения: 570
... Всички балсами, които съм ползвала до сега правеха косата ми много мека и къдриците изчезваха затова и не ползвам вече. Но онзи ден след фризьорката, косата ми беше невероятна - бухнала, къдрава и блестяща. ... Използва дифузер, но аз също ползвам вкъщи, но такъв ефект не успявам да постигна. ... Каква марка балсам да ползвам, какво да направя, че да ми стой добре тази къдрава коса?  newsm78
Благодаря предварително на отзовалите се на моя отчаян вик за помощ   bouquet
Аз съм точно обратното. Ако не сложа балсам, косата ми е бухнала и без къдрици. А с балсам стои много добре. Аз ползвам на Пантен или на Сънсилк за къдрици, с отмиване и отвреме на време на Сънсилк балсама без отмиване. Сушоар не ползвам защото много ми изсушава и изтощава косата и много бухва.

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз слагам зелен Сънсилк без отмиване.

Страхотно стои косата, запазва си къдриците, но след едно преспиване сляга.

Ама аз и без това я нося на кок или опашка, че ми е до кръста и ми пречи.

# 7
  • Мнения: 86
Пантен и Ейвън за къдрава коса - много съм доволна и от двата. Хубаво фиксират къдриците и косата не се разпилява, лесна е за ресане.

# 8
  • Мнения: 7 263
Засега ползвам на Ейвън доволна съм - оформя добре косата, но не я суша със сушоар - изкъпвам намачквам и оставям да съхне сама.

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Пантен без отмиване за къдрици - чудесен балсам - оформя хубави къдрици. А защо не ползваш пяна за коса, за да се запазват къдриците?

# 10
  • Мнения: 278
Здравейте, ами в общи линии имам проблем с  естествено къдравата ми коса и балсамите. Всички балсами, които съм ползвала до сега правеха косата ми много мека и къдриците изчезваха затова и не ползвам вече. Но онзи ден след фризьорката, косата ми беше невероятна - бухнала, къдрава и блестяща. Сложи ми балсам на Лореал и съвсем мъничко пяна пак на Лореал. Използва дифузер, но аз също ползвам вкъщи, но такъв ефект не успявам да постигна. Жената не се постара много, което ме навежда на мисълта, че явно при мен е грешката. Каква марка балсам да ползвам, какво да направя, че да ми стой добре тази къдрава коса?  newsm78
Благодаря предварително на отзовалите се на моя отчаян вик за помощ   bouquet

i az sum taka!trqbva da polagam super mnogo griji zada ima efect!ponqkoga stava super,ponqkoga ne tolkova kolkoto mi se iska!znae6 li kakvo pravq predi difuzer v korena praskam s lak a po daljinata s piqna i posle qko s difuzera! istinata 4e za na6ite kosi trqbva mn mn mn griji!

# 11
  • Мнения: 7 263
Пантен без отмиване за къдрици - чудесен балсам - оформя хубави къдрици. А защо не ползваш пяна за коса, за да се запазват къдриците?
А с пяната не ти ли стои някак си косата като с лак, каква пяна ползваш?

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Пантен без отмиване за къдрици - чудесен балсам - оформя хубави къдрици. А защо не ползваш пяна за коса, за да се запазват къдриците?
А с пяната не ти ли стои някак си косата като с лак, каква пяна ползваш?

Слагам пяна на почти суха коса, защото ако е влажна и сложа - ми стои като колосана и на "жички" - не ми харесва и ми е неестествено. В момента съм с професионална пяна на Вела, но честно казано не виждам особена разлика между нея и Нивеа за къдици или Тафт за къдрици, освен в цената  Grinning Слагам същото количество от професионалната, както и от другите.

# 13
  • Мнения: 7 263
Ахаааа, знаех си че има някаква тънкост, защото аз досега слагах пяната на мокра коса и стои точно като на "жички" и мен не ме кефи това, затова само с балсам я мачках, но пък не държи много на втория, третия ден става просто рошава... С пяната по-дълго ли ти държи?
Макар, че все пак зависи и как я къпеш, в смисъл колко често, защото аз самата коса я мия на 5-6 дни, но като ходя на фитнес естествено взимам душ и вечер душ и тя някак си се разпилява понякога.

# 14
  • Мнения: 17 402
Препоръчвам ти балсами без отмиване- Пантен или Сънсилк. Има един гел за къдрици Curls up- много хубаво оформя къдриците и косата е мека. С гел пяна или само пяна косата става по- твърда наистина, и аз все по- рядко ползвам. Можеш да опиташ и течния фиксатор на Жалид, но ако искаш мека коса- балсамите или гела!
Колкото до дифузера- аз пък не се харесвам след като ме изсушат в салон. Първо ми премиват косата и второ- явно не преценяват, че  е много къдрава, та заприличвам на овца. ПО- си се харесвам аз като си я суша в къщи с обикновен сешоар.

Общи условия

Активация на акаунт