Температура ,варираща от 35 до 36 градуса-на какво се дължи?

  • 1 979
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
След като пусках тема за висока температура 39.5 ,която не спадаше 3 дни,сега имаме обратния проблем.Днес цял ден температурата на дъщеря ми не се е покачила над 36 градуса.Какво означава това,наистина ли е резултат от срив на имунната система?Как да го разбирам това състояние?Сега спи и цялата е обляна в студена пот.Челото и крайниците й са ледено студени,а в стаята е топло  и е завита достатъчно.

# 1
  • Мнения: 1 113
След прекарана болест с повишена температура понякога Т пада под 36 гр. Било нормално при децата, ми каза педиатърката, когато се случи с дъщеря ми. До два дни се нормализира. Не се притеснявай  Hug

# 2
  • Мнения: 1 428
След прекарана болест с повишена температура понякога Т пада под 36 гр. Било нормално при децата, ми каза педиатърката, когато се случи с дъщеря ми. До два дни се нормализира. Не се притеснявай  Hug



Дано се нормализира,защото вече втори ден е с температура под 36 градуса.дори снощи термометъра показа 34.8.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Не мисля, че има място за притеснения. Синът ми винаги когато е болен вдига Т над 39 град. и когато после оздравее е с такава ниска Т. Тялото му принципно даже се усеща, че е по хладно от нормалното. Хълца често и ръчичките са му почти ледени. След 2-3 дни нещата се нормализират. Винаги си мисля, че това му е последния стадий на оздравяването. забелязала съм, че подобно поведение на тялото е след прием на Нурофен. А и тялото е хладно именно и защото се поти. Потта охлажда тялото. не се притеснявай. Ако продължи това състояние повече от 3 дни за твое успокоение питай лекар.  Peace

# 4
  • Мнения: 5 525
И при нас е така. Винаги след като Мария е била болн, температурата и пада на 35,4 -35,6 гр. Обикновено преминава за няколко дена. Тя също става стъдена, а се е случвало дори и да и посиняват крайниците. Не се тревожи, ще се оправи детенцето, но ако се тревожиш, консултирай се с вашият педиатър.

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Това е последващия ефект от температуропонижаващите, които си давала - не се притеснявай. Организмът ще се регулира след няколко дни.
И 36 градуса е нормална температура - моят вдигне ли над 36,4 -36,5 знам, че съвсем скоро ще се разболее.

Общи условия

Активация на акаунт