Казвате ли "обичам те" на децата си?

  • 6 525
  • 187
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Когато бях по-малка и гледах някой филм, почти винаги имаше сцена, в която родител казва на детето си "обичам те, миличко" или нещо подобно. А моята майка никога не ми е казвала тази реплика, както и аз не съм я използвала към нея.
Но сега, когато имам дете, всеки ден му казвам, че го обичам, даже по няколко пъти на ден. Казвам му, че той е моята любов и е всичко ценно, което имам на света. Абсолютно всяка сутрин, като го изпращам на ясла, го целувам по устата и му казвам "обичам те, мамо".
Скоро попаднах в една тема, където се отричаше целуването по устата на деца, защото можело да окаже пагубно влияние върху сексуалната им ориентация.
Казвате ли вие на децата си, че ги обичате? И мислите ли, че подобни признания от родител към дете могат да "сбъркат" детето?

# 1
  • Мнения: 5 577
Казвам му разбира се, едва ли бъркам.

# 2
  • Мнения: 24 467
Още от пръв поглед. Laughing

# 3
  • Мнения: 3 034
По 100 пъти на ден Laughing но вече не се целуваме по устата, а по бузките.

# 4
  • Мнения: 798
Казвам му всеки ден. В нашето семейство се изпращаме с думите "И аз те обичам" . Целувам го по устните, той така иска. Другите хора ги целува по бузата. Така го чувствам, не намирам нищо нередно. А и този лукс едва ли ще ни се позволява много дълго време, така 4е му се наслаждавам. Все пак е момче и в един момент ще откаже такива ласки.

# 5
  • Мнения: 1 364
По няколко пъти  на ден казвам на Алекс, че я обичам. Често я прегръщам и целувам.

# 6
  • в Низината
  • Мнения: 705
Да, казвам му, че го обичам и от скоро и той започна да ни го казва. И по устата го целувам, и по бузките и смятам, че така трябва.

# 7
  • Мнения: 1 771
Постоянно му казвам колко много го обичам, какъв дар е за мама и колко много съм щастлива, че той е мой син и без целувки и предръдки не минаваме  Hug

# 8
  • Мнения: 494
Дори да не е правилно(в което аз не вярвам)много често,по повод и без повод, казвам на моите момчета, че ги обичам.Моите родители са много мили и добри хора,но почти не си спомням да са ми го казвали като дете и въпреки,че никога не съм усещала липса на обич,самите думички някак са ми липсвали.Изобщо не мисля че е вредно,напротив!
Казват,че с момчетата трябвало да се внимава обаче аз и в това не вярвам.Нищо подобно!!!Нали си имат баща за "мъжки" пример,защо да се притеснявам,че ще станат "женчовци",понеже си казваме,че се обичаме и целуваме често.Големият ми син вече порастна,но е мил и добричък с брат си,защото знае как.И ми оставя в чантата бележки,на които с големи печатни букви пише:"МАМО ОБИЧАМ ТЕ",въпреки,че вече не се целуваме и гушкаме толкова много,колкото когато беше бебче или колкото сега прегръщаме братчето му. Heart Eyes
Не мисля,че това разглезва,защото няма нищо общо със забраните и строгостта,когато е нужна.Мисля,че помага на възпитанието,а е и най-хубавата част от отношенията ни с децата Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 622
При нас се повтаря всеки ден следния диалог, който синът ми започва:
- Ти май не ме обичаш вече
- Обичам те, как да не те обичам
- Колко ме обичаш
- Ей толкова мноооого - казвам аз като го прегръщам силно докато той ни ми каже
- А наистина ме обичаш

# 10
  • Мнения: 480
И аз все така гледам да си наваксам. Че като знам, че ще дойде момент, дето ще го е срам да го целувам и...
Понеже аз не съм от много емоционалните хора, пък като видя детето и се разтапям. Та се чудех, дали няма родители, които по-сдържано показват любовта си. Но явно пред детските очи и милата усмивка, всички сме равни.
Алекс, да, и на мен ми липсваха тези думички. За това сега ги използвам често  Simple Smile

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Казвам му, че го обичам естествено. Но не публично и демонстративна като на филмите, детето е тръгнало и тя на половината път се сеща да му изкрещи. Изглежда ми много изкуствено това. Това не е нещо като "забрави си еди какво си" за да му го крещиш из улиците.

# 12
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Казвам му, че го обичам от първия миг, по 100 пъти на ден:)

# 13
  • Силистра
  • Мнения: 288
Не си спомням моите родители да са ми казвали, че ме обичат, но и аз май само на моята сватба им го казах, но винаги съм го знаела, че обичта ни е взаимна..., но на детето си не пропускам да му го казвам и показвам. Целувам си го по устните, независимо, че е момче, независимо от забележките на свекито.

# 14
  • Мнения: 194
Гушкаме, се гъделичка ме се, целуваме се. И си казваме, че се обичаме. Детето също доста често го казва първо. Примерно обръща се към баща си:
-тате, обичам те
-аз те обичам повече
-не, аз те обичам повече
И така до безкрай.

Дори като бях по-голяма съм се чувствала добре в прегръдките на майка си.

Общи условия

Активация на акаунт