въпрос на сродна по съдба с повечето тук

  • 1 584
  • 8
  •   1
Отговори
Мили момичета скоро и аз загубих бебето си , очаква ме контролен преглед , но въпреки че чета много във форума не ми стана ясно а и още не съм питала лекаря колко време след кюртаж може да се прави секс /безопасен разбира се -за шестте месеца знам/. И още нещо   - къде мога да намеря пълна информация с всички необходими изследвания и прочие преди и по време на забременяване за да бъдеш сигурен, че няма да се повтори ! Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 098
Мила съжалявам за загубата ти. Секс поне 40 дена след манипулацията не се правело, така ми казаха на мен, но ние след 26-ия ден не издържахме. За изследванията по-добре консултация с лекар, той ще ти каже какво да направиш. Но във форума има доста информация и по този въпрос, има момичета които сами си изследват всичко което решат, дори и да не им трябва.А за това дали пак може да се повтори ... за съжаление никой не може да гарантира , че няма да се повтори, така че за този въпрос информация никъде няма да намериш.
Успех, и бързо възстановяване.

# 2
  • Мнения: 4 324
В коя седмица стана това Sad
Аз след кюретажа кърявях доста дни, после пък лекувах гъбички и имах някакво течение, и веднага след това ми дойде менструацията. Правихме секс след всичко това - значи след около 35-36 дена след аборта. Не съм питала след колко време може да се прави секс, просто така се случиха нещата. Не съм чувала и да има ограничения ... Ако си готова и нямаш някакви течения - действайте.
Моли зависи какви са причнитте за загубата на бебчето ти, но все пак някои от стандртните изследвания които можеш да направиш са хламидия, цитомегалвирус, рубеола, имаше и още нещо ама не се сещам. Ако това ти е втора загуба на бебче силно препоръчително е да направиш генетични и имунулогични изследвания.

# 3
  • Мнения: 2
Здравейте,момичета!Аз се връщам днес от абразио и напълно съчувствам на "moli".Диагнозата ми беше ''кухо яйце".За бебеправенето ми казаха категорично-след шест месеца,макар след контролния преглед наи-добре ще се разбере.За мен това също е от значение,защото мъжа ми заминава за чужбина юли месец и ще се върне след Нова година! CryКазаха ми също,че от изследванията на хистологията почти винаги нищо не се разбира.Много е неприятно,защото когато човек не знае причината за инфекцията и не може да я избегне,ще му бъде доста трудно психически в следващите опити.

# 4
  • Мнения: 3 166
Първо - съжалявам за случилото се.  Sad
По въпроса за секса - обикновено се изчаква първият цикъл след абразиото - около 40-45 дена след това . Казват, че трябва да се изчака, за да не се вкарата нифекции, защото всичко било като открита рана.
За другото - май наистина няма такова нещо, което да ти даде гаранция, че нещата няма да се повторят. Звучи гадно. Но не се отказвайте от мечтата си за бебе.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 23:48 от svetlana_78

# 5
  • Мнения: 4 324
desi_r за съжаление наистина резултатите от хистологията в повечето случаи не дават абсолютно никаква информация Sad При мен пишеше че съм била бременна Sad Все едно не съм го знаела Sad
А ти се успокой. По мое мнение при теб не е имало никаква инфекция, просто мал шанс. С нищо не си виновна и с нищо не си допринесла за това, не го забравяй!
Диагнозата „Кухо яйце” означава, че е имало плодно сакче, но то е било празно - няма оплодена яйцеклетка, няма бебе и не е имало. Причината за кухото яйце най-често е хромозомна аномалия Sad която нито можеш да предотвратиш, нито пък можеш да причиниш!  За съжаление все по-често се случват тези неща. Сега си почни психически от преживяното и след като докторите ти дадът зелена светлина, действайте Simple Smile
Ето ти една статия по въпроса http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 766&Itemid=37

Успех и късмет! 

# 6
  • Мнения: 226
Прегръщам ви, мили момичета - толкова различни, а с еднакви съдби ...
И при мен хистологията показа, че е имало маточна бременност. Иначе докторката ми говори за кухо яйце, макар че според мене няма как да се разбере дали е било така или ембрион с генетични проблеми, който организма на майката изхвърля сам. При мене се получи така, че ме гледаха на вагинален ехограф в 5 г.с, после в 6 и в началото на 7 - размерите на плодния сак бяха 9 мм, 5.5 мм, 4.5 мм - чак последния път ми казаха, че няма ембрион. Докторката смята, че при мене нещата са наред - иска да направим спермогарама на мъжа ми. Ама знае ли човек от какво се случват тези неща ...
Сигурно Верити е права -
  ... нито можеш да предотвратиш, нито пък можеш да причиниш!
Казаха ми да изчакам до първия цикъл - имах гъбички и ентерококи. След като чинно пих Аугментин и слагах Бетаидин и Гино-дактарин, нямам вече. Но имам друг вид бактерии - ешерихия коли. Хаййде и за тях пак нов антибиотик - ципрофлоксацин с витамини В комплекс. Ама аз вече като по-просветена (чета много из форума и другаде) си поисках и нещо за възстановяване на лактобацилите - та ми изписа глобули полижинакс и вагизан. (Пиша лекарствата само за сведение - има си схема и само лекар може да ги предпише и явно са за всеки конкретен случай). Смятам да си купя и нещо за възстановяване на имунната система, защото ми се струва, че целия организъм страда.
След първия цикъл имам предписани противозачатъчни за 2 месеца - lindinet 30. Още се чудя пък тях дали да ги вземам, като си знам проблемите на организма и като прочетох колко противопоказания има. Още повече, че самата докторка ми каза, като ги пиеш, ако се появи проблем, веднага ги спираш и ми се обаждаш да ги сменим с други. Направо да ми се прииска да се пазим по друг начин тези два месеца. Май единственото хубаво на тези противозачатъчни било, че по наблюдения на докторката, след спирането им жените правели много хубава овулация и шанса за бебе бил много голям! Да, ама ако разбутат другите неща в организма?
Ох, да ви призная, преди да забременея някак си не се интересувах толкова - дали ще стане, кога. Сега, след спонтанния аборт и болезненото абразио след това, мисля само за бебе - кога пак ще мога да забременея, дали всичко ще е наред, да си направя ли всички възможни изследвания ... Сигурно и вие сте така. А пък то, най-вероятно е божа работа ... с малко помощ от добър лекар!
Стискам палци на всички!

П.П. Като споделих за изхвърлянето на камъче от бъбрека, което ми се случи онзи ден, докторката ми каза да НЕ вземам този вид противозачатъчни. Ще помисли дали изобщо някакъв друг вид - само след овулация или друг начин.

Прегръщам ви и ви пожелавам сили за изипитанията! Радостите ще дойдат!

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 09:36 от Didko

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Дидко имаш ли проблеми с бъбреците?
щото знаеш че е.коли са свързани с такива проблеми

# 8
  • Мнения: 869
направи си и за листериоза.Успех мила

Общи условия

Активация на акаунт