Кръвна картина дете на 1 г.

  • 4 775
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте! Синът ми е на 1 г. Вчера направихме обичайните изследвания на тази възраст. Лекарката ни няма да е в града тези дни и затова искам да попитам, ако някой може да разчете резултатите.
LEU   5.9       /4.0-10.0/                   MCV    75.7      /82.0-101.0/
ERY   4.21     /4.20-6.30/                 MCH    26.3      /27.6-33.3/
HGB  111. L   /120.-180./                 MCHC  347.      /330.-348./
HKT   .319 L   /.361-.503/                 THR     230.      /140.-440./

знам, че стойностите в скобите са за възрастни, но все пак ме притеснява ниския хемоглобин.

# 1
  • Мнения: 3 116
Хемоглобина не е толкова нисък, мисля че 107 беше долната граница за деца на 1 годинка  Hug

Не съм лекар, но на мен всичко ми изглежда добре Heart Eyes 

# 2
  • Мнения: 1 428
Изследванията са супер.хемеглобина е нормален за едногодишно дете.Дори се очудвам,че има такива левкоцити ,защото обикновено до 4 годишна възраст са над 10 до 15-16.

# 3
Не искам да стряскам никого. Наблюденията ми се базират на водене и събиране на изследванията на мъжа ми, който е с бета таласемия минор.Може показателите да се напълно нормални за дете на 1 годинка, но MCV и MCH са под нормата, при мъжа ми положението е същото, неговите показатели са под нормата постоянно.Казвам, може на детенцето да му няма нищо, но човек трябва да попита лекаря за това. Аз лично нямах и най-малка представа, че мъжа ми има такова заболяване и сега като бебеправим винаги имаме едно наум.Понеже имам племенници казах на роднините да ги изследват, но не се трогнаха особено, а това е важно. Отново не искам да плаша родителите, просто споделям.

# 4
  • Мнения: 376
Към Изпатила - хемоглобина на мъжа ти в нормата ли е или и той е по-нисък заедно с тези показатели?

# 5
  • Мнения: 70
Благодаря на включилите се! Къде мога да видя тези стойности на кръвта, но съобразени с възрастта?

# 6
  • Мнения: 3 116
MCH : 22 - 34 за тази възраст
MCV:  73 - 101 пак за тази възраст

Съвсем са си наред тези показатели !

Хриси, виж тук: http://www.diagnostika-sofia.com/analytics-listing-detail.php?ck=165

# 7
Неговият хемоглобин е 110, което за мъж си е доста ниско. Показателите, които споменах по-горе са дори още по-ниски от тези на детенцето с още 10-20 единици под границата.Правили сме поне 10 ПКК и йонофореза на електроцитите, която потвърди диагнозата.Тъй, че ако имате необяснима уморяемост, бледост или подобни показатели, независимо дали става въпрос за възрастен или дете, обърнете се към хематолог за консултация.

# 8
Все пак не искам да ставам причина хриси да се притеснява. Когато писах за таласемията, не съм се съобразявала с показатели за бебета и деца, защото не им знам стойностите. Просто пиша, за да могат хората, влизащи тук, ако имат проблем с хемоглобина да имат предвид и тази диагноза.Много често тази анемия, която е наследствена, се бърка с желязодефицитна, преписват се препарати, съдържащи желязо, а за човек с таласемия, то е противопоказно.

# 9
  • Мнения: 70
ritka, благодаря.  Hug

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 844
111 въобще не е нисък хемоглобин за дете.
Преди една седмица оперираха 3-тата сливица на дъщеря ми и при изследванията нейният беше 106, но  лекарите казаха, че е нормално и това не попречи да я оперират.

# 11
  • Мнения: 511
даже са си идеални показателите няма притеснение казвам го защото преди месец на моето дата което е на 1 год и 7 мес правихме кръвна картина и показателите бяха точно такива с много малко разлики от 1-2 стоиности и са видяни от лекар.всичко е наред ще видиш.

# 12
  • Мнения: 1 428
Не искам да стряскам никого. Наблюденията ми се базират на водене и събиране на изследванията на мъжа ми, който е с бета таласемия минор.Може показателите да се напълно нормални за дете на 1 годинка, но MCV и MCH са под нормата, при мъжа ми положението е същото, неговите показатели са под нормата постоянно.Казвам, може на детенцето да му няма нищо, но човек трябва да попита лекаря за това. Аз лично нямах и най-малка представа, че мъжа ми има такова заболяване и сега като бебеправим винаги имаме едно наум.Понеже имам племенници казах на роднините да ги изследват, но не се трогнаха особено, а това е важно. Отново не искам да плаша родителите







Не стряскай момичето без основание.За да се говори за таласемия първо хемоглобина трябва да е много под 100 и другото важно е ,че при децата обема на еритроцитите винаги е по-малък и не се помества в референтните стойности на възрастните.Освен това таласемията е наследствено заболяване и се предава от поколение ,на следващо.Мъжът ти предполагам се лекува с високи дози фолиева киселина.Все пак зависи от кой тип е таласемията ,защото ако е "злокачествена "се лекува само с трансплантация на костен мозък.При по-леката форма се пие само фолиева киселина ,но за цял живот и не се приемат желязосъдържащи медикаменти.
А на твоя мъж колко му е хемоглобина и какво приема?

# 13
  • Мнения: 70
А, днес излезе изследването на урина. Доколкото мога да разчета на СЕДИМЕНТ е записано Ca oxalatal. Това какво означава?

# 14
  • Мнения: 1 802
Май става въпрос за калциеви оксалати - Това са песъчинки. Ако детето не е пило достатъчно водичка напоследък, също могат да се появят!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт