До мамите които няма и не пращат децата си на Детска градина?

  • 5 518
  • 99
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вече се чудя дали ще има други като мен?  newsm78 Та ако има, искам да ви питам как се оправяте с нуждата на децата от комуникация със другарчета на същата възраст? Аз усещам, че сина ми има нужда да общува с други деца, но всичките му другарчета ходят на детска градина, а по малките на ясла. Гледам поне 1-2 пъти седмично да го събирам с др. деца на мои приятелки. Обикновено вечер след работа на майките и след като децата се върнат от ДГ, но е за 1-2 часа, и всеки път не иска да си тръгва и виждам, че не му стига. Той е много общителен и има нужда, а аз се чувствам виновна за това, че не мога да му осигуря достатъчно контакти с др. деца. Ама какво да направя като всичките ми приятелки ходят на работа или дори и да не ходят пак си пращат деца по ясли и градини. А аз не искам да го пращам, но все пак искам да мога да му осигуря контакти с други деца на неговата възраст. Sad Та са чудя вие как се справяте с този проблем???

# 1
  • Мнения: 430
Аз моето го изпратих вече.  Grinning Миналата година, септември. Хич не ми се искаше, но ... ако нямах амбиции да продължавам с работата си, щях да си я гледам. Тъй като обаче на детето видимо му беше скучно и му липсваше контакта с другите деца, реших да я запиша на градина. Ако можех да си стоя в къщи, бих я записала на полудневна забавачка. Групите са малки, децата се забавляват, играят, учат разни неща. На обяд си го вземаш детенцето се храни и спи в къщи. Друг вариант е да го оставяш в клубче, но не му виси на главата. Излез, помотай се, свърши си нещо полезно, а и той да свикне с отстъствието ти.
Успех!

# 2
  • Мнения: 3 116
Точно заради тази липса на контакт я пратих на ясла  Thinking Не се справяхме, но живеем и в квартал в който рядко срещам деца пък и няма паркове за игра  Thinking А имахме страхотна детегледачка, която я обожаваше, а малката още си спомня с такава любов за нея  Thinking

Но, накрая взех това решение, надявам се да не е грешка  Thinking

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз моето го изпратих вече.  Grinning Миналата година, септември. Хич не ми се искаше, но ... ако нямах амбиции да продължавам с работата си, щях да си я гледам. Тъй като обаче на детето видимо му беше скучно и му липсваше контакта с другите деца, реших да я запиша на градина. Ако можех да си стоя в къщи, бих я записала на полудневна забавачка. Групите са малки, децата се забавляват, играят, учат разни неща. На обяд си го вземаш детенцето се храни и спи в къщи. Друг вариант е да го оставяш в клубче, но не му виси на главата. Излез, помотай се, свърши си нещо полезно, а и той да свикне с отстъствието ти.
Успех!

Какви са тези полудневни забавачници? Не съм чувала, частни ли са, как става записването, мога ли да съм наоколо да го контролирам и възпитавам и т.н.? Просто нямам доверие на някакви жени, че ще могат правилно да възпитат детето ми, а и всеки човек има различна представа и идея за възпитанието. Не знам дали ме разбираш..., ама предпочитам да съм наблизо докато е малък да мога да проявявам контрол над лошото му поведение за да го коригирам, докато може. А като стане на 4-5 ще му дам свобода.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 179
Запиши го на ясла/градина, води го за по 2-3 часа сутринта. Аз така правя. Много съм доволна, Рая така свикна, че един два пъти седмично иска да остава да спи там..
Другия вариант са полудневните забавачки, навремето брат ми посещаваше такава, но те никнат като гъби и постоянно ги закриват и откриват нови, та не съм много в час, но си спомням че бяха за по-големи деца 4-5 годишни.

# 5
  • Мнения: 430
Тук в София са частни. Нещо като алианс. Определено бих се доверила. Все пак имат опит хората, които работят там. Мисля, че трябва да се освободиш от мисълта,  че само ти може правилно да възпитаваш детето си. Все някога ще се сблъска с реалния живот и независимо дали ще е госпожата в забавачката, или учителката в предучилищната, ще му бъде трудно. А за лошото поведение - хич не се тревожи. Всички деца имат "лошо поведение". Понякога, къде повече, къде по-малко. Учителките от това не се плашат.  Wink Много важно е разбира се, да попаднеш на добри педагози.

# 6
  • Мнения: 251
Извинявай за въпроса, но защо не искаш да пускаш детенце на ДГ. Според мен там децата са по-добре, от гледана точка на контактите. Ако е нещо лично не ми отговаряй

# 7
  • Мнения: 14 133
Извинявай за въпроса, но защо не искаш да пускаш детенце на ДГ. Според мен там децата са по-добре, от гледана точка на контактите. Ако е нещо лично не ми отговаряй
Peace А и всичките приятелчета на Сашо са на градина. По площадките са само най-малките бебета, на които още им е рано за ясли, а с тях определено не му е интересно.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Извинявай за въпроса, но защо не искаш да пускаш детенце на ДГ. Според мен там децата са по-добре, от гледана точка на контактите. Ако е нещо лично не ми отговаряй

Ами поради няколко причини, аз израснах по такива места и ми беше много тежко без родители. Ходих на седмични ясли и градини виждах родителите си 2 пъти седмично. Това е едното, сина ми не е като мен и мисля, че ще му е по леко в това отношение, но нямам доверие на някакви лелки, че ще го възпитат правилно. Опитвам се да му изградя правилна ценностна и морална система и се съмнявам да сме в съгласие с лелките в яслите и градините. А и в тази възраст са много податливи на чуждо влияние, не се опитвам да го изолирам от света или да го предпазя, далеч съм от мисълта, че това е възможно. Но съм чела в книгите за детска психология, че децата има нужда от майка си до 4г. възраст и до тогава не е хубаво да се пращат на градина или ясла. Още повече, че до 5г. възраст се определят като личности и не ми се иска да изпускам случай да го възпитам правилно или да му повлияя положително, още повече че в тази възраст се учат чрез подражание, а не искам да подражава на негативни личности или поведение. Бих го пратила на някоя градина за половина ден, но предпочитам или да е християнска или да са с малко деца не повече от 6-7. Но не знам да има такива. Знам, че в София православната църква има детска градина и е идеална, но тук във Варна не съм чувала да има, а и не намерих информация по въпроса.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А и до сега нито една майка която не праща детето си ясла или градина не е писала?  newsm78  Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 1 062
В читалищата в София също има такива полудневни забавачки. Не знам дали са частни, но мои познати са много доволни. Ако искаш разпитай за Варна как седят нещата в читалищата.

За протокола - моето дете ходи на ясла.

# 11
  • Мнения: 3 116
Ами аз не мислех да пращам малката на ясла, но си промених мнението Simple Smile

Затова се включих  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 446
Не съм го пуснала на ясла и наистина му липсва детска компания. Смятам другата година го пусна на градина , но съм с леки резерви. И аз като теб два пъти седмично го събирам с приятелчета или братовчеди да играе. Това е не мога да ти помогна много. Работя на половин ден и бабите му го гледат през времето , когато мен ме няма. Също мисля като теб. Лошо при нас е , че не иска да стои в детски клубове и подобни. Пробвала съм няколко пъти максимума е 5мин. и изпада в истеричен рев.

# 13
  • в Низината
  • Мнения: 705
Моят дечко е още малък за градина, но на ясла не съм го пуснала. Реших, че така е по-добре, имайки предвид историите, които съм чувала и на които съм ставала свидетел. Иначе всеки ден в парка си играе с деца на неговата възраст, а и съседските деца са колкото него, с по някой месец по-малки или по-големи/. Нито за момент не сме се съмнявали, че сме взели правилното решение.

# 14
  • Мнения: 3 740
Дъщеря ми си седя до 5 г. вкъщи. Имаше си компания - по-малките братя. Grinning Но съжалявам, че не я пуснах по-рано сред връстниците й. За мен най-добрият вариант е ДГ до обяд - водиш го към 9, вземаш го към 12. Така имаш много време да си с него, но и известна свобода за себе си, а и той си почива от тебе и превключва на други дразнители. Едва ли някой може да ти "развали" възпитанието за тези 2-3 часа, в които сте разделени.

Общи условия

Активация на акаунт