Да давам ли АМ добавка?

  • 502
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте мами,

след много четене и чудене реших да се обърна към вас за съвет.

Бебето ми е на месец /утре ставаме/ и сме основно на кърма /няколко пъти - не повече от 4-5 съм давала добавка по съвет на педиатърката/.
Проблемът е, че за 1 месец Деничка е качила само 550 грама и нашата педиатърка смята, че е малко и се налага дохранване.
Аз много се тръшкам по въпроса и много ми се иска да сме само на кърма /правя всякакви усилия - пия чай, хомеопатични, слагам я когато поиска на гърдата/. Моля дайте съвет как да го постигна  Praynig.
Режимът й е следния - кърмя я на поискване, в началото я кърмех на 1,5-2 часа, после тя си установи режим на 3 часа. Последната седмица изсуква средно по 80 /а понякога и 90/ мл на хранене /имаме кантар в къщи и я меря преди и след всяко кърмене/ след което аз доизцеждам между 5-15 мл от гърдата. Честно казано това количество ми се струва добре а и факта, че доизцеждам ме обнадеждава, че положението не е трагично, ама нашата лекарка не е доволна от резултата и настоява да дохранвам.

Какво да правя?!?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Най-напред, ако обичаш, кажи колко се роди, колко беше най-ниското й тегло след раждане и колко е сега Simple Smile
80-90 мл на ядене съвсем не е малко.
Как пишка и ака? Как изглежда?

# 2
  • София
  • Мнения: 725
Роди се 3,550, изписаха ни 3,290. Сега на 1 месец е 3,850.
Пиша редовно, светла урина, ака почти при всяко хранене, което ме беше зарадвало, че нещата са добре /а в началото акаше рядко - 1-2 пъти за денонощие/.
Изглежда сравнително спокойна, нощем само след като я нахраня започва да ръмжи /ама наистина ръмжи/, да сумти и е неспокойна, но мисля, че са колики и че се напъва да се изака.

Точно това коментирахме с мъжа ми как може да яде толкова и да не качва  newsm78?

Много ми се иска да сме само на кърма и да я кърмя поне до годинка /дай Боже и повече/.

Много ще съм благодарна за всички съвети и мнения   bouquet  Hug  bouquet!!!!!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Общо взето минимумът за първия месец при кърмените е 600-800 грама средно (зависи от детето), но тя е наддала 560 грама - за няколко грама по-малко ли е проблем? Щом ака на почти всяко хранене и пишка добре, явно яде - каквото излиза, е влязло преди това. Можеш да пробваш да върнеш стария режим от 1,5-2 часа, за да си сигурна, че има адекватен прием на кърма. Следи добре да изсуква първата гърда, преди да й предложиш втората. Можеш да опиташ да прилагаш Компресия на гърдата (в Библиотеката е статията) също така Simple Smile
Така и така доизцеждаш в момента - защо не й додаваш изцеденото с една лъжичка или капкомер? Нищо, че не е много. После като се наредят нещата, вероятно ще ти е по-лесно да не се изцеждаш и да оставиш бебето да регулира кърмата според нуждите си.
Можеш след 7-10 дена такъв по-усилен режим пак да я претеглиш и да видиш как върви. Не, че ще е страшно, ако я дохраниш с АМ, но може би е по-добре първо да пробваш така, още повече че имаш желание и мотивация да го направиш Simple Smile

# 4
  • Мнения: 375
Аз дадох добавка като стана на 3 месеца.

# 5
  • Мнения: 2 467
Мис Бу ти е отговорила изчерпателно. 550 грама не са толкова малко. Гладното дете се чува надалеч  Grinning Педиатърката отчита ли, че може да има разлика в кантарите от родилния дом и този при нея  newsm78
Нашата педиатърка и тя препоръчваше дохранване, въпреки че бебка качваше по кило  ooooh!

Хапвай бадеми, овесени ядки, спокойствие и силна храна  Wink И скоро да се похвалите  Hug

# 6
  • Мнения: 313
Аз също те съветвам да минете на режим от 1,5- 2 часа, като се храните и през нощта на 3 часа. Другото което е има деца ,които качват по по- малко с и без добавка. Просто до организъм ли, как да го нарека... Най- сигурната проверка са памперсите. Щом ги пълни редовно няма причина за притеснение. Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт