С деца на море.

  • 8 360
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 601
Момичета, на моите хубавици тази година ще им е първото море. Освен дрехи, мазила и играчки какво не трябва да забравям? Някаква аптечка най-вероятно ще трябва да импровизирам, но какво да има в нея?

# 1
  • Мнения: 6 164
За път /не говоря конкретно за море/ винаги му нося неговата си аптечка - Нурофен, Панадол, спрейовете за нослето, кремчета за дупе, за слънце и за вятър, всичко за къпането - шампоан и олио, к-та за нокти, клечки за уши, само дето му забравих на предното ходене едно кремче за изгаряния, ама откъде да предположа, че ще се лепне на печката /бяхме на гости в провинцията, ние тук се отопляваме с парно, там имаше печка.../ ... та така, взимай си му всичко, каквото забравиш - там си има аптеки, ще си го купиш. Няма да ходите на самотен остров сигурно Wink
Аз ще следя темата да видя и другите съвети.

# 2
  • Мнения: 5 362
И на нас тази година ще ни е първото море Grinning
Всичко,което е изредила Misty ще ти трябва Peace
Аз мисля да взема някаква "аптечка" под формата на: Панадол,Хексалгин,Дуфалак,Еспумизан,Мукоплант,спреят за хрема Thinking-това се сещам в момента,или поне това са едни от основните,които ползваме.
Сещам се и за спрей против комари Mr. Green
Нещо против изгаряния,евентуално,защото пък ние сме адски бели.. Grinning
Но като наближи още ще се съветвам и с педито ни.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Може би надуваем басейн и пояси за ръце?

# 4
  • София
  • Мнения: 888
Моята детска аптечка съдържа - панадол, течен аналгин,  риванол,  спирт, топоцин, бинт, лепенки за рани, памук, ентерол, хидрасек, витан Ц ампули.

# 5
  • Мнения: 601
Ей, много съм глупава! То в закованите теми имало инфо, аз пак пускам тема! Екскюз ми! Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 423
Ей, много съм глупава! То в закованите теми имало инфо, аз пак пускам тема! Екскюз ми! Embarassed
ама защо се извиняваш-много полезна тема Peace
аз също ще я следя понеже живот и здраве първото ни море ще е извън бг и трябва да съм подготвена
аптечка мисля да взема с панадол,ефералган(в случай на висока температура),Nisita,Виброцил,Хустагил,осцилококцинум,изопринозин,термометър,помпа за нос и нещо антиалергично(Зиртек и Фенистил)
ще питам и педито за допълване списъка
надувни играчки няма да нося,ще купя на място и там ще ги и оставя на някое друго дете,кофичка и други за пясък също
слънцезащитна козметика ще взема,сапун,преварен зехтин
въпреки ,че ще сме на Ултра алл инклузив,ще помъкна и пюрета за които съм сигурна,че ги яде-щото моя е диване
памперси и мокри кърпички



# 7
  • Мнения: 1 364
Аз също ще следя темата.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
и аз  ще следя темата Wink

# 9
  • Мнения: 2 751
Исвинявай, че не мога да изчета всичко и може да се повтарям, но ...  Wink
За аптечката:
- мазило против насокоми (OFF или Autan)
-Норофен, Панадол
-нещо противоалергично п/в ухапване от уса - Амоняк, Фенистил (нося аз)
-Риванол-за рани
-нещо п/в разстройство-Смекта например
-термометър
-нещо п/в Слънце за мазане
-физ. р-р за носа

Малко дебели дрехи (понякога на морето става необичайно студено и човек остава неподготвен). На нас ни се е случвало.

-чадър
-плажни кърпи
-много играчки за пясък  Mr. Green
-готови пюрета и сокове (не навсякъде има избр от храни)
-мрежа, ако имаш, да им покриваш количката да не ги кацат насекоми

Ако се сетя още нещо, ще допълня.
Калоян е всяка година на морето и аз в повечето случаи помъквам всичко  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 013
Вземи си търпение и добро настроение!
С току що проходили близнаци на море и се е екшън... Забрави за излежаване под чадъра.
Но пък е вълнуваща първата им среща с морето. 

# 11
  • Мнения: 4 668
Вземи си търпение и добро настроение!
С току що проходили близнаци на море и се е екшън... Забрави за излежаване под чадъра.
Но пък е вълнуваща първата им среща с морето. 
Точно това щях да кажа  Laughing Аз имам само едно дете и доста се изморих на морето  Mr. Green

И да повторя за по - дебелите дрехи - наистина има нужда . Аз миналата година ходих до Варна да му купувам дрехи , като сви един студ ...

За мен беше много удобно и хавлиен халат - излиза от водата и го обличаме . Иначе не мога да го хвана , за да го подсуша поне малко  Sunglasses

# 12
  • София
  • Мнения: 6 772
Вземи си търпение и добро настроение!
С току що проходили близнаци на море и се е екшън... Забрави за излежаване под чадъра.
Но пък е вълнуваща първата им среща с морето. 
Точно това щях да кажа  Laughing Аз имам само едно дете и доста се изморих на морето  Mr. Green



Абсолютно!Въобще не може да се каже ,че сме си починали ,но пък беше забавно  Laughing.

Към списъка допълвам: малка плажна палатка-нашата я купихме от Метро за ок.40лв и свърши страхотна работа.Вътре постилаш кърпи,разхвърляш играчките и всичко е ок.Чадъра си е отделно,но без тази палатка не тръгваме на излет или на море  Naughty.

# 13
  • Мнения: 3 423
Pipinka това с халатчето-много добра идея,не ми бе хрумнало-ще се възползвам Hug

elix не става ли много задушно в тая палатка
аз все пак надувните играчки мисля на място да ги купя,първо не са скъпи и второ навсякъде ги има newsm78

# 14
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
Ако е свикнало да ходи на куку, вземете и него. Аз си мъкнех нашето.Нося и здравните книжки.Шапка (няколко, че ги мокреха) задължително!

Общи условия

Активация на акаунт