Блондинки - начин на поддържане

  • 12 312
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Здравейте.
Всъщност аз съм брюнетка, имало е период в живота ми, когато съм била натурално руса, но сега съм си натурално почти чернокоса.
Тъй като мъжкото съсловие определено предпочита да има вземане-даване с блондинки, отколкото с брюнетки аз реших да си сменя ДНКто или поне да замаскирам умело моето.
Та кажете как да започна - с каква боя? Косата ми е капризна - понася ми само шампоани Джонсън, от всички други получавам пърхут. Не искам като станя чудна хубавица косата да ми е като метла с възелчета.
Трябва да спомена, че искам да избегна посещението при професионалист, защото ми е трудно да го правя с някаква определена честота, докато косата ми си расте без да ме пита искам ли или не. Дейността по поддържането ми в групата на блондинките се свежда до домашно възможните техники. Естествено ще мога да разчитам на чужда помощ.

Моля споделете с мен малките тайни как да бъда "естествена блондинка" така че да не стои изкуствено жълто.

# 1
  • Мнения: 985
Не съм специалист, но ако ще правиш руса грива с боя, не трябва ли да става плавно, от тъмен към светъл тон? newsm78 Иначе някъде бях чела за обезцветяване и после нанасяне на желания цвят. Ама това много агресивно ми се струва! Ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 601
Чакай, да видя правилно ли съм разбрала! Косата ти е боядисана и искаш, без посещение при фризьор, пак да си върнеш естествения светъл цвят, така ли?

# 3
  • Мнения: 656
Чакай, да видя правилно ли съм разбрала! Косата ти е боядисана и искаш, без посещение при фризьор, пак да си върнеш естествения светъл цвят, така ли?
Не.
На снимки като дете съм руса, после в училище едно лято стигна до тъмно русо, но сега си е почти черно. Имам някаква червена боя, която не съм слагала от 6 месеца поне, така че "дефекта" ще бъде изрязан.
Естествена коса (забелязват се по някое и друго безцветно от възрастта косъмче) с тъмно кестеняв почти черен цвят.

# 4
  • Мнения: 5 622
Просто трябва да намериш "твоята" си боя...

Някои успяват от раз, на други им трябва време докато улучат техният си цвят...Аз съм доволна от моята боя, но много хора, на които съм я препоръчвала ми казват, че стават жълти от нея. Всичко зависи от основата, тоест естественият цвят и нюансите му!

Иначе веднъъж боядисана, аз се мия с шампоан за руса коса(сега с Нивея, тази дето я рекламират в момента по ТВ), задължително слагам маска или балсам също така, а след измиване, кристали/силикон на краищата.

Нищо кой знае какво или по-особено не правя. След всяко миене си я изправям с пресата, така че се надявам да е издържлива косата ми на всички тези третирания.....  Crazy  Flutter

# 5
  • Мнения: 5 539
Откажи се. Щом нямаш възможност да посещаваш фризьор поне веднъж месечно, се откажи от русото. Да постигнеш добър ефект вкъщи е почти mission impossible Confused Като бивша изкуствена блондинка ти го казвам Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 497
Моята коса е абсолютно същата,като малка руса,сега кестенява.Още като ученичка се правих на руси кичури,първият път стана горе долу добре,обаче при второто изрусяване ,половината коса ми остана във фризьорския салон.Разтягаше се като ластик и се късаше Confused.Сега вече ми израстна и съм казала ,че докато не побелея няма да си пипам цвета.Според мене това си е чисто съсипване на коса  bouquet

# 7
  • Мнения: 5 622
Откажи се. Щом нямаш възможност да посещаваш фризьор поне веднъж месечно, се откажи от русото. Да постигнеш добър ефект вкъщи е почти mission impossible Confused Като бивша изкуствена блондинка ти го казвам Peace

Що бе...Аз си се правя в къщи и изглеждам повече от добре  Wink

# 8
  • Мнения: 656
Бубе, сподели с мен "твоята" марка, да пробвам, може пък да ми понесе.
Също така как става на следващо изрусяване да се намажат само корените, или идеята е обезцветяване и отгоре - нужния цвят?

А това, дето го пише Куку, също ме притеснява- на една позната така и бяха изгорили косата. От де да днам на фризьорката какво ново ще и скимне да изпробва върху мен?
То и аз че ще изпробвма - ще изпробвам, ама ще съм си аз и ще внимавам повече, защото фризьорката няма да ходи после с моята  коса де...

# 9
  • Мнения: 5 622
Аз ползвам Фармаколор, номер 10 SP. Взимам си 2 40% окислителя за една боя. Разреждам половината с един окислител и съм доволна. Зимата верно жълтея малко, но лятото цветът ми е повече от прекрасен.

Все пак си мисля, че трябва да те види фризьор първо...А с тая моята боя от раз няма да постигнеш желаният ефект, определено. Аз като си боядисвам корените, застъпвам и малко от другата коса, може би на един см след израстналия корен...ТАка се получава по-светъл цвя. Но цялата коса не мажа. Само първият път съм я намазала и след това само застъпвам по малко.....

МОже би като за първи път все пак ще трябва някакво по-агресивно обезцветяване, не знам и аз...

Ако не, пробвай една/втора/ трета боя(това в растояние на месец)..Въпрос на време е както казах да намериш каквото ти пасва най-добре на теб  Peace

# 10
  • Мнения: 656
А как докарват зеленикавия цвят?
Той отнема от червенината.

Дали ако първо се "обезцветя хубаво във фризьорски салон а после си избера боя за руса коса ще е добър ефекта? И да обезцветявам после само корените...

# 11
  • Мнения: 5 622
Аз не знам..Никога не съм  се обезцветявала..ВИнаги съм се правила с тази боя. Може би от вече 13-14 години, ползвам само нея! Преди това около година се лутах и аз в боите докато намеря моята си..Колко сълзи съм изревала заради какви ли не оттенъци дето са се получавали..ТА сега не я сменям за нищо на света. Не искам да експериментирам повече...  Crazy  Stop

# 12
  • Мнения: 656
Значи да отивам за пакет салфетки и кутия боя...

Бубе   bouquet

На останалите блондинки, невключили се в дискусията  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: X

На останалите блондинки, невключили се в дискусията  Crossing Arms
A , не така. JoyАз също съм блондинка и се подържам сама.Само първия път бях на фризьор,когато трябваше да ме обезцвети.Отам на сетне, що бои изпробвах ,що чудо ,докато си намеря моя цвят ooooh!.Моята коса е слаба и корените не ги обезцветявам с блондор.Направо слагам боя.Е, не стават като останалата част,но пък на следващото боядисване се изравнява.
Буба ти го е обяснила много добре.Няма нужда да се повтарям.

# 14
  • Мнения: 1 418
След като по косата имаш боя,независимо,че от 6 месеца
не си слагала,най-добре отиди на фризьор да ти я обезцветят
там.Поне първият път,ако искаш добър резултат.Следващото
боядисване може и у дома.Но,ако сега се правиш сама рискуваш
да станеш на петна и отчасти рижава.

Общи условия

Активация на акаунт