Има ли шанс моето дете да го приемат в детска градина?

  • 658
  • 7
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
          Моля за извинение, че темата за ДГ може да е досадна.Прегледах темите с търсачката, но почти нищо не ми се изясни.
  В неделя се прибираме в България и ми се иска още следващата седмица да запиша детето за градина от септември.Тук вече имам много неясноти.Септември Александър ще стане на 3г., нали е за детска градина, а не за ясла?Следващата седмица късно ли ще е да му подам документите?Може ли да кандидатствам в няколко градини, не само в една?Задължителна ли е бележка от работата ми?Ако бащата не се води на работа в България какво трябва да направя?

 Ако някой има живеещ е Люлин, ще съм много благодарна, ако ми даде отзиви за детската градина зад 27 ЕСПУ "Г.Караславов".Или поне номера на детското заведение, аз от Интернет ще потърся мнения.
 Надявам се да ми съдействате Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 494
Аз съм на същата вълна,но с яслите,при които няма разлика,та ще ти кажа-изрових София за свободни места в държавно ОДЗ,защото наскоро разбрах,че ще ми се наложи да пусна малкия на ясла-е,МЕСТА НЯМА-така ми казаха навсякъде.Закъсняла съм!Подалите в началото на годината печелят!!! LaughingКазаха пак да се обаждам,но едва ли... newsm78

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Зависи изцяло от вътрешния ред на градините. Трябва да се обзвънят персонално - най-добре да се потърсят координати от нета.
Тук например в някои градини е по ред на записване, а в други - на съвет се решава между молбите. В нашата градина сега - края на април, началото на май се решава кои деца ще се приемат (и важи местоживеенето, както и има ли облекчаващи обстоятелства - родители-студенти и т.н., но това зависи от градината).
Тук (П-в) може да се кандидатства в повече градини - но ако се приеме в някоя, е редно да се обзвънят другите, да се каже, макар че доколкото знам, има единна информационна система за града.
Наборът документи също зависи от градината.

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 168
Биляна, това намерих в нета за ДГ до 27-мо училище:
ОДЗ 47 Незабравка от този сайт.
Ето тук има адресите и телефоните на градините.
Успех!

# 4
  • Мнения: 416
Стига да имаш връзки всичко може! MoneyМоето дете мина по каналния ред,но цяла година имахме новоприети в групата #Crazy #Crazy #Crazy...Моя приятелка се опита да запише детето си и тя,но получи отказ newsm78(все пак не е "връзкарка").Това е БГ все пак - тук всичко може за съжаление! Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
В старата градина на сина ми молби се приемаха до края на май-за текущата година ,а резултатите излизаха юни месец.Така че би могло и да има вариант да запишеш детето.Става въпрос за  ДГ в "Х.Димитър",но важното е че не е задължително да е късно.Също така можеш да кандидатстваш в няколко градини както са ти казали по-нагоре,и да детето е за ДГ,а не за ясла.

# 6
  • Мнения: 5 468
Ох, Билянка, трудна работа... През май месец чакаме списъците на приетите деца вече. Ходихме наскоро с една приятелка да питаме за нейния син, дали има шанс да бъде приет в 73 ОДЗ (това е в Люлин 8 и искахме да разгледаме бъдещата му градина). Директорката ни каза, че категорично няма да бъде приет, а е записан под номер 3 Shocked. Явно трябват здрави връзки в някои градини. В други - не, но според мен, списъците са вече готови и само чакат да стане май месец, за да ги изнесат.
Бях записала детето си в 2 ДГ и в началото на март месец, ми се обади директорката на една от градините, където Гери беше записана под номер 2, за да ме пита, дали ще потвърдим есента, че Гери ще е там. Ако не потвърдя сега, ще й анулира молбата. Казах да я анулира, защото другата градина по ми харесва. Та още тогава през март, са се оформяли списъците.

И въпреки това, трябва да се обадиш по телефона или по-добре да идеш на място в градините и да питаш директорките, дали ще приемат детето ти: http://www.sofiaculture.bg/edu/edu_address.html#lulin. Дано имате късмет Peace.


47 ОДЗ Незаб  … 74;ка (градината зад 27 СОУ, ако не се вижда вече мястото, пиши на картата: ул. Петър Горанов и ще видиш градината)

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 00:42 от Ню

# 7
  • Мнения: 1 426
Просто отивай в най-близката градина и питай - това ще е най-правилното място

Общи условия

Активация на акаунт