За лазерна операция на очите

  • 12 302
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

Искам да попитам някой дали се е подлагал на такова нещо? Имам късогледство и от известно време доста се замисля по този въпрос. Ако някоя от вас има повече информация - за лекар, за клиника, за цени - за всичко свързано с лазерното коригиране на зрението ще съм много благодарна да я прочета.

# 1
  • Мнения: 9 063
Преди 3 години-когато кандидатствах в университет-имах голям мерак за Симеоново...ех,беше ми мечта,но...пусти очи кьорави Shocked Бях се решила да пробвам с лазерно коригиране на късогледство.Диоптърът ми е -4 (откакто нося лещи не е мръднал).Та се интересувах,взех телефони в една клиника в София,обадих се....казаха ми че манипулацията е безкръвна,обясниха ми че седмица след това се водиш в болничен-очите трябва да се възстановят-общо взето не е кой знае какво...Но цената ме шашна-500 $ за едното око.Това беше преди 3 години.Отказах се защото нямах възможност.Лошото е че дори да се подложиш на това нещо,после няма гаранция че пак няма да вдигнеш диоптъра-парите си отиват на вятъра...Затова лещи и това е Wink Чиста работа...

# 2
Аз също съм късогледа и преди няколко години разпитах. Разбрах че има голям шанс да се оправя,но  и голям риск да стана по зле. Затова се отказах,ползвам лещи и не смятам да подлагам на риск очите си.
Моят съвет е ако не си много зле, е да си останеш така

# 3
  • Мнения: 554
Здравей!
Съпругът ми преди 5 години си направи такава операция в Ихтиман(тогава там беше единственият лазер)
Самата операция протича много бързо,но него не го бяха предупредили,че преди лазера се изстъргва горният слой(епитела)на ретината,което реално ти го виждаш при операцията !На него му стана много зле!
Инъче после около 10 дни беше плътно с превръзки на очите,през 3 часа му капех капки,които много го щипеха!
Следва контролен преглед,махане на превръзките е тестване на погледа!Диоптъра беше премахнт,но доста време след операцията му сълзяха и се зачервяваха очите!Капките продължават да се капат около 3 месеца
До ден днешен при по голямо натоварване на очите(компютър,телевизия му кървясват),но с диоптрие няма проблем! .

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Stefanie
Но цената ме шашна-500 $ за едното око....

Леле #Crazy , тук е около 2000 - 2250 евро zа едното око.
Иначе и аz съм се интересувала. Много важно е да иzбереш такъв лекар и клиника, които да са правили много операции, както и чийто уреди са модерни и  се контролират постоянно. Защото има и такива, чиято цена е ниска, но оттам и качеството  също...
Важни също така са и обширните иzследвания преди операцията, zащото има случай, при които не бива да се оперира. Както и иzследванията и контролът след операцията (дългосрочно).
Аz още не съм се оперирала, zащото мен по принцип ме е страх от операции Sad , но като набера смелост ще го направя. Повишаването на качеството на живот не е zа пренебрегване.

п.с. междудругото операцията не е само zа късогледство, а и zа теzи които са далекогледи. Не я препоръчват само zа въzрастовото далекогледство.

# 5
Очен лазерен център `Вижън`,някъде около Пирогов...Питах ,казаха ми по 600 евро на око+100 евро прегледа и няма гаранция.Много ми се иска, ама вероятността да ми се върнат диоптрите ме плаши...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Мортиша
Очен лазерен център `Вижън`,някъде около Пирогов...Питах ,казаха ми по 600 евро на око+100 евро прегледа и няма гаранция.Много ми се иска, ама вероятността да ми се върнат диоптрите ме плаши...

Ох, да и аз за това още размислям - ами ако след 1 година се възвърнат диоптрите?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 827
имам приятелка която беше с по 7- 8 диоптъра минус и на двете очи
направиха и операцията 97ма година
беше една от първите
мацката си е наред пичка та дрънка Laughing  Laughing  Laughing

# 8
  • Мнения: 612
Аз дори ходих при проф. Гугучкова на преглед.Корекцията - 600 евро на око. Обаче май ще го отложа или ще се откажа. Пуснах такава тема, можеш да видиш отговорите  
http://forum.abv.bg/cgi-bin/showpost.pl?Board=beauty&Number= … ollapsed&sb=5
Колебая се.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Стефани е права.
Аз също не събрах смелост за такава операция, въпреки че винаги съм се интересувала.
А и парите не са малко, гаранцията никаква.

Ето ти тел. на очната клиникана в Варна:
052 / 611 130
052 / 610 372

# 10
Моят съпруг си прави операция септември м.н. в клиника Вижън
срещу Пирогов при д-р Кючуков и в момента е с -0.5. Операцията струваше по 600Е на око, но тази сума включва всички прегледи преди операцията и 6 м. след операцията. Основния преглед е 100 лв. и ти казва дали си подходящ за тази операция или не си, много е любезен обяснява подробно и дори го водят по- добър от Гугучкова. Видовете операции са няколко, най новия метод е по- скъп, но възстановителния период е по-кратък, на съпруга ми му правиха по по-стария метод защото си беше правил операция за корекция по метода на Фьодоров, която е с диамантен нож и времето за възстановяване е около 3-4 месеца, като има дразнене от светлината, неможе да гледа телевизия не може да си задържи погледа на едно място повече от 1,2 секунди направо мъчение. При тази операция за около 3,4 дена имаше дразнене, но след 1 седмица си караше колата и работеше на компютър без проблем. Препоръчвам ви, ако сте се навили да си правите операция, отидете в тази клиника наистина ще останете доволни.Забравих да кажа, че имаше -8 диоптера сега са -0.5.
Ако някои се интересува мога да напиша адреса и телефоните

# 11
  • Мнения: 2 534
Всеки , който иска да извърши такава манипулация трябва хубава да разпита  и то не само там , където ги извършват. Офталмолозите са на два лагера , не всички подкрепят тази корекция . Възможно е диоптера да се възстанови след известен период време. Заслужава си да се подложиш , ако имаш прогресивно късогледство или диоптер над 5 поне .И Гугучкова и Кючуков работят в болници и препоръчват операции в частните си клиники .

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Много благодаря на всички за отговорите  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 243
Използвам темата, за да се включа с въпрос. Синът ми е късоглед и  за нещастие диоптърът му расте доста бързо. Наш познат ми препоръча д-р Еленкова във Варна, която била ученичка на известния акад. Фьодоров, но тя лекувала не хирургично, а посредством серия от процедури подобни на масажа. Имам и телефоните. Мисля да пратя малкия на преглед при първа възможност, защото още му е рано за операции (няма и 10 години), а без очила не вижда. Онзи ден ги счупи и докато станат новите, го водихме за ръка Sad

Ако има някой, който е бил при тази лекарка, да сподели впечатления!

# 14
  • Мнения: 9 063
А защо не пробвате с лещи? Лещите прекратяват нарастването на диоптъра.Аз като по-малка отказвах да нося очила,после едвам ме накараха,а когато открих лещите-това беше в 9 клас-не съм мръднала диоптъра,това е вече не знам колко години...Но както решиш.Може и да е малък за лещи...Sad

Общи условия

Активация на акаунт