Вегетарианство и бременност

  • 5 643
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте, от доста време не ям месо може би 5 години и повече, искам да си имам бебе но не знам дали трябва да почна да ям месо, пробвах да ям но не се чувствам особено добре, смятате ли че такъв начин на хранене може да създаде проблеми с бременността а и дали е рисков за самото бебенце? По скоро ако някой има наблюдения или опит, благодаря ви

# 1
  • Мнения: 340
Не, не мисля. особено не се оставяй да те убедят, че 'трябва' да проядеш месо. Зависи и от причините, поради които не ядеш - идеологически, здравословни... Което е добре за теб сега, ще бъде добро и за бебето ти, дори през бременността. Ако се храниш отговорно до този момент, просто продължи по същия начин, само че с повече мисъл какви съставки приемаш и по колко от всяка, витамини, минерали и т.н. яйце за вит. Д от този род, знаеш. Виж ако си веган, ще трябва да отделяш много повече време за ежедневните си хранения.

Моят хемоглобин от долната граница се качи на 137 веднага след като спрях да ям месо... Не смятам, че липсата му би ми навредила, ако забременея. Но аз ям риба или др. морски животни понякога.

 Wink

# 2
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте mecho_ Аз лично бих Ви успокоила, че месото не е задължително по време на бременност.Щом сте вегетарианка от 5 години, значи вече знаете как да набавяте нужните на организма Ви вещества без месо, така че няма място за притеснение.Аз съм вегетарианка от 17 години(бях на 6 когато спрях да ям месо) и по време на бременноста ми не съм имала абсолютно никакъв проблем с храненето.Особено наблягах на пресни плодове и зеленчуци, мляко и ядки(аз не консумирам месо, яйца, риба и гъби).
Ако не се чувствате добре, ядейки месо, не го правете, защото някой Ви е казал, че "не може да лишаваш бебето".Това са безмислици.
За себе си бих казала, че от много време освен вегетарианството съм и привърженик на здравословното хранене и менюто ми определено не се промени по време на бременноста ми.Само последният месец бях станала по - лакома от обикновенно Grinning
Ако решите, че имате нужда от съвет за нещо свързано с вегетарианство и бременност - питайте  bouquet, аз лично с удоволствие б их споделила всичко, което знам Peace

# 3
  • Мнения: 27
Мерси много Hug точно това ми се искаше да чуя, понеже нямам познати около мене които не ядат месо и почти ме бяха убедили да почна ("с твоите халосии ще си докараш някоя анемия"), и едва ли има общо но не помня от кога не бях боледувала изобщо е покрай тия експерименти с прояждането ми на месо си наваксах с болестите, направо ужасно Sad може би е случайно съвпадение но определено не ми подейства окуражаващо. А хемоглобина ми е доста висок. Нямам желязна теория по въпроса, далеч съм от мисълта да съветвам някой да не яде месо, но добре си се чувствам така, само исках да съм сигурна (поне по убедена) че ако дай Боже си имам скоро детенце по някакъв начин не застрашавам здравето му. Мерси пак! Колебанието ми е на път да изчезне  Laughing

# 4
може би с известно закъснение и аз да се включа!
ако може моа опит да помогне на някоя мама...

Вегетарянка съм от 15 години и бих казала, че това определено ми действа добре - помага ми да издържам на невероатния стрес в работата ми, а и мисля че ми сваля някоя и друга годинка от вида  Wink
Та когато отидох на първата си консултация моята док ме наплаши яко че всички вегетарянки хващат анемия, че бебетата се раждат малки и прочие..
Да ама не! Сега съм в осмия месец и куриозът е че даже си вдигам хемоглобина от 118 в началото на 121 при последното изследване преди Великден! Да не говорим, че бебо се очертава по-едричък за възрастта си и е ужасно ритлив  Heart Eyes
! Хапвам всичко което ми се яде, като не пропускам саладките и гледам в менюто ми редовно да има кисело мляко, яица (3-5 седмично), сирене, бобови (лещата е особено богата на желязо) и веднъж седмично рибка. Охх и сладичко не пропескам  Embarassed  Засега съм наддала около 10 кг.
Та такива ти неща - мисля че всичко което кара мама да се чувства добре и добро и за бебо!
Леко бременеене и здрави бебчета!

# 5
  • в Низината
  • Мнения: 705
Да добавя и аз - вегетарианка съм от 12 години. През бременността си изобщо не съм яла месо. Не развих анемия и изобщо никакви проблеми със здравето нямах. Ако си хапваш мляко, сирене и яца - наваксвай с тях.
Лека бременност!  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 988
Не мога да не се включа и аз. Simple Smile

И двамата със съпруга ми сме вегетарианци (той от 12, аз от 7 години). В момента правим опити за бебе и нямаме намерение да прояждаме месо.
Собствен опит като бременна и майка нямам, но имаме няколко приятелски семейства с (малки и големи) деца и мога да споделя, че не е имало проблеми при тях.

Tummy, за рибата, която ядеш, ще си премълча.  Thinking

# 7
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Анемия - друг път newsm12.Аз не мога да ям месо, откакто съм бременна.Не стига че връщам почти всичко, само мисълта за месо ме кара да повръщам.Вчера говорих по този въпрос с лекарката ми и тя подробно разясни, че всичко, което бебето изискава за своето развитие си го набавя от моя организъм - от клетките му, а не от храната, която аз приемам.Защото освем месо о плодовете връщам без да се замисля.Вашият организъм си функционира без месо и неговите клетки си набвят необходимите вещества по компенсаторен начин, по който и бебето ще ги набавя.Я си представете обривите и натравянията от месо, както повечето сте вегетарианки? Оф.Има много лекари, дето са учили задочно. smile3512

# 8
  • Мнения: 7 914
спокойно... аз си изкарах бременността без месо и сме Ок ...само в 8мия месец ми спадна хемоглобина и бях на феротаблетки  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз не обичам месо и имам някаква анемия. Но прояждането на месо не ми вдигна хемоглобина (нито желязо-съдържащите таблетки). През бременността се движеше около 100 g/l при норма 125, сега малко повече. Дори и да ти падне хемоглобинът, не е задължително да ти липсва желязо - при мен, например, се оказа, че е в нормалните граници.

Ако в момента нямаш проблеми с хемоглобина, не виждам причина бременността да ти докара анемия.

# 10
здравейте!
от десет години съм вегетарианка. имах две прекрасни бременности, а сега две прекрасни деца. синът ни се роди 3 650, а сега е на 3,5 години - и той е вегетарианец (пробвах, по настояване на бабите и прочие, да му дам месо, ама детето все си оставяше манджата Laughing. хвърлях, хвърлях и ми писна Laughing). хрупа си ядки и семенца като катеричка. страшно жилав и буден е (даже и следобед не спи) .дъщерята се роди 4 360 ( за ужас на всички мрънкащи баби и съседи, дето и за първото и за второто ми казваха, че "кой знае какво коте ще родиш") сега е на 3 месеца. на нея също няма да й давам месо. всички сме здрави, а когато се разболеем, оздравяваме бързо и без лекарства. така че майки - настоящи и бъдещи - ДЕРЗАЙТЕ!

Общи условия

Активация на акаунт