Йога и бременност- практикували ли сте?

  • 1 260
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
 Вече карам втора бременност, и този път реших да положа повече грижи за себе си, и за бебчето разбира се. Една от алтернативите, които си избрах да се поглезя Simple Smile е йогата- мисля, че е абсолютно съчетание на полезното с приятното. Та в тази връзка искам д попитам мамите от София - бъдещи и настоящи, посещавали ли  са такива занимания и ако са къде? Посъветвайте ме. Аз лично за сега съм се спряла на Гаярта до зала "Фестивална", удобна ми е като време и ден, защото работя, но ми се иска да посъбера мнения за студиото.

Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 576
Никога не съм се занимавала с йога newsm78

# 2
  • Мнения: 1 896
Аз ходя точно в Гаятри. Ела да видиш, ако искаш. Заниманията за бременни са в неделя от 16.00 и в сряда през деня ама не знам точно от колко.
Понеже това е йога специално за бременни, е съвсем съвместима с бременността. Аз лично смятам, че ще ми е много полезна.
Предполагам че си видяла сайта. Дори да не отидеш на йога, тук има текстове, които са много интересни и може да научиш нещо ценно, поне аз научих.

# 3
  • Мнения: 6 164
Не съм се занимавала с йога. Купих си касета с упражнения за бременни, защото с видеопрограми съм си поддържала формата преди. Може би ако се бях занимавала преди това с йога, щях, но не мисля, че бих се захванала с вид спорт през бременността, който преди това не съм практикувала.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 043
И аз ходих за кратко там и много ми харесваше.

# 5
  • Мнения: 1 896
не мисля, че бих се захванала с вид спорт през бременността, който преди това не съм практикувала.

Йога не е спорт. А и иначе всеки си решава.

# 6
  • Мнения: 4 414
занимавах се несериозно с йога преди бременността. когато забременях, точно като теб, реших да се погрижа за себе си. не съм ходила в студио...правих йога вкъщи сутрин и вечер.. мога да кажа, че благодарение на йогата се чувствах прекрасно. кръстът беше започнал да ме боли...дори се събуждах нощем от болка. започнах ли с йогата, всичко си дойде на мястото. едно от най-важните неща, които научих е дишането. дори лекарят при когото раждах ми се възхити как хубаво съм дишала по време на раждането. и досега си практикувам...понякога сменям с китайска гимнастика Wink
успех  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 721
Аз ходех на йога като бременна, а сега продължавам и като млада мама Laughing
Страхотно е, мен ме спаси от ужасните болки в гърба и кръста, а и помага да се настроиш за раждането.
И аз ходя в Гаятри студио, препоръчвам го с две ръце Peace

# 8
Йога не е спорт. А и иначе всеки си решава.
[/quote]
Точно така, йога не е спорт. Това е окултна практика, корените на която са в източните религии. Въпреки че не съм мама от София, искам да споделя мнението си по този въпрос. Практикувайки йога, човек всъщност се отваря за влиянието на нечисти духовни сили. Те имат недобро влияние върху човека, било сега, било в бъдеще време. Затова аз никога не бих практикувала йога, за да поглезя себе си или детето си. Бих ти препоръчала ако наистина искаш да се почувстваш добре, да спортуваш или да правиш редовно гимнастика, и да ядеш повече богати на витамини храни, със сигурност ще е от полза и за двама ви.
Успешна бременност и умната!  Peace

# 9
  • Мнения: 10
Практикувайки йога, човек всъщност се отваря за влиянието на нечисти духовни сили. Те имат недобро влияние върху човека, било сега, било в бъдеще време.

Не съм съгласна с това и ми звучи наистина доста ... хм, измислено. Дори за пръв път чувам от някой нещо лошо за упражненията по йога. По време на бременността не съм ходила, за което съжалявам, но затова пък сега се опитвам да наваксам и се чувствам перфектно. Йога не са просто практики, в йога има и много мисъл. Също така се отделя време за релаксацията, която често забравяме, че е необходима на всеки от нас.

# 10
  • Мнения: 6 164
не мисля, че бих се захванала с вид спорт през бременността, който преди това не съм практикувала.

Йога не е спорт. А и иначе всеки си решава.

Добре, каквото и да се нарича точно - нали пак полагаш физическо усилие, аз съм се занимавала за кратко, вярно не бяха упражнения за бременни, по-гадни бяха и всичко ме болеше, явно затова имам негативна представа. За бременни със сигурност програмата е по-лека. Аз казах, че АЗ не бих се занимавала, естествено е, че всеки си решава сам за себе си.

# 11
  • Мнения: 568
не открих цени в сайта-колко струва? на пълен курс ли е заплащането?Йогата за бебета изглежда интересно, а и няма нужда да организирам гледачи за беба докато съм на йога.
В момента посещавам занимания на друго място и се чувствам чудесно, но имам проблем с оставянето на бебочка - винаги, когато се върна всички са изнервени и бебето реве. Затова ще съм благодарна за инфо от майки, които ходят на йога с бебовците.

# 12
  • Мнения: 2 761
Какви са тези глЮпости,бре?Не4исти сили от йогата?Мале,мале... ooooh!

# 13
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Бих Ви препоръчала тези упражнения
http://i.data.bg/07/04/14/327022_orig.jpg Аз ги играех почти до последният ден на бременноста си.По принцип се занимавам с йога и мой познат(инструктор) ми ги препоръча като йога за бременни.На пръв поглед може да Ви се сторят сложни или невъзможни, но отнемат 5 минути сутрин и 5 минути следобяд(нищо време), мускулите се натоварват много леко, но се огъвкавяват.Въобще ... аз лично се чувствах страхотно докато ги играех.Бих Ви препоръчала ако решите да пробвате - не си давайте зор, нито пък бързайте.Леко и спокойно.
Желая Ви успех

# 14
  • Мнения: 1 896
не открих цени в сайта-колко струва? на пълен курс ли е заплащането?Йогата за бебета изглежда интересно, а и няма нужда да организирам гледачи за беба докато съм на йога.
В момента посещавам занимания на друго място и се чувствам чудесно, но имам проблем с оставянето на бебочка - винаги, когато се върна всички са изнервени и бебето реве. Затова ще съм благодарна за инфо от майки, които ходят на йога с бебовците.


Имаш избор - или 6 лева на посещение, или 36 лева за 8 посещения, може да има и други варианти, но аз съм ползвала тези.
За майки с бебета също съм ходила веднъж, но се оказа че синът ми е твърде голям (година и половина беше). Мисля че е чудесно за по-малко дете, което още не тича наоколо. Пробвай.

Общи условия

Активация на акаунт