Дойде краят и на нашето кърмене

  • 1 170
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Здравейте момичета, толкова отдавна не съм писала в този форум, че вече се чувствам чужденка. Все пак ми е много мил, тъй като ако не беше форума, нямаше никога да кърмя толкова дълго и безпроблемно.

Влизам, за да ви кажа, че след 3 години кърмене на моето вече пораснало момче Гого, прекратихме тази част от взаимоотношенията си. Прекъсването мина леко, с малко рев и молби, но за кратко, и като че ли на мама й е по-мъчно и по-трудно.

Реших, че ще кърмя Гого докато навърши 3 год. и ако не се е отказал сам, ще го откажа аз. Използвах възможността, че бях в командировка за 5 дни и след като се върнах, казах "край". Имаше молби, малко сълзи, сърдене, но след един ден стана по-лесно. Вече 3 дни откакто се прибрах и става все по-лесно. На мен обаче ми е тъжно и мъчно, чувствам се леко изоставена, но няма как - трябва да оставим децата да пораснат, нали така?

Имам и въпрос - как да процедирам аз за спирането на кърмата? Гърдите ми все още се пълнят и на около два дни ми се налага да се цедя по малко, за да не ме заболят?

Пожелавам същият успех като нашия на всички кърмещи майки и с нетърпение чакам някой ден да си имаме още едно малко сладко кърмаче.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
SZA, толкова отдавна не сме се виждали, наистина! Hug Липсваше ми. Ще минаваш по-често, нали? Ако мога да цитирам госпожа Хапката - "Няма бивша кърмачка" Mr. Green

Хубаво е, че краят е бил сравнително лек за Гого. Какво разправяше той по този повод? Simple Smile

За теб - чай от салвия (3-4 ч.ч. дневно), лецитин 1х1,000 мг дневно (профилактика против запушване на канал), ако се налага - зелеви компреси и общо взето, това е... ти си в края на инволюцията тъй или инак, вероятно, та предполагам, че няма да имаш нужда да взимаш кой знае какви мерки. Хомеопатия също ще помогне, след консултация с хомеопат, ако ползваш такава Simple Smile

И как сте сега? Гого опитва ли се да се присламчи обратно или прие, че вече няма?

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честито може би! Много мило разказче, наистина ми е любопитно как го приема детето. Макар че, надявам се сме още далеч от тези мигове, се интересувам по темата.

# 3
  • Мнения: 2 959
...след 3 години кърмене на моето вече пораснало момче Гого, прекратихме тази част от взаимоотношенията си...
SZA, поздравления и от мен за успешно приключилото кърмене на порасналият юнак. И повече никога не използвай таз дума "чужденка" в кърмаческият. Бу Ти е писала, да Ти кажа и аз- веднъж била ли си една от нас завинаги си оставаш такава. Успех и доскоро със следващото кърмаче. За съвети след Мис Бу едва ли някой ще може да каже нещо повече.

# 4
  • Мнения: 664
По-новите потребителки може и да не те знаят, но другите помним Simple Smile Аз по твоята схема на захранване се движих главно, много е добра!
3 години си е много добро постижение, отлично направо, истината е, че когато бебето е на 6 месеца, да речем, си мислим, че може да кърмим безкрайно без да ни омръзне, но постепенно с годините почва да писва на моменти. Браво!

# 5
  • България
  • Мнения: 224
Поздравления и от мен за спокойното отбиване!  bouquetДано и при нас мине така!

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Респект пред кърмаческия ти стаж!  Peace

# 7
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Моите поздравления!

мислех си да пиша и разни други неща, ама в крайна сметка, май няма какво да добавя....

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
Честито ви успешно приключване на кърменето.Аз ,ако бях на твое място едва ли щех да устискам и отстоявам решението си,ако щерка ми беше реагирала като Гого.Но пък важното е,че не го е приел толкова тежко.Пожелавам ти скоро да се похвалиш,че имаш с кого да повториш кърмаческия си стаж. Heart Eyes  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 959
SZA, Честит 3-ти Рожден Ден, на порасналият кърмен Юнак- Георги!
Да Ти е живо и здраво детенцето!

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
SZA, Честит Рожден Ден на Гого!
Да ти е жив и здрав, много да те радва и на следващия Конгрес на БКП пак да дойдете! (когато и да го организира Експрес)

# 11
  • Мнения: 488
SZA, честит рожден ден на порасналия Гого! И поздравления за отбиването!
Не се терзай, в началото наистина ние като че ли по-трудно го приемаме, но децата ни показват, че това е вярното решение   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 379
SZA, толкова отдавна не сме се виждали, наистина! Hug Липсваше ми. Ще минаваш по-често, нали? Ако мога да цитирам госпожа Хапката - "Няма бивша кърмачка" Mr. Green

Хубаво е, че краят е бил сравнително лек за Гого. Какво разправяше той по този повод? Simple Smile

За теб - чай от салвия (3-4 ч.ч. дневно), лецитин 1х1,000 мг дневно (профилактика против запушване на канал), ако се налага - зелеви компреси и общо взето, това е... ти си в края на инволюцията тъй или инак, вероятно, та предполагам, че няма да имаш нужда да взимаш кой знае какви мерки. Хомеопатия също ще помогне, след консултация с хомеопат, ако ползваш такава Simple Smile

И как сте сега? Гого опитва ли се да се присламчи обратно или прие, че вече няма?

Мерси, Бу, за съветите. Вярно, че бивша кърмачка няма - толкова ми липсва кърменето.

Гого го прие много леко - първата вечер и сутринта след това имахме малко сърдене, после се отказа. Всъщност събират се вече 12 дни да не се кърмим реално. Не се сеща да пита почти, някой път се опитва да хитрува и да иска, но е много рядко. На всички се хвали, че вече не цока. Казва, че това е защото е голям и е станал на 3 годинки. Мисля, че го прие съвсем в реда на нещата.

Аз като че ли нямам никакви проблеми с гърдите. В началото на периода (още бях командировка и малко след като се върнах) се налагаше да се цедя на 2-3 дни по малко, но от 4 дни насам гърдите изобщо не са ми се пълнили, не чувствам напрежение... Не съм пила нищо, не зная трябва ли, дори и да не ми се пълнят гърдите? Лецитин ще си взема обаче за профилактика.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Не съм пила нищо, не зная трябва ли, дори и да не ми се пълнят гърдите? Лецитин ще си взема обаче за профилактика.
Няма нужда да пиеш друго, ако нямаш проблеми с гърдите Peace

# 14
  • Мнения: 3 379
Момичета, благодаря на всички за поздравленията. Аз от празнуване на рождения ден на Гого нямам време да включа компютъра. Направихме две празненства - на самия ден за роднините и днес за децата. Беше много хубаво, Гого беше много щастлив.

Относно края на кърменето - като започнах в началото си мислех, че ако успея поне година да кърмя, ще е успех, като стана Гого на годинка, си казах - дано поне до две мога да кърмя, после да се отбива ако иска, като стана на две - намерих си причини да продължа Simple Smile Сега е на три, той си е екстра, аз обаче все си мисля, че можеше още малко да покърмя  Laughing

Е, ще се надявам на второ такова добро кърмаче.

Общи условия

Активация на акаунт