Резултати от изследвания

  • 859
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
Здравейте, момичета! До сега само четях във форума, сега имам нужда от малко информация и съвети!

Преди по-малко от месец ми взеха секрет за МБ и PCR.
Резултати - стрептококи, следствие, на които спряхме PCR-а / гинекологът каза, че те изкривявали резултатите от PCR-а и ще го направим след лечението/
Лечение: Sumamed 500, продължи три дни
При взимането на секрет, лекарят каза, че имало повече слуз от нормалното за периода. Съмненията му бяха за ендоцервицит  #Crazy
По това време пусках и кръвни изследвания.
Резултат: леко завишено СУЕ

В петък  - вземане на нов секрет за нова МБ и PCR
Резултати: Чиста МБ, вече няма стрептококи  Peace

Резултати от PCR /преписвам дословно/ :
PCR - Chl. Trachomatis Ag........0,91
Катоф /стандартизация на пробата/.......>0.94

Дата на изпращане: 20.04.2007
Дата на анализ:        23.04.2007


Съпругът ми взе изследванията, затова нямах възможност лично да питам гинекологът, как стоят нещата. Той само е предал на съпруга ми, че нямам инфекция и хламидии.
Аз предполагах, че ще получа по-обстойни резултати, но тъй като не съм си правила такива изследвания досега, не зная как изглеждат.

Другият проблем е, че през миналия цикъл правихме ехография на 14 ден от цикъла и лекарят не видя да е имало овулация или да предстои.
С ову тестовете я засичам всеки месец около 13 - 14 ден, всъщност засичам само LH - пика, а дали съм имала овулация.....не се знае Sad
Ако и този месец нямам лекарят каза, че предстои хормонално изследване, спермограма и цветна снимка за проходимост.

Как ви се струват изследванията ми? Какво е това ендоцервицит? И дали е възможно ендоцервицита и стрептококите да са причина да не мога да забременея 6 месеца, при следене на овулация и секс по график?
И накрая, каква е вероятността  да съм нямала овулация само миналия месец?
Лекарят каза, че съм карала някакъв лек вирус без да разбера, затова и стрептококите са се промъкнали незабелязано - просто имунната ми система е била заета с вируса и, може би, яйчниците ми също са реагирали на вируса.

Май прекалих с информацията! ooooh!
Ще се радвам, ако се включите, защото нещо не намирам информация по тези въпроси newsm78

Дано не съм ви отегчила! Чудесни сте и помощта, която оказвате, е безценна!!!
 Hug Hug Hug Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 19:31 от love_sunrise

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Да, може само един цикъл да не си имала овулация. Хубавото е че нямаш хламидия Simple Smile
Харесва ми плана на лекаря ти. Но на първо време е добре да се разбере имаш или не овулация. Проследете я поне още 2-3 месеца. Пробвай и с мерене на БТ. Ако тестовете показват пика на ЛХ и вероятността овулацията да настъпи след няколко часа, то БТ показва че тя вече е минала. Така по-ясно ще се ориентираш в ситуацията Wink Най-точно разбира се е ехографското изследване.
Нека мъжът ти си направи спермограма, докато ти установяваш кога ти е овулацията. Не боли Wink

Успех и късмет!

# 2
  • Мнения: 364
Много ти благодаря, Верити!!!

По-спокойна съм, защото започнахме от някъде! Имам доверие на гинеколога си, но една сверка с момичетата от форума никога не е излишна, още повече, че ме ориентира, относно адекватността на изследванията и последващото лечение.
Ще следим овулацията с фоликуметрия, дано има такава! Ако не, планът е ясен - изследвания и стимулация.
Отдавна искахме да направим спермограма, но лекарят изчакваше резултатите от PCR-а. Сега вече ще я направим.
Хубаво е, че съпругът ми е позитивно настроен и готов да се подложи на всякакви изследвания. Той влиза с мен при гинеколога и човекът обяснява и на двама ни стъпките, по които вървим.
Ще започна да меря БТ.

Единственото, което засега ме притеснява /ще попитам гинеколога другия път/ е, че лечението със Sumamed, което беше за стрептококите, може да е излекувало и лека хламидийна инфекция, което от своя страна ме навежда на мисълта, дали е възможно съпругът ми да има такава инфекция. Защото PCR-а го правихме след лечението със Sumsmed.

Още веднъж, много ти благодаря за отговора! Hug Hug Hug
Наистина означава много за мен!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт