Дете на разведени родители в чужбина???

  • 1 910
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 302
Имам една питанка към вас мили мами.Необходимо ли е съгласието на другия родител за да излезе майката с детето си на екскурзия в чужбина!Аз доколкото съм чувала мисля че да,но не съм сигурна дали вече няма някакви промени в законодателството и да не е необходимо такова съгласие? newsm78  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 686
Да, мисля, че трябва да има съгласието на другия родител. За всеки случай попитай във форума Родители отглеждащи сами децата си или погледни в библиотеката им.

# 2
  • Мнения: 3 622
Когато детето излиза в чужбина само с единия от родителите трябва да имаш Пълномощно - Нотариално заверено че другия родител пуска детето в едиси коя държава и за какъв срок. Самото пълномощно става веднага при Нотариус, прави го родителя който пуска детето да пътува зад граница. Носи се Акта за раждане на детето, и струва 6лв. - поне на мене ми взимаха толкова преди 2 месеца. Когато минавате границата на Б-я ще ви го искат задължително /оригинала/, ако пък летите ще ти го проверят на аерогарата.

# 3
  • Мнения: 302
Благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 36
Задължително е нотариално заверено пълномощно + акт за раждане.Вземете и задграничния паспорт на детето, защото правят проблеми на границата.

# 5
  • Мнения: 3 423
Добре, ами нали като детето е при
единия родител, значи само той има
права за отглеждането му, защо тогава
се иска документ от другия родител?!

# 6
  • Мнения: 36
Toва,че правата за отглеждане са дадени на единия,не означава, че другият родител няма права.Т.е те не са му отнети.Само при лишаване от родителски права не се нуждаеш от тези документи.

# 7
  • Мнения: 2 386
За съжелие -да, трябва. Аз затова не можех доскоро да напусна страната - не получавах съгласието на 'баща ми'..

# 8

Общи условия

Активация на акаунт