Колко изкуствено мляко за едно хранене на 2.5 месеца

  • 1 585
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте, нашата бебка стана на 2 месеца и половина. Храни се с изкуствено мляко Аптамил и от 2 дни започна да яде над 200 мл (досега не ядеше повече от 150 - 170). Това нормално ли ви се струва? Че нашата гледачка чела някъде, че трябва по-малко и сега се чудя дали може нашето бебе да преяжда (доста големи бузи има). Особено като се върне от разходка направо е като ламя. Благодаря Ви и хубав ден.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 433
Здравей, нашата бека също много папкаше на тези месеци и направо не можех да й насмогна. Педиатърката каза, че няма проблем и че всяко бебе само показва колко му трябва храна. Сега бебка е на 7м., би трябвало да яде 180-220 мл., а тя изяжда не повече от 150. Така че те сами си регулират яденето. Особено ако не пие течности е нормално да хапва повече. И ние сме бая едрички - в момента сме 8кг и 600. Но според доки всичко е наред, а всяко бебе е различно, и трябвало да се радвам че е яшна, не съм знаела какво е злоядо дете. Дано да съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 171
Според мен е много моето бебе става на 5 месеца тези дни и не изяжда по 200мл. Четах някъде за формула 150 по килограмите разделено на броя хранения

# 3
  • Мнения: 189
според мен е множко-но ако го изяжда давай Flutterние от началото на 2 месец ядем 150 Flutterи сме 6200 тежки ooooh!и ние сме на Аптамил Peace

# 4
Ама не й ли става тежичко на коремчето? Все пак за дете на 2 месеца и половина трябва да изяжда към 150 мл. Моя пич се храни на 3 - 3,5 часа и изяжда по 4 лъжички - ~ 130 мл Аптамил 1.  Според мен  давай си й колкото й се иска, тя сама ще избута бибата ако се е нахранила  baby

# 5
  • Мнения: 630
Според мен е адски много. Мия на доскоро - в началото на 11м. месеца ядеше по 210мл. На 2 месеца трябва да изяжда по 120-130мл., до 140 най-много ако не стига. Ще се разшири стомахчето ако поема толкова много. Защо не се консултираш с педиатъра си, най-добре.

# 6
  • Мнения: 316
Не мисля, че е чак толкова много. Аз даже бях пускала тема със същия проблем. Мислех, че яде много, а се оказа, че не е така. На 2,5м моята беба се опита да мине на 5 пъти по 170-200мл, но до 3м я мъчех като й давах 6 по 150мл. Не знам къде ми беше акъла...
Като стана на 3м веднага минахме на 5 по 170-200мл и до сега това количество й е достатъчно. Не е с "разтегнат стомах" и не е дебела, но обича да си папка и почти нищо не отказва.  Hug

# 7
  • Мнения: 1 986
  Според мен,трудно може да се конкретизира дозата според месеца за всяко дете ConfusedНе зная дали е много за твоето дете newsm78-изяжда ли го,и ако-да,повръща ли след това?А пробвала ли си да му даваш по-малко количество?За информация,моята дъщеря е на почти 5 месеца и яде по 160 мл. ThinkingНякои бебета на нейната възраст пък пият по-малко-120-130....,други-повече.....

# 8
  • Мнения: 153
И ние на вашата възраст изяждахме горе долу същото количество , но преди по малко от месец реши че повече от 150-170 мл. яма да изяжда. Не се притеснявай по хубаво е  да яде по много, отколкото да отказва АМ .

# 9
  • Мнения: 2 677
Не мисля, че имаш сериозно основание за притеснение. Детето само знае колко му се хапва, пък макар и да е повечко от установените норми.
Синът ми също отначало започна да се храни с по-големи количества, от колкото пише в книгите. За сметка на това обаче от три месеца насам не е увеличавал дозата си на мляко.
Най-добре на следващата консултация да го обсъдиш с педиатъра си и да прецените дали има нужда от регулиране на количеството АМ, макар че не виждам как ще стане тая работа, при положение, че вече е свикнала с тази доза.
Всичко най-хубаво ти желая!

# 10
Мили мами, благодаря за помощта. Реших да й давам колкото й се яде, пък дано като започне да ходи, живот и здраве, да отслабне малко, но сега има едни пухкави бузки... Simple Smile

# 11
  • Мнения: 556
Как искам и ние да ядем така и да имаме апетит Praynig
На вашата възраст Жаки ядеше по 100 мл, а сега на 5.5 месеца по 160.
Смятам, че е и от значение колко пъти яде на ден. Но като е гладно детето ще му даваш разбира се. Peace

# 12
  • Мнения: 2 865
Не пишеш по колко пъти яде на ден детето. Чела съм, че количеството храна за денонощието не трябва да надвишава 1л.

# 13
  • Мнения: 244
ние сме на 2 месеца и 20 дена и сме на мулимил,някой път яде140 мл,но по-често 170 мл.но след като детето е гладно как ще го оставиш  гладно?? Thinking

# 14
И аз имам същия проблем с моята бебка роди се 3.600кг. и на 2месеца тежеше 6кг сега е на 2 и половина и пак не и стига храната а яде по 150 мл по 6 пъти всички около мен ми казват че е много и ще и разширя корема но тя става много неспокойна когато е гладна и  сега че чудя дали да и увелича яденето с още 10мл защото пак е много нерва и започна да се буди през ноща да яде а беше спряла сама

Общи условия

Активация на акаунт