Макарони на фурна-как?

  • 929
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Еми, може да е смешно но не знам как да ги сготвя.Преди две години се опитах да направя два пъти и в резултат кучето ги яде. Mr. Green Да ама сега искам децата да ги ядат Blush
Давайте идеи!

# 1
# 2
  • Мнения: 6 958
Една рецепта и от мен   bouquet

Макарони на фурна:

500 гр. макарони
1 ч.ч. натрошено сирене
4 яйца
500 мл. прясно мляко
150 гр. масло

Макароните се сваряват в подсолена вода, след което се изплакват със студена вода, отцеждат се и се слагат в намазана с масло тава. Поръсват се със сиренето. Отделно се омесват яйцата, прясното мляко и маслото, с чиято смес се заливат макароните. Пекат се в силно загрята фурна до зачервяване. По желание може да се настържи кашкавал отгоре.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
И аз ги правя, като Miranda_rs , само че им слагам и захар

# 4
# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И аз ги правя, като Miranda_rs , само че им слагам и захар

И аз. Без захар изобщо не ги обичам  Sick

# 6
  • Мнения: 1 906
И аз ги правя като miranda, само че им слагам захар и преди да ги изсипя в тавичката карамелизирам 3-4 с.л. захар като за крем карамел.

# 7
  • Мнения: 1 883
Макароните са във фурната.Мерси момичета.  bouquet Изглеждат страшно вкусно! Hug

# 8
  • софия
  • Мнения: 376
И аз ги правя, като Miranda_rs , само че им слагам и захар
и аз така

# 9
  • Мнения: 6 958
И аз ги правя като miranda, само че им слагам захар и преди да ги изсипя в тавичката карамелизирам 3-4 с.л. захар като за крем карамел.

Към всички със захарта... да може да се сложи и захар, но аз НЕ ям захар, а на макарони пък съвсем  Peace

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Една рецепта и от мен   bouquet

Макарони на фурна:

500 гр. макарони
1 ч.ч. натрошено сирене
4 яйца
500 мл. прясно мляко
150 гр. масло

Макароните се сваряват в подсолена вода, след което се изплакват със студена вода, отцеждат се и се слагат в намазана с масло тава. Поръсват се със сиренето. Отделно се омесват яйцата, прясното мляко и маслото, с чиято смес се заливат макароните. Пекат се в силно загрята фурна до зачервяване. По желание може да се настържи кашкавал отгоре.  Peace

Ей такива макаронки вечеряхме преди малко. Нямахме мляко и ги направихме без, но пак станаха много вкусно. Добавихме нарязано на дребно саламче и сложихме царевичка ... мммм, много вкусно беше   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 271
Една рецепта и от мен   bouquet

Макарони на фурна:

500 гр. макарони
1 ч.ч. натрошено сирене
4 яйца
500 мл. прясно мляко
150 гр. масло

Макароните се сваряват в подсолена вода, след което се изплакват със студена вода, отцеждат се и се слагат в намазана с масло тава. Поръсват се със сиренето. Отделно се омесват яйцата, прясното мляко и маслото, с чиято смес се заливат макароните. Пекат се в силно загрята фурна до зачервяване. По желание може да се настържи кашкавал отгоре.  Peace


и аз така, но без да изплаквам, със захар и без кашкавал - даже понякога нарочно ги правя по-сочни, повече ни харесват

# 12
  • Мнения: 2
Az pak karameliziram zahar na danoto na tavata sled tova slagam makaronite i smesta ot qica,mliako i zahar i leko razbarkvam za da otide karamela navsqkade.   chef

# 13
  • Мнения: 5 026
Половин кг макарони ги сварявам. После изсипвам в тава, малко олио, поръсвам със захар и заливам с предварително разбити яйца (около 6-8 бр) и литър прясно мляко. Натрошвам сирене и в печката.

Общи условия

Активация на акаунт