Може ли някой да ми каже...........

  • 636
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
сигурно има някъде отговор на моя въпрос, но неможах да го намеря......... може ли някой да ми каже как се изчислява болничния, колко процента от заплатата е????? Смешно е Grinning ама близо 4 години работя като държавен служител и досега не съм била, а пък преди няколко дни взех пари за 45 дневния болничен /преди раждане/ и сумата ме учуди ooooh!благодаря предварително!!! 

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Има закована тема - "майчинството - счетоводно".
Иначе болничният за бременност и раждане е 90 % от брутния осигурителен доход на база предходните 6 месеца, но не може да надвишава средно дневния нетен осигуритеен доход на лицето за същия период.

# 2
  • Мнения: 741
Болничните не се облагат с данък,затова може и да е повече ,отколкото получаваш по принцип.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Болничните не се облагат с данък,затова може и да е повече ,отколкото получаваш по принцип.

Обезщетенията наистина не се облагат, но принципът на сравнение между средното брутно и нетно възнаграждение е точно този - да не получава по-голяма сума, отколкото, когато работиш ефективно.  Naughty

# 4
  • Мнения: 117
Болничните не се облагат с данък,затова може и да е повече ,отколкото получаваш по принцип.

Обезщетенията наистина не се облагат, но принципът на сравнение между средното брутно и нетно възнаграждение е точно този - да не получава по-голяма сума, отколкото, когато работиш ефективно.  Naughty


  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 652
Има закована тема - "майчинството - счетоводно".
Иначе болничният за бременност и раждане е 90 % от брутния осигурителен доход на база предходните 6 месеца, но не може да надвишава средно дневния нетен осигуритеен доход на лицето за същия период.
90-те процента от осигурителния доход се изплащат в първите 9 месеца, след това - минималната работна заплата

Общи условия

Активация на акаунт