Въпрос за снимката на детето в паспорта

  • 1 327
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 062
Дъщеря ми има паспорт още от възраст 6 месеца. Така или иначе обаче, не се наложи да излизаме в чужбина и паспорта не е ползван. Сега е на 2г. и 3м. и няма ама абсолютно нищо общо със снимката си в паспорта. Нищичко.
Въпроса ми е, тъй като ще ходим в Гърция, дали все пак няма да има проблем с тази снимка? Паспорта си е валиден до 2010, но все пак...външният вид е променен тотално, както ви е ясно на всички.
Звънях в Паспортна служба, там една лелка хич не беше наясно и каза "Пробвайте", каквото и да значи това. Щом си бил валиден паспорта, нямало да има проблем. Но мен все нещо ме гложди по този въпрос.

Някой от вас с подобна случка?

# 1
  • Мнения: 416
Имала съм подобен проблем.В България всичко беше ОК,но още при кацането ни почнаха с въпросите(при положение,че бяхме и двамата родители с детето).В чужбина много се вживяват в темата за откраднатите деца(и са си прави хората).
За да си нямаш проблеми прежали пари и смени паспорта на детенцето!Така ще си спестиш доста главоболия,а и както казваш ти разликата между снимката и детето е голяма!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 062
Благодаря ти.

Това вече ме убеди да вадя нов паспорт.
А новият включва ли пак всички процедури - адрес, водене на детето и т.н.?

# 3
  • Мнения: 416
Да,за съжаление!
А на връщане какви проблеми имахме...То не затваряха детето в стая да ни разпознава,то не му говориха да други езици...Ужас!Струва ми се,че попреиграха!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 062
Добре, че се включи.
Благодаря още веднъж. Определено ще вадя нов паспорт.
Знаех си аз, че тази дама не беше изобщо наясно.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Аз не съм имала проблеми. Снимката в паспорта на малката е, когато беше на 3 дни  Crazy Абсолютно нищо общо с това, което е в момента. Точно миналата седмица се върнах от Щатите в Англия, никой нищо не каза по въпроса.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 062
Но най-вероятно и преди си минавала същата граница с този паспорт...

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Ами, ние често пътуваме, особенно границите на България и Британия ги прекосявам редовно, може и това да е причината  Thinking
Но в Щатите не бяхме ходили. За Нова Година пък я водихме в Холандия, пак нямаше проблем. Февруари месец минахме транзитно през Италия, пак със същата снимка на 3 дневно бебе в паспорта newsm78
Ти ме вкара в чуденка. Наистина, докато изтече паспорта, тя съвсем друг облик ще придобие  Laughing То вече не си прилича със снимката, а камо ли на 4 годинки, да сме живи и здрави.

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 19:58 от м_е_р_и

# 8
  • Мнения: 416
Браво,радвам се за вас! newsm10Ние такова чудо изживяхме,че от тогава периодично сменям паспорта на малкия!
 smile3506Където и да отидеш искат паспорт с АКТУАЛНА снимка smile3509,така че нямам право да мрънкам за случилото се(не че не го правя).

# 9
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Абе, по-добре извадете нова снимка. Да си спокойна. Аз така бих направила.

Между другото, работя на летище. Мн. пъти ми се е случвало(при англичани масово) отварям паспорт, виждам снимка на някое бебе. Започвам да питам имат ли бебе с тях(процедурата за местата в самолета е различна, затова е важно). И се оказва, че детето е на 3-4г. И естествено, няма нищо общо със снимката в паспорта. Grinning Ама ние проблеми не им правим. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 82
Моят  син е 3 месе4ен на снимката си в паспорта. Сега е по4ти на 5 години. Пътуваме много.Никога сме нямали проблеми. newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 1 062
Разбирате ли, минали сте граница на Великобритания. Това отваря по-различни врати. Не знам дали е така, но аз така мисля.

Така че другата седмица отивам да вадя нов.

# 12
  • Мнения: 416
Между другото, работя на летище.Ама ние проблеми не им правим. Mr. Green


Евала за което!!! smile3501 smile3501И на нас не ни правиха проблем на летище София,в чужбина ни разказаха играта! #Cussing outОт тогава периодично подменям паспорта на малкия,за да си спестя подобни главоболия.А пък сме и българи все пак - гледат с друго око на нас(но ние сме си виновни).Ще дам пример - миналото лято почти половината чартър до Майорка беше задържан на летището - тръгнали пари да изкарват хората(ОК),но много грубо...нямаха резервации в хотел,билетите им май бяха еднопосочни и т.н.,а три момичета си носеха розите от БГ направо във вази в ръце уж за подарък били....Никой не обича да го правят на балък!Впрочем в хотела ни доста от персонала бяха българи.

# 13
  • Мнения: 82
елексир дано нямаш проблеми в паспортното.Понеже понякога се правят на важни и не искат да издават нов паспорт при положение 4е стария не е изтекал Peace

# 14
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Няма да имаш никакви проблеми в паспортното,само таксата ще е по скъпа.Аз имах големи проблеми на границата:пътувах  с дете на 2години,а на снимката в паспорта беше 2месечно бебе.В 5 часа сутринта в Русе  митничари искаха да ни  свалят от влака,добре,че детето вече говореше,каза,как се казва и др.Бяха ни накарали да си събираме  багажа,вече си мислих,как ще се връщаме в София.Така че по добре се сменете паспорт.

Общи условия

Активация на акаунт